Sestdiena, 28. novembris Rita, Olita, Vita
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Turpmākās divas nedēļas slimības izplatībā vai apturēšanā būs izšķirošas

Pagājušo nedēļu Liepājā fiksēti 33 jauni saslimšanas gadījumi ar Covid-19.

Turpmākās divas nedēļas slimības izplatībā vai apturēšanā būs izšķirošas
Foto: pixabay.com
28.10.2020 06:00

Liene Andersone

"Kurzemes Vārds"

Liepājas domes Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļas vadītāja Elīna Tolmačova: “Pagājušajā nedēļā inficēto skaits pārsniedza kopš pandēmijas sākuma līdz septembrim reģistrēto saslimušo skaitu. Rādītāji iet uz augšu. Līdz ar to iedzīvotājiem infekcijas izplatības apturēšanas piesardzības pasākumiem ir jāpieiet nopietni, lai šo ķēdi apstādinātu.”

Domes pārstāve uzsver, ka turpmākās divas nedēļas slimības izplatībā vai apturēšanā būs izšķirošas. E. Tolmačova paskaidro, ka pēc turpmākās slimības izplatības varēs izdarīt secinājumus par infekcijas ietekmi: “Ja pagājušo nedēļu kopā bija 33 gadījumi, tad sagaidāmi vēl vismaz 66 saslimšanas gadījumi, ja pieņem, ka viens saslimušais ir bijis kontaktā ar vismaz vēl vienu cilvēku.”

Pēc slimības gaitas varēs noteikt, vai saslimušajam laikus ir konstatēts Covid-19 un vai viņš laikus ir izolējies, lai neaplipinātu citus.

Saslimšanas rādītāji Liepājā saistīti ar vairākiem uzņēmumiem un arī izglītības iestādēm.

E. Tolmačova piebilst, ka pašvaldības speciālisti seko līdzi saslimstības rādītājiem, Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) un Veselības ministrijas norādījumiem, kā turpināt organizēt darbu. “Pašreiz jāņem vērā, ka spriedze pieaug slimnīcās, veselības aprūpes iestādēs. Ņemot vērā augsto risku Covid-19 izplatībai medicīnas iestādēs, katrs pacients ir jāuztver kā potenciālais inficētais,” viņa skaidro.

Saslimusī studente – “Big7” darbiniece

Saslimšanas gadījums ir arī Liepājas Valsts tehnikumā (LVT), apstiprina ārējo sakaru koordinatore Madara Jaunciema.

“Oficiāli mums ir zināms par vienu saslimšanas gadījumu. Covid-19 ir konstatēts 4. kursa studentei, kas strādā klubā “Big7″,” norāda M. Jaunciema.

Līdz ar to kurss, kurā mācījās inficētā studente, un skolotāji, kuri bija kontaktā ar viņu, mācību procesu veic attālināti un klātienē netiekas.

“Tehnikumā pārējos kursos mācības daļēji organizējam attālināti, daļēji klātienē. 2. un 3. kursam pārsvarā mācību process notiek attālināti, bet 1. un 4. kursu cenšamies turēt klātienes nodarbībās,” skaidro LVT pārstāve.

Bet E. Tolmačova teic, ka izglītības iestādes pēdējo nedēļu laikā ir zema riska infekcijas izplatīšanas grupā, jo skolās bija brīvlaiks, bet šonedēļ vecāko klašu skolēni mācās attālināti.

15 komentāri

2020-10-28 08:45

Latvijā: Tehnikumam sen bija laiks mācīties attālināti.....visos stūros tusē un dzerstās vietējā veikalā Prīmulā.

2020-10-28 09:48

Libaunieks: būtu labi, ja apsargi lielveikalos neļautu ieet cilvēkiem bez maskām, un likt cilvēkiem dezinficēt rokas.

2020-10-28 09:49

Pans: Ja turpināsim bezatbildīgi staigāt sejas maskās skaitļi būtiski nesamazināsies !
Patreiz sejas maskas lietošana veicina vīrusa izplatību sabiedrība

2020-10-28 09:57

covid sucks: Davai, sanemas! Citadi vajadzes vel maskas pie Ziemassvetku egles sedet!

2020-10-28 10:28

Sāls: SUPER ZIŅAS NO VĀCIJAS!
Uz virsmām vīrusa nav!
Šī ir fantastiska veiksme. Koronavirus uz virsmām nav dzīvotspējīgs. To pārraida tikai caur elpu. Vakar vācu zinātnieki apkopoja sarežģītu un dārgu koronavīrusa pētījumu.
Vācieši! Liels paldies, cilvēk!!!
Hendrika Štraka virologa komandas pētījuma rezultāti no Heinsbergas pilnībā apgāza ideju par veidiem, kā pārnest jaunu koronavīrusa infekciju. Rūpīgi pārbaudot ar koronaviru inficētos ar koronaviru inficētos dzīvokļus Hinesbergas pilsētā, kur epidēmija sākās agrāk nekā citās Vācijas pilsētās un kur slimoja daudzi pacienti, zinātnieki secinājuši, ka uz dzīvotspējīgo virsu nav dzīvotspējīgu vīrusu vīrusi - tikai neiedomājami.
Netika atrasti ne durvju rokturi, ne plūmju tvertņu pogās, ne Hendrika Streka komandas kaķi.
Pat mājās, kur viss bija inficēts, uz virsmām nebija neviena dzīvotspējīga vīrusa! Visbiežāk infekcijas notikušas dejās, ballītēs un svētkos ar lielu skaitu viesu. Frizētavā, lielveikalā, lielveikalā, apģērbu veikalā, pēc Streck teiktā, un virologs nespēj saprast, kāpēc lielveikali var strādāt, un frizieri un apģērbu veikali ir jāslēdz. Tad nu,
Uz redzēšanos, kronis!

Cīņā pret COVID-19 ir pieļauta nopietna diagnostikas kļūda.
Pēc itāļu zinātnieku domām, izrādījās, ka briesmīga slimība nav pneimonija, un cilvēki lielā mērā mirst no difūzās vēnu trombozes (trombozes).
Šī iemesla dēļ steidzami mainīti protokoli par koronavīrusa pacientiem Itālijā. Līdztekus antibiotikām ir lietotas antibiotikas, pretvīrusu un pretiekaisuma zāles.

Pēc itāļu patologu informācijas, ventilatori un intensīvās aprūpes nodaļas nebija nepieciešamas.

Kā pierādījums itāļu ārstu secinājumiem, iespaidīgais gadījums dokumentēts Amerikas Savienotajās Valstīs, kur visa ģimene tika izārstēta mājās. Ārstēšana sastāvēja no trim aspirīna tabletēm 500 mg, kas izšķīdušas karstā dzērienā ar medu, sildītu citronu sulu. Visa ģimene piecēlās no rīta tā, it kā viņiem nebūtu simptomu!

Medicīnas pētnieks no Itālijas: ′′ Pateicoties 50 gada autopsijai par COVID-19, patologi konstatēja, ka tā nav gluži pneimonija, jo vīruss ne tikai nogalina plaušu šūnas, bet arī provocē endotēlija trombozi.

Tāpat kā ar difūzo trombozi asinsvados, plaušas galvenokārt tiek ietekmētas, jo tās ir visiekaisuma, bet ir arī sirdslēkme, insults un daudzas citas trombemboliskas slimības.

Faktiski protokoli pierādīja dažu pretvīrusu zāļu bezjēdzību, neizmantojot antikoagulantu un pretiekaisuma terapiju.

Ja ķīnieši kopā ar parasto pretiekaisuma terapiju izmantotu aspirīnu, asinsrites medikamentus (tos parasti izraksta gados vecākiem cilvēkiem, lai novērstu trombozi) un ieguldītu mājas ārstēšanā, viņi glābtu daudzu upuru dzīvības visā pasaulē bez intensīvas intensitātes rūpes!

Itāļu patologs arī ziņoja, ka Bergamo slimnīcā, Milānā-20 tika veikti 50 līķi (tas ir, itāļu autopsijas sērijas ir augstākās), un Ķīnā atklāti tikai 3 mirušie.
Un šķiet, ka šī autopsija pilnībā apstiprina informāciju, ka koronavīruss izraisa difūzu trombozi asinsvados.

' Tādēļ tā nav pneimonija, bet plaušu tromboze. Starp viņiem ir ļoti liela atšķirība, kas nozīmē, ka tā ir nopietna diagnostikas kļūda, kā rezultātā intensīvās aprūpes nodaļās atlabšanas vietu skaits dubultojās ar nevajadzīgi augstām izmaksām ".

Vēlāk mums jāpārdomā šie krūšu rentgena stari, kuriem bija daudz recekļu vēnās, par kurām tika runāts pirms mēneša, un neskatoties uz to, diagnosticēta kā intersticiāla pneimonija.

Patiesībā tas var pilnībā saskaņot metastātisko trombozi asinsvados.

Ārstēšana intensīvās aprūpes nodaļā nav jēgas, ja trombembolija netiek ārstēta un netiek atrisināta pirmajā vietā. Ja mēs laižam gaisā plaušu, kas neplūst, tas nedos labumu, patiesībā deviņi (9) pacienti no desmit (10) mirst.

Jo problēma ir sirds un asinsvadu, nevis elpceļu.

Venozā trombembolija, nevis pneimonija, kā to diagnosticē ķīniešu ārsti, nosaka mirstības rādītāju.

Kāpēc veidojas trombi?

Iekaisums izraisa lielu audu bojājumu, tas rada vidi, kas veicina sajūga veidošanos, kas savukārt izraisa elpceļu sistēmas sabrukumu asinsvadu un asins zuduma dēļ, jo galvenā problēma nav vīruss, bet hiper - imūnreakcija, kas iznīcina hiperimūno reakciju. būris, kurā vīruss tika iefiltrēts.

Pēc neskaitāmiem testiem un precīzas šī vīrusa nāves gadījumu autopsijas, kā arī pamatojoties uz vīrusa uzvedības modelēšanu un tā tiešo ietekmi uz cilvēka šūnām, var secināt: nāve notiek asins aizsērēšanas dēļ.

Patiesībā reimatoīdā artrīta pacientiem nebija jāmelo intensīvās aprūpes nodaļā, jo viņi tiek ārstēti kortikosteroīdi, kas ir spēcīgs pretiekaisuma līdzeklis.

Šis ir galvenais iemesls, kāpēc hospitalizāciju skaits Itālijā samazinājās un kļuva par zāles pļaušanu mājās.

Ar šo svarīgo atklājumu var atgriezties normālā dzīvē. Un laiks publicēt šos datus, lai katras valsts iestādes varētu veikt šīs informācijas analīzi un novērst vairāk nāves gadījumu.

(Autors
Džems Džamils Ahmeds)
Vācijā šis ārsts uzstājās televīzijā.

#коронавирус #стопкррона #новостикоронавирус #новости #корона #ковид

2020-10-28 10:42

Bucis: Sāls: vari minët avotu inetā!

2020-10-28 10:56

...: Lai nelaiž, lai ierobežo... cilvēki, mīļie :( tiešām grūti sākt pašiem domāt? Nevis būtu mūs jāierobežo, jāsoda, jāspiež, bet pašiem vajadzētu domāt un rīkoties - ievērot distances, higiēnu, uzlikt maskas. Bet nē, mēs tak jūtamies kā aitas - ja nespiež, paši neko nedara. Ja jau nerūp citi cilvēki, padomājiet tak vismaz par sevi mīļo - saslimsiet, priecīgi nebūsiet. Slimošana mēdz ieilgt un būt smagāka nekā ar citām vīrusa saslimšanām. Un nedod dies vēl netiksiet pie medicīniskās aprūpes - savas vai citu saslimšanas dēļ. Klausīsiet visādiem tur sāļiem, G un Ž un citiem idiotiem... nu - tie tak tautas ienaidnieki. Novēl mums nonākt pilnīgā karantinā. Kaut uz mirkli padomātu paši ar savu galvu un izdarīt katrs pats kaut ko, lai tas viss tiktu savaldīts. Un varētu atgriezties normālā dzīvē. Kamēr tikai darisim skata pēc un lai izbēgtu no sodien, nekas nemainīsies... Tas jūsu mīļotais G pat jau asti pakaļā sev iebāzis un nu jau saka, ka ārsts viņam neļauj masku vilkt. Laikam jau tā pāris smadzeņu atlikušās šūnas saudzē. Bet citus mudina darīt to pašu - lūdzu, sargājiet sevi un citus. Un kopā mēs to ierobežosim. Lai tas kļūst par parastu vīrusu, nevis tik plašu un nekontrolējamu

2020-10-28 12:03

Marsels: Cilvēks kurš nedomā un neanalizē situāclju vienmēr uzvedīsies kā paklausīgs suns un darīs ko saimnieks liek. Ar savu covidus 19 zombē cilvēkus, izolācijas, maskas, sēdiet mājās u.t.t. kapēc neko nedara kad ir gripas epidēmija? Un viņa ir bīstamāka un biežāka. Ja klausītos tos muļķus kas tādus lēmumus pieņem, tad priekš kam vispār dzīvot? Lai baidītos visu laiku? Ignorējiet ko jums saka, dzīvojiet. Es būšu pēdējais kas uzvilks masku un pašizolēsies

2020-10-28 12:48

kretīnu dejas 2: Ierobežojumus alkstošās pārbiedētās histēriskās aitas, izvelciet galvas no smiltīm, pirms blēt par maskām, maskām, maskām, izlasiet vienreiz par visām reizēm, ko par šīm valdības biznesmeņu iepirktajām nelegālajām PRC lupatām saka ASV speciālisti pēc dārgo pamparu testēšanas. P.S. Un. diemžēl, tā nav visās nelaimēs vainojamā Putina propoganda!

2020-10-28 15:29

jhyu: Baigi svētīgi būtu, ja visus Marselam līdzīgos (kas uzskata, ka izolēties nevajag, maskas nevajag, Covid ir izdomāts utt) varētu kaut kā sašķirot lai tad, kad viņi saslimst, viņiem varētu liegt ārstēšanu. Ne tikai covid ārstēšanu, bet vispār.

2020-10-28 20:05

.....sprogainitis777...: ....publika....maskas maskas....nereali palidz...nakoshas divaas nedeljas kramejam cik varam virsu...jo vairak uzkramesiet jo ....corvids...atrak pazudis.....kak to tak....

2020-10-28 21:01

Selga: to covid sucks - es apdirsos, kamēr izlasīju Jūsu memuāru.

2020-10-29 16:23

Hm: Laicīgi konstatēs covid? Uz analīzēm jāgaida 5 dienas lai maz uztaisītu un pēc tam vēl nezin cik ilgi jāgaida atbildes.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz