Svētdiena, 7. jūnijs Gaida, Arnis, Arno
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzmanību, slīd!

Uzmanību, slīd!
Foto: Egons Zīverts
10.01.2019 07:15

"Kurzemes Vārds"

”Vēl jau īsti nekas nav bijis, kas no rīta sasnidzis, vakarā nokusis, un jārēķinās, ka cilvēki tomēr lielākoties strādā un nevar skriet no darba uz mājām dienas vidū tīrīt ietvi. Pirmo reizi īsti slidens bija tikai vakarvakarā,” vakar, tas ir, 9. janvārī ”Kurzemes Vārdam” sacīja Pašvaldības policijas pārstāvis Kaspars Vārpiņš.

Līdz ar to pilsētas kārtībsargiem statistikas par sastādītajiem protokoliem nekopto ietvju dēļ nav, jo ”lielākās problēmas vēl tikai būs” – saka K. Vārpiņš.

Tomēr ietves ir slidenas jau tagad. Liepājas reģionālās slimnīcas traumpunktā pēc palīdzības jau ir vērsušies uz slidenām ietvēm krituši un traumas guvuši cilvēki.

Otrdien ap pulksten trijiem pēcpusdienā mitrums uz ietvēm sāka piesalt, bet vakarā neviens vien gājējs šķendējās, mājās ejot pīles gaitā, baidoties pakrist uz svaigā ledus vietās, kur sētnieks cītīgi strādājis no rīta. Arī vakar trotuāri zem plāna sniega paladziņa dažviet slēpa ledu. ”Mazās ieliņas ir vissliktākās, nav tīrīts, un man visu laiku ir bail paslīdēt,” neslēpa J. Dubelšteina ielā satiktais seniors Juris Barkanovs. 

”Panākt, ka ziemā būs pilnīgi melnas un neslidenas ietves – tā jau nekad nebūs. Panākt, ka ik pēc stundas kāds tīrīs, arī ir stipri nereāli. Apledojums jau var izveidoties pat desmit minūšu laikā,” teic Liepājas pašvaldības izpilddirektora vietnieks Didzis Jēriņš, jautāts, vai pašvaldības administrācijā ir kādreiz pārrunāta iespēja kaut ko mainīt trotuāru kopšanas kārtībā, ja reiz katru ziemu problēmas ar slidenajām ietvēm atkārtojas. No sarunas ar D. Jēriņu noprotams, ka runāts par problēmu ir, bet neko kardināli mainīt neviens arī negatavojas: ”Varbūt pilsētai vajadzētu uzņemties tīrīšanu? Tā ir finansiāla lieta. Tad visdrīzāk būs jāpaaugstina nodokļi. Bet, ja jau ietves ar smiltiņu ir pakaisītas, tad apledojums nav tik liels. Namu pārvaldniekiem, apsaimniekošanas biedrībām ir jāseko līdzi savu sētnieku darbam, ja sētnieks nedara, kas vajadzīgs, viņš jānomaina.”

Pirms diviem gadiem Liepājas dome pieņēma papildinājumu noteikumos par dzīvokļu pabalstiem, nosakot, ka maznodrošinātie un trūcīgie viendzīvokļu māju īpašnieki var saņemt materiālu palīdzību arī mājas piegulošās teritorijas kopšanai, apstiprinātais normatīvais nepārsniedzamais maksājums par to ir 22,50 eiro. Šis arī ir solis pretī tam, lai ietves būtu labāk sakoptas. Sociālā dienesta vadītāja Linda Krasovska informēja, ka iespēju iegūt atbalstu mājas piegulošās teritorijas kopšanai līdz šim liepājnieki jau ir izmantojuši.

”Jārēķinās, ka piejūras klimatā apstākļi mainās ļoti strauji,” teic pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis, ”tā nebūs, ka spēsim reaģēt, lai vienmēr viss būtu nodrošināts ideāli. Ir pilsētas, kur to dara (t. i., ietves tīra) pašvaldības, bet Liepājai tās būtu ļoti lielas izmaksas. Mēs cenšamies darīt tā, lai ir labi. Bet te ir jāliek otra puse pretī – cilvēkam, izejot no mājām, ir jādomā, ko vilkt kājās, lai tik ļoti neslīdētu. Tas ir tāpat, kā ziemā mēs nevaram braukt ar vasaras riepām. 

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 10. janvāra numurā.

#kvards-20190110-10#

51 komentāri

2019-01-10 07:54

Andrejs: Ir Satversmes tiesas spriedums no 2014. gada 6.novembra. Kur tika nospriests, ka Rīgas pašvaldības noteikumi par ietvju tīrīsanu neatbilst Satversmes 105.pantam. "Pašvaldība nedrīkst savas autonomās funkcijas izpildi pilnībā uzlikt īpašniekiem". Proti, likums „Par pašvaldībām” noteic pašvaldībai pienākumu gādāt par teritorijas labiekārtošanu un tīrību. Pašvaldība ir tiesīga noteikt īpašniekiem pienākumus viņu īpašumiem piegulošo teritoriju kopšanā un tīrīšanā. [9.2.] Taču likumdevēja noteiktais deleģējums nav interpretējams tādējādi, ka pašvaldība drīkstētu savas autonomās funkcijas izpildi pilnībā uzlikt īpašniekiem. Ja pašvaldība izvēlējusies šīs funkcijas izpildi uzlikt īpašniekiem, pašvaldībai jāuzņemas līdzdalība tās īstenošanā. Turklāt par pašvaldības autonomās funkcijas pienācīgu izpildi atbildīga ir pašvaldība [13.2.]

2019-01-10 08:06

Staburags: Reti kurais sētnieks strādā cītīgi.Lielākā daļa ir loderi un sliņķi.Liepājā ietves ir netīrītas.

2019-01-10 08:59

ilze: velo celiņš pie jūras un pastaigas celiņi jūrmalas parkā nekaisīti, lielāko tiesu cilcvēki speciāli izvēlas pastaigāties atpūtas vietā,,sen vajadzēja nomainīt kas atbild par jūrmalu!

2019-01-10 09:09

222222222222222: ko var nīdēt pa netīrītām ietvēm ir ziema nevis vasara.Ja nemāk iet tad sēž mājas.

2019-01-10 09:12

to Staburags: Nu ko visi var taisīt traci pāris nokritušu sneigpārslu dēļ !!!Cik šogad ir bijis sniegs vispār? Mēs esam palikuši visi nauduļi. Gandrīz vai katram gājējam ir jāliek slaucītājs un kaisītājs ,kas iet pa priekšu un tīra sniegu un kaisa smiltis ! Kuru ziemu nav slīdēšanas traumu un lauztu locekļu !! Visus neiedomājamos stūrīšus taču nevienam nenotīrīs un nenokaisīs! Cik iespējams skataties zem savām kājām! Ir jau kaut kur nenokaisīti trotuāri, nu bet apejat viņus,nevis lamādamies ejat pa tiem un krītat un laužat locekļus!!! Pie patreizējā sniega daudzuma nu nav ko brēkt, un vecākiem cilvēkiem vajadzētu pašiem izvērtēt savas spējas un pašiem vairāk uzmanīties un iespējami mazāk iziet no mājas !! Neaizmirstiet ,ka ir taču nedaudz sniega ielās un visas takas neviens sētnieks jums nenoslaucīs un policists ar prtokolu arī nepalīdzēs!!!

2019-01-10 09:22

to Ilze: Pa kurieni tu lzīt gāji,kad to celiņu parkā nebija! Nu ja redzi ,ka takas ar sniegu ,nu neej pa viņām,jo Liepājā pāris dienas ir uzsnidzis mazliet sniega !! Nevajag neko nomainīt jūrmalā,bet gan tikai un vienīgi gājēju attieksmi pret apkārtējo pasauli un turēt acis vaļā un neiet tur ,kur varētu slidēt!!! ilze (ar mazo burtu) ir beidzot mums maza ziema ar nedaudz sniega,bet liela brēka !!!! Vispirms vajadzētu sakārtot pilsētas ietves un brauktuves un tad ja atliek laika notīrīt ar kādu minitraktoriņu arī takas parkā! Ilze steidzies baudīt ziemu ,jo cik var spriest ilgi viņa pie mums neuzturēsies un būs lietus un tīras takas parkā!

2019-01-10 09:23

kas un kad sodīs: atbildīgos dienestus par pienākuma nepildīšanu?5 janvārī grantētās ielas-Kaļķu,Ķieģeļu un visas ezermalas ielas nekaisītas.Apakšā ledus pa virsu ūdens.Ārprāts tur pat lēni ejot Apkrītot tā sasitos ka maz neliekas.Kāpēc tās ielas netiek kaisītas?

2019-01-10 09:44

setnieks el vē: Pašvaldībai super atruna,lai nekoptu savu īpašumu (ietves) - tas ir dārgi !
Vienkāršāk taču ir uzkraut uz iedzīvotāju,privātmāju īpašnieku pleciem,kuri jau tāpat maksā NĪN,vasarā plauj zāli,rudenī vāc lapas utt.viņiem taču tas nemaksā neko !

2019-01-10 10:09

Vivita: Padomju laikā uz sētnieku bija mazāka teritorijā un tā bija vienā vieta..Tagad padzīvojušām tantēm sētniecēm par grašiem jātīra milzīgi apgabali un teritorijas izkaisa pa pus Liepāju..Tie kas te dierš paši par sētniekiem neies,es biju sētniece gadiem un tagad esmu laimīga,ka esmu dabūjusi darbu siltumā

2019-01-10 10:11

*: Kuri nav spejigi paiet,lai sez majas nevis visu laiku nid

2019-01-10 10:17

Vivita: Zināt kāda ir samaksa sētniekam ? 5 ,10 eiro par māju..20 vai 30 jau ir daudz un tad nu viņiem jāņem entās mājas un sākot tīrīt piecos no rīta pie pēdējām mājām tiek vienos,divos dienā..Piesakieties uz šo darbu,uz priekšu !!!

2019-01-10 10:19

ta tas ir dzīve: Ziemā ir javelka neslidīgie apavi ar protektoru 4mm.Ja to nedara tad sods butu jauzliek gājējam ne ziemai.

2019-01-10 10:25

Vivita: Sētnieks tas ir vergs..Piemēram sētniecēm,kuras apkopj pilsētas centru nav neviena brīvdiena.NEVIENA..Viņām ir jābūt darbā visas dienas gadā..Vergturi,briesmoņi ir tie ,kas šos cilvēkus izkalpina.

2019-01-10 11:37

domāju: Ja grib, lai privātmāju īpašnieki tīra ietves , tad vajag samazināt vai atcelt nekustamā īpašuma nodokli

2019-01-10 11:43

guntiņš: Andrejs ir pareizi aprakstījis Satversmes tiesas lēmumu,varu tikai piebilst, ka pieguļošo teritoriju noteikšanā ir jāievēro samērīguma princips.Dažus gadus atpakaļ notika mēģinājums šo jautājumu sakārtot,bet virzības nav.

2019-01-10 11:54

SIS STABURAGAM: jA Tagad nevizo slinkie setnieki notirit ietves...kas bus ja sniegs uzsnigs 20 CENTIMERUS un vairak.Liepaja bus katastrofa.Es pats tiru ielu un man nav problemas,man viss ir notirits un nokaisits lidz segums spid ka bulla pauti.Vajag vairak uznemties atbildibu par savu darbu.Skatos preti pasvaldibas policijai trotuats viena ledu....bet neviens neredz.Rit bus atkusnis un bus labi slinkiem setniekiem uz paris dienam.

2019-01-10 11:57

zane: Slotas roka slinkie setnieki un uz prieksu....

2019-01-10 12:27

Sandris: Vivita - ko muldi? Sen vairs nav tādas cenas!!!!Ezerkrastā sētniecēm mazākā alga ir 90 euro par māju kurai ir divas kāpņutelpas.Ej piesakies LNA un pati redzēsi.Es esmu apmierināts ar darbu un ar algu.

2019-01-10 12:39

EV: 1. Staigāt ir veselīgi
2. Staigāšana nav raķešu zinātne un pārvietoties var mazākiem soļiem, tad problēmu nebūs.

2019-01-10 12:46

meli Mēs: Maksājam par māju 120 Eiro Šķēdes ilā

2019-01-10 12:46

zināšanai: Kad Liepājas pilsētas dome sāks ievērot Satversmes tiesas spriedumā noteikto kār'tibu indivīda un pašvaldības administratīvajās attiecībās- attiecībā uz iespēju uzlikt pienākumu privātpersonai tīrīt pašvaldībaio piederošo īpašumu- ietvi.?????

2019-01-10 13:31

to Sandris: Jā, 100eiro/mēnesī par māju ar 9 kāpņu telpām, kurām ir ieeja no abām pusēm! Konkrēti, Ugāles iela Ķempes pāra numuru pusē. Šie visu pagājušo gadu sētnieku meklēja. Piemēram, mums, mājai ar 4 kāpņu telpām, kāpņu telpas uzkopējs un sētnieks nav viena un tā pati persona - uzkopējam maksā 120eur, bet sētniekam 100eur.

2019-01-10 14:00

fhffhfh: Vai tad ziema jau sākusies . Sniega īsti nav bijis a nīkuļi ,pampari ,gnīdas un penžas jau sāk bļaustīties.

2019-01-10 14:02

fhffhfh: Privātmājas īpašnieks ja nevar pat to mazo taciņu notīrīt tad ir slinks daunis Dzīvo tad 5 stāvā hrušenē un nepuksti slinkā aita .

2019-01-10 14:14

xt: Tikai neaizmirstat, ka sētniekam no tiem 100 eiro ko maksā par daudzstāvu mājas apkopšanu ar palielu pieguļošo teritoriju, vēl jānomaksā VIDa visi nodokļi pašam, kas arī nav mazie un tad vēl jāpērk pašiem darba rīki, jo neviens viņiem neko neizsniedz un nedod, visi tagad ir individuālā darba veicēji..... un bez visa tā nepienākas ne atvaļinājums ne slimības naudas, jo slimot jau nemaz nevar, jo tad pašam jāmeklē aizvietotājs.... tā lūk... un darbs bez brīvdienām, bet svētku un sēru dienās jāstaipās ar karogiem

2019-01-10 14:21

Sandris: Kurš te minēja par 100 euro un 9 kāpņu telpas.Lieta tāda,ka sētniekam maksā no mājas naudas un cik maksāt lemj mājas valde.Protams ja 9 kāpņu telpas,neticās ka tik daudz ,bet par 100 euro neviens netīrīs.Jā un par kāpņu telpas uzkopšanu maksā atsevišķi vai arī tīra paši, ja negrib maksāt.

2019-01-10 14:47

Sesks bez desām: Man atkal cita bēda, kāpēc jākaisa mazās grantētās ielas? Nav normāli kur pabraukāt ar ragaviņām, kam traucē tas sniegs tur?

2019-01-10 14:52

Bbch: Lai tad Vilnis noperk visiem apavus ,pats sev amatus sagrabies un gudri runa gdnmc.Par ko es tai Liepajai nodokļus maksaju lai vilnis apavos labos staigatu.

2019-01-10 15:03

to meli Mēs: Lepojietie ar to, ka samaksājāt 120 euro, super pēc nodokļu nomaksas sētnieks saņem labia 100 uz roka. Īpašnieku paši tīrīt negrib, sētniekam maksāt negrib, bet nīdēt gatavi. Te es nedomāju īpašuma pieguļošās teritorijas, ko būtu jātīra pilsētai.

2019-01-10 15:35

Lasītāja: Šoreiz jezgu par netīrītām ietvēm sacēla nevis nīdētāji un penši, kā te vienam labpatika izteikties, bet gan Kurzemes Vārda žurnālisti. Laikam vairs nav par ko rakstīt, ja uzsniegot pāris centimetru biezai sniega kārtiņai , jāsāk tracināt tautu. Kopš kura laika slimnīcā notiekošo komentē kāda anonīma Ieva? Sabiedrisko attiecību speciālista slimnīcai vairs nav?

2019-01-10 15:55

Jaunliepāja: Raksti par ko gribi,viss tracina! Kāpēc? Tas tracinātājs nesēž mūs visos?

2019-01-10 16:29

adata: Arī centrā pa rmāju ar 2 kāpņutelpām-gabdrīz 90 eiro!

2019-01-10 16:43

ja kass: Vienīgais glābiņš ir apavi ar radzēm

2019-01-10 18:46

tam kassam: Vienīgais glābiņš ir neiet ārā uz ielas ziemā !

2019-01-10 18:54

Jurītis: ...ietve notīrīta...pats stāv uz braucamās daļas☻

2019-01-10 19:24

in li: Nu tiešām ko var nīdēt par sīkumiem, bērniem gan patīk ,kad labi slīd, tie ar lielu prieku,iet uz skolu, ja esat tizli, tad citi tur nav vainīgi, laikam citu problēmu,nav kā nīdēt par sīkumiem, es ar esmu aizskatījusies uz slidenām kāpnēm un lidojuse,izmežgju, pēdas locītavu norāvu kaut kādas tur saites, bet es nevienu tajā nevainoju, tikai sevi, citreiz zināšu kā brīnīties

2019-01-10 19:53

Adīne: Pirms doties ielās ziemas laikā, ikvienam jāpadomā ne tikai par piemērotiem apaviem, bet jāapgūst arī krišanas tehnika, un nebūs nekādu problēmu, ja pēkšņi nokritīs

2019-01-10 20:13

Balagurs: A cik liela ir ta "majas piegulosa teritotija"? Zemes gramata ta ari nav uzradita. Na ir pilnigi svesa teritorija.Un majas ipasnieks nenesa atbildibu par to, rfs notiek si teritorija/ Un nevar piespiest majas ipasnieka tirit, plaut,kopt so teritoriju. Vienigi - ja Dome un ipasnieks sava starpa ir noslegusi attiecigo ligumu...(atv. par garumzimem))))

2019-01-10 20:15

ik: Vajag ziemas apavus vilkt ar kārtīgām zolēm ar protektoriem, nevis slidot, ar dāmīšu zābakiem,, Cilvēkiem pašiem sevi jāsargā, nevis visu laiku cerēt, ka gan jau viss būs labi.

2019-01-10 20:19

inga: Kas tas par sniegu, 10 gadus atpakaļ, fot tās bija ziema

2019-01-10 20:29

k,,,: (To staburag),,, Es nenaudu,un man ir vispar uz visu nosplauties kas daras saja meslu bedre.Taka mani tur tai naudesana nejauc ieksa.Lai municipalie mazak sez un blisina acis monotoros,lai iet un sakarto ietvi ka nakas.Slotas zobos,un lai vico vala.Miktpedini.Pat pietupties nav spejigi,kur nu vel atspiesties 10 reizes.Par pievilksanos pie stiena vispar nav runas.0

2019-01-10 20:49

vilna: par 6 kāpņu telpu māju maksājam no apsaimniekošanas naudas 120, pie mājas sētnieks strādā min. 20 ne vairāk, Tad ko sūdzēties.Visi ir pašnodarbinātie, dabīgi jāmaksā nodokļi, bet visi maksā.Vasarā no neviena krūmiņa zāli neizraus, ja ko saka, tad tikai par papildus maksu.Izlaidušies.Cik pagājušo gadu bija sniegs. Cilvēki negrib strādāt, tikai čikst.

2019-01-10 21:32

Ziema: Šis mazais sniedziņs netraucē, tieši pretēji- gaišāka un svaigs gaiss pilsētā. Bet ja kādam traucē, jāķeras pie darba, un mazāk jāsūdzās.,jāvelk piemērotāki apavi un jāpārvietojas uzmanīgak, uz sausa trotuāra ari var nokrist, ja kurpes ir uz 15 centimetru papēžiem un ejot steigā. Brīnos, ka tik daudz komentāri sniega sakarībā.Jāsaprot ,ka tas fiziski nav iespējams notīrīt visas Liepājas ielas,ka tam vajag lielāku darba spēku , samaksu un jāstrādā būtu 24 stundas no vietas,ja ielas gribam ideālas

2019-01-10 21:55

Ziema-gribēju pieebilst,: Kā, lai dzīvo-ziemā snieg un apledo, vasarā kakā kaijas ,baloži un piečurā suņi un ne tikai,bet mēs kamēr gaidīsim Vilnīša kunga rīkojumus būsim vēl lielākā sūnu ciemā kā jau esam Vienas un tās pat problēmas atkārtojas ik reiz tās pašas Jo ir cilvēki kuri netiek pie darba,bet kuriem ir darbs un ir alga strādā pavirši.

2019-01-10 21:57

ja: Ja uz ietvem celiniem slideniem kas nauv kaisiti cilveki gust traumu ,jaizsauc POLICIJA sastadot aktu par nelaimes gadijumu ,bet ALGOTIEM setniekiem piedzenot medicinas izdevumus ,par savu pienakumu nepildisanu.

2019-01-10 22:38

neciešamais: Pag , es tā saprotu ,ka kārtējo gadu pēc kārtas ,nevienu neizlaižot ,negaidītu uzsnidzis sniegs !!??
Šito cūcību !!!! kas to būtu varējis iedomāties..???DDD

2019-01-10 23:16

krišanas tehnika: Es domāju, ka Dome varētu uzsaukt pensionāriem kādus bezmaksas pareizas krišanas uz ledus kursus ar kvalificētiem instruktoriem. Nu, vismaz pakstities paši youtubē un pamācities - tir ir daudz klipiņi par šo tēmu

2019-01-11 08:09

Elza: Pašvaldību vadītāji un darbinieki nepārtraukti braukā pa ārzemēm un tērē mūsu nodokļu naudu dārgiem pieredzes apmaiņas braucieniem. Aizbrauc un neko neredz? Postpadomju valstis ir vienīgās, kas praktizē tādu absurdu. Visur citur ietves tek uzkoptas ar mazo tehniku - maziem elektrotraktoriņiem, kas pilda ļoti daudz funkciju - tīrīšanas, kaisīšanas, lapu iesūkšanas, izkaisītā materiāla savākšanas pavasarī. Somijæ, kur daudzās pilsētās ir tādi paši mainīgi laika apstākļi, ziemā nekaisa ar granti. Tur kaisa ar granīta šķembām, kuras pavasarī savāc un nogādā glabāšanai, gaidot nākamo ziemu. Kā pretslïdes materiāls daudz labāks, jo turpina strādāt arī, sākoties atkusnim.

2019-01-11 15:36

Mika: > k,,,
Kāpēc tu, mēsls, dzīvo mēslu bedrē!? Būtu, vismaz, rakstīt mācījies, mēsls!!!

2019-01-12 11:02

arnis: ari es esmu seetnieks ar inv un veelos teikt paldies tiem kuri mus saprot un raksta atbalstosus komentaarus

2019-01-13 20:14

Ziema: ...ir auksts,slidens,gripa utt.! Vasara ir karsts,var pārsauļoties,var saindēties ar pārtiku.....katram gadalaikam savi nosacījumi,nevainojiet pie sava (ne)saprāta citus! ;-)

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz