Otrdiena, 19. janvāris Alnis, Andulis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzticamas un aktuālas ziņas šajā laikā ir ļoti svarīgas!

Piesakies paziņojumiem un esi informēts par būtiskākajiem notikumiem Liepājā!

Pieteikties

Uzziņa: Kādas izmaiņas un ierobežojumi ieviesti Covid-19 ierobežošanai

Mērķtiecīgākai Covid-19 ierobežošanai un cīņai pret vīrusa radīto apdraudējumu Latvijas iedzīvotāju veselībai un dzīvībai, tiek ieviesti stingrāki un precīzāki drošības pasākumi līdz 11. janvārim. To mērķis ir visai sabiedrībai kopīgi radīt apstākļus, kuros vīruss nevar izplatīties.

Uzziņa: Kādas izmaiņas un ierobežojumi ieviesti Covid-19 ierobežošanai
Foto: pixabay.com
02.12.2020 09:58

liepajniekiem.lv

Atslēgvārdi

Sabiedriskajā transportā un ārpus mājām telpās, kur ir vairāk par vienu cilvēku, visiem jānēsā sejas maska. Sejas maskas var nenēsāt bērni līdz septiņu gadu vecumam un cilvēki, kuri acīmredzamu funkcionālu traucējumu dēļ tās nevar lietot.

Pulcēšanās

 • No 3. decembra visā Latvijā ikvienam ikdienas gaitās jāievēro 2+2 princips – divi metri, divi cilvēki. Tātad jāievēro divu metru distance un tikšanās jāierobežo līdz diviem cilvēkiem.
 • Līdz 11. janvārim ir pārtraukta visu kultūrvietu, izstāžu, kā arī gadatirgu, tai skaitā Ziemassvētku tirdziņu darbība. Bibliotēkas drīkst klātienē izsniegt grāmatas līdzņemšanai.
 • Nedrīkst notikt privāti pasākumi, izņemot vienas mājsaimniecības ietvaros. Drīkst apciemot cilvēkus, kuri dzīvo vieni un ir nepieciešama aprūpe, ievērojot 2+2 principu.
 • Bērēs un kristībās neatliekamos gadījumos drīkst pulcēties ārpus telpām ne vairāk kā 10 cilvēki (neskaitot ar to norisi tieši saistītos cilvēkus, piemēram, garīdznieku), ne vairāk kā no divām mājsaimniecībām, lietojot mutes un deguna aizsegus.
 • Tikmēr reliģiskās darbības vietās vienlaikus drīkst atrasties ne vairāk kā 20% no maksimāli pieļaujamā cilvēku skaita.
 • Joprojām drīkst notikt organizētās sapulces, piketus un gājienus, bet uz tiem var pulcēties ne vairāk kā 25 cilvēki, ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības – divu metru fizisku distanci un ievērojot organizatora noteiktās prasības.

Izglītība

 • Stingrāki drošības pasākumi tiek ieviesti arī izglītības jomā. Klātienē mācību process drīkst notikt tikai bērnudārzos un 1.-4. klasēs. Skolās jānodrošina 3 kvadrātmetru platība vienam skolēnam. No 3. decembra bērnudārzos strādājošajiem visu laiku jānēsā maskas. No 4. janvāra skolās maskas jānēsā gan stundu laikā, gan ārpus mācību procesa gan skolēniem, gan skolotājiem.
 • Augstākās izglītības, profesionālās izglītības un pieaugušo profesionālās tālākizglītības un neformālās izglītības process drīkst notikt tikai attālināti. Savukārt praktiskās iemaņas, kuras nav iespējams apgūt attālināti, drīkst klātienē apgūt tikai individuāli – viens pasniedzējs ar vienu audzēkni.
 • Interešu izglītības praktiskās daļas var notikt klātienē tikai individuāli. Klātienē nav atļauti koru un pūšaminstrumentu kolektīvu mēģinājumi.

Sports

 • No 3. decembra klātienē telpās sporta treniņi drīkst notikt tikai Latvijas pieaugušo izlases, Olimpiskās vienības un Paraolimpiskās vienības sportistu un komandu sporta spēļu starptautisko un augstāko līgu komandu pilngadīgu profesionālo sportistu (profesionāļi, kuriem nodarbošanās ar sportu ir pamatdarbs) treniņi.
 • Pārējie sporta treniņi telpās drīkst notikt tikai individuāli vai divatā ar treneri, savukārt grupu treniņi līdz 10 cilvēkiem drīkst notikt tikai ārpus telpām. Jāņem vērā, ka teltis vai citas pagaidu būves, ja tām ir sienas, arī tiek uztvertas kā iekštelpas, taču apjumti laukumi bez sienām tiek uzskatīti par ārtelpām.

Veikali un pakalpojumi

 • No 3. decembra veikalos un pakalpojumu sniegšanas vietās vienam apmeklētājam jānodrošina 15 kvadrātmetru platība. Informācijai par pieļaujamo cilvēku skaitu jābūt skaidri redzamai pie ieejas. Mazās telpās apmeklētāji drīkst iet pa vienam.
 • Saimniecisko pakalpojumu sniedzējiem, veikaliem un pasākumu organizatoriem jānodrošina, ka cilvēki, kuri nelieto sejas masku, vai to dara nepareizi (neaizsedzot gan muti, gan degunu), netiek ielaista telpās un nesniedz pakalpojumu tiem, kuri neievēro epidemioloģiskās drošības prasības.
 • Sestdienās, svētdienās un svētku dienās drīkst strādāt tikai aptiekas, tai skaitā veterinārās aptiekas, savukārt veikalos, drīkst tirgot tikai pārtikas preces (izņemot alkoholu un cigaretes), higiēnas preces un degvielu.
 • Darbadienās strādā visi ar vienādiem kvadratūras ierobežojumiem. Sestdienās, svētdienās un svētku dienās tirdzniecības vietas nedrīkst strādāt, izņemot – aptiekas (arī veterinārās) un veikalus, kuros tirgo pārtiku (izņemot alkoholu un cigaretes), higiēnas preces, degvielu.
 • Ievērojot epidemioloģiskās drošības pasākumus drīkst darboties skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzēji – friziera un manikīra pakalpojumu sniedzēji.

Sabiedriskais transports

 • Lai pasargātu cilvēkus sabiedriskajā transportā, no 7. decembra tajā pasažieru skaits nedrīkst pārsniegt 50% no transportlīdzekļa ietilpības. Ja nav iespējams kontrolēt pasažieru iekāpšanu un izkāpšanu, tad transporta līdzeklī jābūt norādēm par sēdvietu izmantošanu, nodrošinot fizisko distancēšanos.
 • No 7.decembra maskas jālieto arī bērniem no septiņu gadu vecuma.
 • Papildu drošībai, lai gan Covid-19 izplatība lielākoties notiek valsts iekšienē un inficēšanās lielā daļā gadījumu nav izsekojama no 7. decembra sāksies stingrāka Latvijā ieceļojušo cilvēku kontrole, lai pārliecinātos par Covidpass.lv aizpildīšanu, tā atvieglojot infekcijas izplatības kontroli.

46 komentāri

2020-12-02 11:06

Pans: Patreiz pasaulē notiekas cīņa starp labiem un ļauniem spēkiem
Tā vien liekas ragainais patreiz atrodas tāda kā eiforija ar saviem sadomas, gonomas sekotājiem , cilvēku prāti ir aptumšoti, patiesība tiek pasniegta kā meli!

2020-12-02 11:12

ideali: Pirmais ko vajadzēja izdarīt aizvērt robežas nevis visu to pārējo ko aizliedza. Ar vaļējām robežām nekas nemainīsies.

2020-12-02 12:23

sweisen: Nevis aizvērt robežas,bet tiem diviem Rigas gudrajiem kuri ievieš kautkadu hujņu vajadzetu aizvērt mutes. Aunu bars.Aizveriet visu un tad arī redzēsit cik paliks to kuri maksās jums algas. Lv jau tā knapi var saskatīt kartē, driz to vispar vairs neredzēs,paliks tikai Riga un bars pensionāru bez naudām.

2020-12-02 12:40

bamslis: tā arī nesapratu , pa brīvdienām šmigu tirgos vai ne , ja ne , lai tā valdība nošaujas !!!

2020-12-02 12:44

Mans UzVārds: Griķus! Pērkam griķus! Un Tualetes papīru arī!

2020-12-02 12:48

Super: Beidzot! Citādi covidioti būtu noveduši valsti turpat, kur Lietuvā, kur jau līķus slimnīcās jau uz grīdām krāmē.

2020-12-02 12:53

Pans: Līķus vajag aprakt nevis kaudze krāmēt

2020-12-02 13:03

Jurîtis: Palasot šo bezsmadzeņa murgojumu par ierobežojumiem. Nāk atmiņā sešdesmito gadu beigas kad plūdmalē izskaloja kolorādo vaboles un iedzīvotājus par nakti modināja un bija jāiet lasīt burciņās. Bet pret tādiem kuri domāja ar vesalām smadzenēm un saprata kad tās bambāles nav nolasāmas un tai cirkā atteicās piedalīties tiem darba vietās neizmaksāja mēneša piemaksu.

2020-12-02 13:04

Juris Baismīgais: Liela figa valdības meļiem un paranoiķiem. Saeimas un ministriju cacām bija jālegalizē savi krāšņi koptie nadziņi, tikai tāpēc noņēma darba aizliegumus manikīriem/pedikīriem. Kas/kāpēc sabalsojiis tādus ar saprātu un loģiku apdalītos grupējumā, kas sevi dēvē par Latvijas valdību? Jums, balsotāji, pašiem nav neērti, redzot, kādus bezprāta lēmumus pieņem Jūsu iebalsotie "deputāti"?

2020-12-02 13:19

mmm: kas pa murgu,,jo ejam tālāk jo trakak,,,,tad jau drīzumā karš būs,,,,iesim zagt un tā ari būs,,,,

2020-12-02 13:27

valdība var: kad cilvēki sapratīs visu ar covid saistīto naudas afēru, tad būs par vēlu, bet valdībai galvenais pašlaik ir pacelt sev algas

2020-12-02 13:46

666: Atcelt visus ierobežojumus! Dabiskā atlase paveiks savu...

2020-12-02 14:47

Kurmis: Nekas te nemainās, idiotu ballīte te komentāros

2020-12-02 15:10

Dersnis: Idiotu ballīte bija pēdējas vēlēšanās
Katram sūdam te ir balstiesības. Tapēc mums ir tāda valdība.

2020-12-02 15:38

sweisen: piderasi vien

2020-12-02 15:40

sweisen: Tādi viņi paliek visi.Ievēl,liekas normāls,vēlāk paliek tādi

2020-12-02 15:41

/.,: Valdības lēmumi šajos apstākļos ir pareizi, bet ar dažiem šeit komentējošiem indivīdiem gan ir švaki, jāprasa no kuras palātas ir izmukuši.

2020-12-02 16:19

k442: Pats interesantākais, ka nekur vēl nav pieejams valdības pieņemtā lēmuma teksts, jo tas nav publicēts. Līdz ar to pašreizējie skaidrojumi par ierobežojumu saturu un spēkā stāšanās laiku var saturēt daudz kļūdu un neprecizitāšu...

2020-12-02 16:26

piort: Mazais Knāriņš galīgi aptracis Pats pamuļķis un vēl pavēles jāpilda no usas . Otrais pampars ar klusē vai bubina kaut ko zem deguna Nu pampars oč

2020-12-02 16:28

po man kā kriņmenam: Mazais Knāriņš galīgi aptracis Pats pamuļķis un vēl pavēles jāpilda no usas . Otrais pampars ar klusē vai bubina kaut ko zem deguna Nu pampars oč

2020-12-02 16:39

I: Rīšu kartupeļus un griķus.

2020-12-02 16:43

...: Tirgus izskatās ka strādās un tirgos visu pēc kārtas

2020-12-02 17:09

Dersnis: Atgādināt?
Par ko balsojāt?

2020-12-02 17:16

Sporta skolotājs: Ir stingrs noteikums skolotājiem un skolēniem mācību stundu laikā obligāti lietot sejas maskas. Arī sporta stundās. Izglītības standartos rakstīts, ka sportam jāveicina skolēnu veselība un labsajūta. Vai tas var notikt, ja bērns sporto ar mutei un degunam priekšā aizbāztu netīru lupatu? Vai šeit iespējama pietiekama skābekļa pieplūde , lai normāli norisinātos organismā notiekošās bioķīmiskās reakcijas, kas ir visu fizisko īpašību attīstības pamatā? Sportošana sejas maskās ir vairāk veselības bojāšana nekā uzlabošana . Cik ilgi nedomājot pakļausimies Ministru kabineta pieņemtajiem ačgārnajiem lēmumiem?

2020-12-02 17:36

TrueWisdom: Paskatieties Riga TV24, tur viena garīgi slima būtne melnā maskā deklarē kā sabiedrībai dzīvot. Respect vecim ar bārdu, kas nedaudz cenšas to šausmu ierobežot.

2020-12-02 17:41

TrueWisdom: VIņa vienkārši ir tik tik uzbudināta, ka pat teikumus nevar normāli salikt, viņa ir tik gudra, ka var sabiedrībai apgalvot, ka vakcīna ir superdroša. Tas nekas, ka eksperti apgalvo ka blaknes būs neapskaužamas. Vairs nevaru to būtni klausīties.

2020-12-02 17:46

Interesanti!: Elvīra šodien nagus vīle Imanta ielā!

2020-12-02 18:15

op: kad bus vakcina ?

2020-12-02 18:24

TrueWisdom: Es vairs nevaru klausīties to melnās maskas kurvu TV24 :)

2020-12-02 18:50

Līne: Hei 4 dienas brīvs bēz alhagola un cigaretēm,tauta ko darīsiet?

2020-12-02 19:18

ilvija: Nesaprotu par baznīcām.Rakstīts ka var pulcēties 20 procenti.Cik tad īsti drīkst atrasties baznīcā?Sanāks atkal pārpratumi!

2020-12-02 19:57

Arturs: Lasi un ar skumjām secini, ka šādi cilvēki vada mūsu valsti! Būtu interesanti dzirdēt viņu skaidrojumus, par katru no punktiem:) Tagad tikai jāizdomā, kā iesniegt skolai iesniegumu, ka bērns neieradīsies skolā, kamēr nebeigsies idiotisms ar masku nēsāšanu visas dienas garumā!

2020-12-02 21:03

to ideali: Kāds sakars ar robežu aizvēršanu? Šobrīdējie daudzie gadijumi pilnīgi noteikti nav saistīti ar iebraukušajiem no ārzemēm. Diez vai kāds iebrauca,,Brīvajā vilnī,, vai veco ļaužu pansionātā vai kādā skolā.

2020-12-02 21:26

Interesanti!: To 17:46
Neko interesantāku nevarēji izdomāt? Tikai muļķis var rakstīt tādu sviestu komentāros 🤦‍♂️

2020-12-02 22:30

Kursis: Karantīna ir cilvēku pārvietošanās aizliegums ar mērķi ierobežot slimību izplatību. Karantīnu bieži izmanto saistībā ar slimībām, ierobežojot personas, kuras var būt saskārušās ar infekcijas slimībām, bet tām nav apstiprināta medicīniska diagnoze. To bieži izmanto arī kā sinonīmu medicīniskai izolācijai, kas attiecas uz personām, kurām apstiprināta saslimšana ar lipīgu slimību un kuri tāpēc ir izolēti no veselās populācijas daļas. Kāpēc --netiek izolēti slimie, bet liek nēsāt maskas veseliem ???

2020-12-02 22:43

...: Vajag taču pārbaudīt arī uz mūsu bērniem vai masku nēsāšana visas dienas garumā var novest līdz bērna nāvei...

2020-12-02 22:44

...: Kautkur tādi gadījumi esot bijuši...
Pēc tam varēs atkal norakstīt uz coronu un teikt ,ka redz kā arī septiņgadīgie mirst no coronas...

2020-12-03 00:28

.....sprogainitis777...: .jooo.....joooo...bljin es nekad nebiju iedomajies pat vislielakaa murgaa...ka jus te latvijaa esat tik lieli.....dolbojobi....ej tu nost.....Ulmanis kapa ....sauto .mochi.....bljin...ja zdohnu....jus esat reali tupi.....bet okey...jauku vakaru......kak to rak....

2020-12-03 07:57

Andris Polozs: Varat viens uz otru gānīties,bet dzīvošu savu dzīvi!

2020-12-03 09:36

Tā ir: Piekrītu ''Kursis'', ka jāizolē slimie, inficētie un nevis veselajajiem jāpiegriež skābeklis. Ja bērniem pat sporta stundās jāveic fiziskas nodarbības maskās, kad pastiprinātas slodzes apstākļos ieelpo nevis skābekli, bet to, ko pats tikko izelpojis, tad par normālu lietu to nenosaukt!

2020-12-03 11:04

gribzinis: Nav skaidrs par bērnudārziem,kuri darbojas visu laiku. Nepārtraukti tiek uzsvērts,ka mazie bērni nav infekciju pārnēsātāji. Personāls lietoja maskas,izejot no savas grupas vai savas darba vietas telpas. Tad kādēļ tagad personālam maskas jālieto visu dienu?!

2020-12-03 11:36

!!!: Arvienvārdsakot, tiek darīts viss, lai novestu cilvēku tik tālu, ka viņš skriešus skries, un vēl pats pieprasīs, lai viņam ātrāk sapotē tās maz pārbaudītās vakcīnas...

2020-12-03 13:15

ttt: labi ka ir tockas ,,taka svetki ir,,,lai apkakajas

2020-12-04 23:04

to !!!: Un kādām būtu jābūt daudz pārbaudītām vakcīnām. Vai tev liekas ka šis nāk pataisno no laboratorijas un testētas tik uz pelēm?

2020-12-05 01:27

...: Nu, kādi bērni dzims jaunajām māmiņām pēc vakcinēšanas, neviens nezin...

2020-12-05 05:59

točka: paldies krāsniņām par sauso likumu

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz