Pirmdiena, 6. aprīlis Filips, Vīlips, Zinta, Dzinta

Uz klāja visi strādā vienlīdzīgi

Uz klāja visi strādā vienlīdzīgi
Foto: Ģirts Gertsons
27.07.2016 07:15

"Kurzemes Vārds"

Jūra ievelk – apliecina ventspilniece Anastasija Proskurjakova, viena no ekspedīcijas “Sails of the Spirit” dalībniecēm. Divus mēnešus ilgā ekspedīcija, kuras mērķis ir veidot komandas, iekļaujot cilvēkus ar invaliditāti, un popularizēt pašu iekļaušanas ideju, startējusi Krievijā un savu ceļu beigs Francijā.

Viena no pieturvietām garā ceļa trīspadsmitajā posmā ir Liepāja. Katamarāns “Lover” šorīt atstāja jahtu ostu, lai dotos tālāk uz Klaipēdu. Vakar tā apkalpe – gan neredzīgi, gan redzīgi cilvēki – izstaigāja Liepāju un Liepājas Neredzīgo biedrības pārstāvju vadībā iepazinās ar infrastruktūru, kas te izveidota cilvēkiem ar invaliditāti.

“Iekļaujošs – tas nozīmē nevis invalīdiem, bet ar invalīdu piedalīšanos,” galveno ekspedīcijas atslēgvārdu paskaidro “Sails of the Spirit” idejas autors Oļegs Kolpaščikovs no Jekaterinburgas Krievijā. Viņš pats ir redzes invalīds. Uz klāja vienlaikus ir deviņi cilvēki – gan profesionāļi, gan jauniņie, gan cilvēki ar īpašām vajadzībām. Ceļojuma laikā ļaudis komandā mainās, lai pēc iespējas vairāk cilvēku varētu to piedzīvot. “Uzdevums ir nevis invalīdu vizināšana, bet abpusēja iekļaujošas sadarbības attīstīšana.”

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 27.jūlija numurā.

#kvards-20160727-01#

Foto galerija

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli