Ceturtdiena, 28. maijs Vilhelms, Vilis

Vai ietves tīra tikai pēc policijas uzaicinājuma?

Vai ietves tīra tikai pēc policijas uzaicinājuma?
Foto: Egons Zīverts
21.02.2018 07:12

liepajniekiem.lv

Atslēgvārdi

Portālā vērsās lasītāja, kura pauda neapmierinātību ne vien ar ietvju tīrību mūsu pilsētā, bet arī par Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas darbu.

”Brīvības ielā pie tirdzniecības centra ”Rietumu centrs”, iepretim ledus hallei, jau vairākas dienas nav tīrīta ietve,” stāsta liepājniece: ”Esmu kājām gājēja. Un, lai uz netīrītās ietves nepakristu un negūtu traumu, mēs, kājām gājēji, esam spiesti pārvietoties pa veloceliņu.”

Kundze stāsta, ka jau svētdien rīta pusē zvanījusi uz Liepājas pilsētas pašvaldības policiju un ziņojusi par situāciju: ”Solīja situāciju vērst par labu, taču pirmdien nekas nebija mainījies. Turklāt trīs Pašvaldības policijas darbinieki formās, ejot pa ielas otru pusi, nenotīrītajam posmam nepievērsa nekādu uzmanību. Iedzīvotājiem nav atlaides, ietvei pie īpašuma vienmēr jābūt tīrai, pretējā gadījumā – sods. Bet te piever acis.”

Noteikumi nosaka, ka ietvei pie īpašuma jābūt ne vien attīrītai no sniega un ledus līdz cietajam segumam, bet arī nokaisītai ar pretslīdes materiāliem. Par noteikumu izpildi atbildīgs īpašuma saimnieks.

Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas sabiedrisko attiecību speciālists Kaspars Vārpiņš, jautāts, vai Pašvaldības policijā no iedzīvotājiem ir saņemta informācija par to, ka minētais ietves posms nav tīrīts, apstiprināja: ”Februāra sākumā saņēmām informāciju par to, ka Brīvības ielā nav tīrīta ietve no Esperanto ielas līdz kanālmalai.”

”Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas darbinieki sazinājās ar īpašniekiem, kuriem jāuztur kārtībā minētā pieguļošā teritorija,” viņš skaidro: ”Informējām par nepieciešamību to izdarīt. Rezultātā minētais posms tika attīrīts no sniega.”

To, kam šajā vietā pieder īpašums un līdz ar to jātīra ietve, K.Vārpiņš neatklāj: ”Nevaram izpaust konkrētus nosaukumus.” Taču norāda, ka tā ir kāda juridiska persona.

Pašvaldības policijā atzīst, ka salīdzināt situāciju ietvju tīrīšanas jomā šoziem ar iepriekšējām ziemām ir grūti. ”Nevar īsti izdalīt un salīdzināt. Situācija ir vienmērīga,” tā Pašvaldības policijas pārstāvis.

Tāpat nevarot izdalīt, kurās vietās pilsētā un kas – privātpersonas vai juridiskās personas, vairāk grēko: ”Vienīgais varu pieminēt to, ka Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas Administratīvās nodaļas darbiniekiem nākas informēt īpašniekus, kuru pieguļošajās teritorijās ir izbūvētas ietves, ka tās ir jāuztur kārtībā.”

Kā liecina Pašvaldības policijas apkopotā informācija, 2017.gadā par ietvju neattīrīšanu no sniega noformēti 59 administratīvā pārkāpuma protokoli.

”2018.gadā uzsāktas 63 administratīvo pārkāpumu lietvedības par ietves neattīrīšanu no sniega un ledus, nenokaisīšanu ar pretslīdes materiāliem,” klāsta K.Vārpiņš: ”70 gadījumos mutiski brīdināti īpašnieki par ietves neattīrīšanu no sniega, pēc kā ietve notīrīta – pārkāpums novērsts.”

Savukārt 74 gadījumos konstatēts, ka nav notīrīta no sniega ietve un atbildīgo personu nav iespējams pabrīdināt. ”Līdz ar to, ja pārkāpums netiktu novērsts līdz nākošajai dienai, tiks uzsākta administratīvās lietvedība,” skaidro policijas pārstāvis un turpina: ”Mutiski brīdinātas 12 personas par sniega mešanu uz brauktuves tīrot ietvi. Sastādīti 2 administratīvo pārkāpumu protokoli par sniega mešanu uz brauktuves tīrot ietvi.”

Tāpat uzsāktas 10 administratīvo pārkāpumu lietvedības par ēku jumtu neattīrīšanu no sniega un lāstekām vietās, kur iespējama to krišana, tādējādi apdraudot garāmgājējus. Bet 7 gadījumos īpašnieki brīdināti par ēku jumtu neattīrīšanu no sniega un lāstekām vietās, kur iespējama to krišana, pēc kā pārkāpums uzreiz novērsts.

”Īpašuma īpašnieks, valdītājs vai lietotājs ziemā sabiedriskās vietās nekustamā īpašuma teritorijas robežās nodrošina ietvju (izņemot veloceliņa daļu), brauktuvju un autostāvvietu, izņemot sabiedriskā transporta pieturvietu, attīrīšanu no sniega un to kaisīšanu ar pretslīdes materiāliem,” atgādina policijas pārstāvis.

Par šo noteikumu neievērošanu pārkāpējam piemērojams administratīvais sods – brīdinājums vai naudas sods. Maksimālais naudas sods, kādu uzliek par saistošo noteikumu pārkāpšanu, fiziskai personai ir līdz 350 eiro, juridiskai personai – līdz 1400 eiro.

Portāls jau informēja, ka sniega un ledus dēļ mūsu pilsētā cietis ievērojams skaits cilvēku – gūtas dažādas traumas, arī lūzumi.

__________________

Iesaki tēmu vai ziņo par notiekošo arī Tu! To var izdarīt ikviens portāla lasītājs, izmantojot sākumlapā esošo formu “Piedalies satura veidošanā!”. Turpat iespējams iesūtīt arī dažādus fotostāstus, piemēram, no kāda pilsētā notikuša pasākuma.

29 komentāri

2018-02-21 07:21

fifs: ietve vai trotuārs ir pašvaldības īpašums. Tad paši lai arī tīra. Nevis uzlikt par pienākumu to darīt blakus esošā īpašuma saimniekam. Ekonomē tik savu naudiņu.

2018-02-21 07:46

Bezdarba līmenis: Piekrītu fifam, ietves atdot pašvaldībai un bezkaunīgi hroniskos bezdarbniekus pie darba uz ietvēm.

2018-02-21 08:36

mersis: Bet kam pieder Kaiju iela? Nav ne tīrīta , ne kaisīta Slidotava. . P Policija tur vairākas reizes dienā izbrauc , bet laikam neko nepareizu nesaskata.

2018-02-21 08:41

Reāliste.....: Nav ko iespringt.......ir ziema!Pareizus apavus...

2018-02-21 08:53

to Realiste...: Jā, varbūt vēl slēpes, ragavas vai slidas un aiziet!? Novēroju- daudz kur ielas šogad slinki tīra un arī pat nekaisa. Tur pat labi apavi nepalīdz izbēgt no paslīdēšanas, jātipina kā pīlēm uz ledus...

2018-02-21 09:30

to 08;53: nu nezinu kā tie ,,nabaga,, lauku iedzīvotāji nepaslīd un nenokrīt... viss laikam galvā tiem pilsētniekiem!

2018-02-21 09:31

visvaris: Šodien sētnieki ir slinki, liekas, ka pienākums pacelt papīrīšus, cik mums tās ziemas, mūsējam jābaksta ar pirkstu kas jādara.

2018-02-21 09:34

kartupelis: Drīz jau šis murgs beigsies ka būs jātīra pašvaldības ietve... šobrīd norit tiesas darbi...

2018-02-21 09:37

zoja: Mani vienkārši uztrauc sētnieku psihoemocionālais stāvoklis brīdī , kad viņi saņem algu . gandrīz 11 mēnešus gadā viņiem ir izbrīns - PAR KO ? Tagad vismaz vienreiz gadā , kad uzsnieg minimāls sniedziņš viņiem ir iespējams morāls gandarījums - ZINU PAR KO man maksā. Tā vismaz vajadzētu būt , bet tiešām ir ielu posmi , pie kuriem vajadzētu dežūrēt ātrajiem

2018-02-21 09:45

Opis: Reālistei taisnība. Pīlēm, zosīm jābūt kūtī.

2018-02-21 09:57

Hai!: Nevajag sprēgāt OPI!Tad ,kad Tu salauzīsi kādu locekli ,tad sriesi vēja ātrumā uz tiesu! Katram ir jādara savs darbs ! ,
Mana māte bija sētniece krievu laikos un es arī zi
nu KĀ bija jānotīra ielas! Tā ka ir tagad ,ir tā kā mums viss
valstī!

2018-02-21 10:09

nu un viss: Loceklis nelūzt! Tas pirmkārt, otrkārt trotuārus,kas jātīra pašvaldībām tīra ar traktoriņu ar lāpstu priekšā,bet ja policija zin un neko nevar padarīt- tātad traktorists atvaļinājumā!

2018-02-21 10:10

asaka: Drusku nepareiza tā sistēma ir! Trotuārs ir pašvaldības, ja es pie savas mājas kaut ar vienu riteni uz trotuāra noparkošu auto, iespējams sods! Tatad izmantot es viņu nekādi nevaru, bet vel man viņš ir jātīra, par ko prtējā gadījumā atkal sods! Laba pelnīšanas sistēma! Un ko darīt veciem cilvēkiem kas fiziski nespēj to trotuāru vislaik skrāpēt? Ko darīt kas strādā dežūru darbu 24h, atnāc no darba un tevi jau gaida soda kvīts...

2018-02-21 10:30

ek: Tikai nesakiet, ka arī veloceliņš ir jātīra!

2018-02-21 12:08

re ka: katru gad’ no jauna, tad kad sniedziņš krít... Brien pašvaldības policists pa netíritām pašvaldības ielām, meklējot kādu privātmāju, kuras priekšā nav nopucēts pašvaldības trotuārs Un drukā tik kvītis. Bet privātais jau agri no rīta darbā, lai pelnitu nodokļus savai pilsētai un policistam algu, un - darbā šausmās skatās pa logu - stkal snieg... Un domā savu smago domu-Naktī notírišu, rit no rīta uz darbu- un atkal pa dienu snigs un atkal paša apmaksātais policists būs klāt- ne jau ar lāpstu, bet - ar melnu mapīti

2018-02-21 12:19

Dixi: Piekrītu "re ka" uz visiem 100%! Tā arī ir.

2018-02-21 13:43

kkku6: Man nav skaidrs, KĀPĒC MAN JĀTĪRA PAŠVALDĪBAS TROTUĀRS??
Varbūt vasarā viņš man arī JĀLABO PAR SAVU NAUDU ??

2018-02-21 14:08

LAIME: nevis lai to tira pasvaldiba ,bet lai maju ipsanieki algo setnieku ..ta ka to dara jebkurs cits Liepajas iedzivotajs katru menesi maksajot ieklauto setnieka algas dalu ..nesaprotu ka to stadas prieksa privato maju ipasnieki ,kurs gan vinu vieta maksas algu setniekam ..dzivoklu ipasnieki maksa ,bet privatie bus atbrivoti no maksajuma ..???

2018-02-21 14:15

SETNIEKI: Redzams ,ka seit parsvara savakusies priv.maju ipasnikei uzsist klacu ..Norat kadu setnieku un pukstet par pasvaldibu ..Brinumaina pasak jus dzivojat ,ka kas ta citi vainigi -pasvaldiba ,stulbie gajeji un setnieki ...jus esat divaina tauta ..pakritizejiet kaut reizi pasi sevi ,varbut sapratisiet ka problema nav tikai citios ,bet jusu divaianja uztvere un sevis zelosana

2018-02-21 14:59

Q: > Hai
Var just, ka tev māte ir bijusi sētniece!

2018-02-21 16:09

binga: Diemžēl gājēju posms pie ledus halles kā nebija tīrīts tā arī nav tīrīts vel tagad. Pļavu ielā pie baznīcas īpašuma sētnieks nav manīts jau no rudens. sausajā laikā mētājās stikli,ja uzkrīt sniegs tas pazūd tikai tad kad saule nokausē. tas pats pie spēļu zāles ietves Kungu ielā . Ja pie durvīm drusku patīra tad ietvi mājas galā netīra nemaz.

2018-02-21 16:52

saimnieks222: Ja es kā mājas īpašnieks sarunāšu ar kādu īrnieku, lai viņš notīra taciņas man piederošā mājas sētā, pa kuru viņš pats staigā, par īres atlaidi, man uzklups divi dienesta - darba inspekcija par nelegālu nodarbināšanu bez darba līguma un VID par nodokļu nemaksāšanu no šīs nelegālās nodarbinātības. Bet, ja pašvaldība man liek, bez jebkādiem bonusiem, bez darba attiecībām un līguma, tīrīt savu pašvaldības īpašumu, tad tas, izrādās, ir OK!

2018-02-21 17:25

Ilga: Pašvaldības īpašums pilnīgi piekrītu. Mājās _ Latvijā vecīši vien palikuši viņiem nav spēka to sniegu pacelt. Tas bija domāts, tikai krīzes gados, bet palika līdz šim un vēl runā par sodiem. Nobrauc ar traktoriņu un visas ietves tīras - fui kauns par tādu pašvaldību un policistiem, kas to atbalsta.

2018-02-21 18:02

ledus: Ziemā ir sniegs.tā tam jābūt.nav jāvazājas pa ielu nepiemērotos apavos.Aizbrauciet uz Oslo.tad redzēsiet kā izskatās netirītas ielas.Un neviens sodus neliek.ir ziema..uz ielām sniegs un ledus.tik
neviens par to nekliedz.Izturību mūsu sētniekiem.

2018-02-21 18:38

dzervite: Laime !! Vai nāksi man ar sētnieku-maksāšu 30 euro gadā-tas ir tik cik aptuveni maksā dzīvokļu īpašnieki.Esmu pensionārs un vairāk arī maksāt no manas pensijas nevaru. Nu ko dod ziņu,kad vari sākt darbu !

2018-02-21 18:51

Elfs: Tad, kad Komunālā pārvalde beidzot tīrīs braucamo daļu visās ielās, ne tikai centrālajās, varēsim atgriezties pie sarunas par ietvju tīrīšanu. Diemžēl realitāte ir tāda, ka centrā nekustamajiem īpašumiem ir daudz augstāks NĪN, bet mazās centra šķērsielas tīrītas netiek jau gadiem. Izņēmums ir gadījumi, ka piezvana uz Komunālo pārvaldi un pazemīgi palūdz. Ja mēģināsi izteikt pretenzijas, nekas nenotiks. Jālūdz pazemīgi.

2018-02-21 21:27

eeeeeeee: ak tad sniegu uz brauktuves mest nedrīkst, bet sniega tīrītājs drīkst aizšķūrēt iebrauktuvi sētā ko tikko esmu notīrījis ?

2018-02-21 21:58

mamma3: Šogad ar ielu tīrīšanu un kaisīšanu ir galīgi čābīgi.Privātie ir ļoti maz kuri notīra ietves pie saviem īpašumiem, grantētās ielas dzīvs spogulis.Atkal pagaidīs kad beigsies sals un līs lietus tad sāks kaisīt.......Kāds auna piere par šo atbild??????

2018-02-22 08:24

to reāliste: tur tas sniegs ir pāri potītēm kāpēc man jābrien pa kupenām.Ja ir ziemas puszābaki viss sniegs ir zābakos.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz