Svētdiena, 19. maijs Sibilla, Teika, Lita
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Ukraiņa skats no Liepājas: Draudzība – gan kaislīga, gan nesmuka

Vēlos jums, dārgie lasītāji, atgādināt vienu stāstu, kas pirms vairāk nekā nedēļas bija teju galvenais jaunums pasaules hronikās – uzbrukums Irānas militārajiem objektiem, tostarp, tiem, kuros tika ražoti šahedi – tie paši kamikadzes bezpilota lidaparāti, ar kuriem krievi bombardēja Ukrainu.

Ukraiņa skats no Liepājas: Draudzība – gan kaislīga, gan nesmuka
Foto: no personīgā arhīva
08.02.2023 15:17

Oleksandrs Grinka, žurnālists

Visi tad bija neizpratnē, kurš to varētu būt izdarījis? Taču daudzi norādīja uz Izraēlu, jo attiecības starp Irānu un Izraēlu pēdējos gados bijušas saspīlētas.

Pati Izraēla to ne apstiprināja, ne noliedza, bet Ukrainas līderi tikai klusi pasmaidīja. Drīz gandrīz visi aizmirsa par šo stāstu.

Taču Krievijas šaurajās militārajās aprindās virspusē ir nonākusi viena versija, kas no pirmā acu uzmetiena var izskatīties vājprātīga. Bet visi par to runāja čukstus, jo tajā bija iesaistīts pats Krievijas valsts vadītājs.

Nesen varēja vērot, kā Putins un viņa sūtņi neatlaidīgi “lenca” Irānas vadību. Arī pats Krievijas prezidents regulāri tikās un ļoti bieži zvanīja Irānas prezidentam.

Pēc tam, kad Putins uzsāka agresīvu karu Ukrainā, Irāna un Krievija, šķiet, kļuva par draugiem uz gadsimtiem.

Vissvarīgākais ir tas, ka Irāna nodrošināja Krievijai šahedus, kurus tā izmantoja, lai dotu triecienu Ukrainas kritiskajai infrastruktūrai.

Turklāt Irāna ir noslēgusi plašu ieroču līgumu ar Krieviju. Apmaiņā pret Irānas bezpilota lidaparātiem un ballistiskajām raķetēm Putins apsolīja militārās lidmašīnas, pretgaisa aizsardzību, tehnoloģijas un speciālistus, lai ātri izgatavotu kodolieročus.

Irāna šajā darījumā piegādāja noteiktu skaitu bezpilota lidaparātu un ballistisko raķešu, taču nepiegādāja raķešu palaišanas iekārtas. Un pretī sāka pieprasīt no Krievijas apsolīto ieroču piegādi, galvenokārt kodolieroču radīšanas tehnoloģijas. Un tikai pēc tam irānieši bija ar mieru piegādāt atlikušos elementus un palaišanas iekārtas.

Krievijas prezidents vilka laiku, tostarp, baidoties, ka tiks piemānīts. Daudzi Putina sūtņi mēģināja vienoties ar Irānas vadību, taču lietas virzījās ļoti lēni. Varbūt, ja Irānas vadība būtu pretimnākošāka, viss būtu savādāk.

Kā daudzi droši vien zina, Putinam ir nopietna onkoloģiska saslimšana.

Viņu ārstē un ar vismodernākajām zālēm nodrošina ārsti no Izraēlas. Arī it kā draudzīga valsts. Taču šīs valsts vadība maigi deva mājienu, ka ārstēšana tiks pārtraukta, ja Krievija nesniegs ticamu informāciju par militāro objektu atrašanās vietu Irānā.

Kremlim tika izteikts konkrēts pieprasījums, un pēc Putina pavēles tika nosūtīta ļoti konkrēta atbilde. Tā rezultātā tika iznīcinātas vai bojātas visas militārās iekārtas, kurām tika uzbrukts Irānas teritorijā.

Lūk, tāda “draudzības” apmaiņa pret zālēm, lai glābtu savu dzīvību. Vai visā šajā stāstā ir kaut kādas pēdas no Ukrainas un Izraēlas draudzības, grūti pateikt. Un varbūt arī nav vērts…

Oleksandrs Grinka, žurnālists

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz