Ceturtdiena, 28. janvāris Spodris, Kārlis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzticamas un aktuālas ziņas šajā laikā ir ļoti svarīgas!

Piesakies paziņojumiem un esi informēts par būtiskākajiem notikumiem Liepājā!

Pieteikties

Vai vēja rotori kāpās?

Vai vēja rotori kāpās?
Foto: liepajniekiem.lv
09.09.2016 07:15

"Kurzemes Vārds"

Medzes pagastā līdz gada beigām plānots uzbūvēt trīs vēja ģeneratorus. Iespējams, ka tas notiks īpašumā “Ūdri” – “Kurzemes Vārds” šonedēļ rakstīja, ka Šķēdē tiek izcirsti koki un top ceļš. Tiesa, iegūt plašāku informāciju par to, kas tur īsti notiek, izrādās stipri sarežģīti.

Grib jau gadiem

Banka “Nordea” piešķīrusi 6,4 miljonu eiro finansējumu vēja parka attīstībai Grobiņas novada Medzes pagastā – informē bankas pārstāve Signe Lonerte. Enerģiju iegūs uzņēmums “Vides enerģija”, kas plāno iegādāties trīs firmas “Enercon” vēja ģeneratorus. “Kopā tie spēj saražot līdz 6,9 megavatiem jaudas, ar ko pietiek, lai ar elektroenerģiju nodrošinātu gandrīz 20 tūkstošus mājsaimniecību,” vēsta S. Lonerte. Saražoto elektroenerģiju uzņēmums pārdošot “Latvenergo” meitasuzņēmumam “Enerģijas publiskais tirgotājs”.

Iespējams, ka būvniecība varētu notikt īpašumā “Ūdri”, kas atrodas Šķēdē pie jūras, netālu no mazdārziņu masīva – secina “Kurzemes Vārds”. Laikraksts par “Vides enerģijas” plāniem šajā vietā, zemesgabalos “Ūdri” un “Namiķi”, rakstījis jau 2009. gadā. Togad Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padome nolēma “Vides enerģijai” izsniegt licenci elektroenerģijas ražošanai šajā vietā, notika arī detālplānojuma sabiedriskā apspriešana. Toreiz plānota trīs 80 metrus augstu vēja iekārtu izvietošana.

“Kurzemes Vārds” arī vairākkārt rakstījis, ka Medzes pagasta teritorijas plānojumā savulaik iezīmētas plašas teritorijas iespējamai vēja iekārtu būvniecībai. Daļa pagasta iedzīvotāju šādam iespējamās izmantošanas plānam nepiekrīt, notikušas arī tiesvedības.

Brauktuve un nobrauktuves

Savukārt šonedēļ rakstījām par to, ka privātīpašumā “Ūdri” Šķēdes kāpās ir izcirsti koki, nostumta zemes virskārta, top ceļš, kas atduras tieši pie jūras. Grobiņas mežniecībā skaidro, ka tur sakārtota dokumentācija meliorācijai, lai arī šī teritorija jau tāpat esot sausa. Liepājas Reģionālā vides pārvalde situāciju pārbaudījusi, secinājusi, ka tik vērienīgus darbus kāpu aizsargjoslā bez ietekmes uz vidi novērtējuma nedrīkst veikt. Zemes īpašnieka pārstāvis Vides pārvaldes inspektoriem esot izteicis draudus un sacījis, ka darīs tur, ko grib. “Kurzemes Vārdam” īpašnieka pārstāvis Juris Kūms norādījis, ka viss saskaņots, bet neatklāja, kas tur tiks darīts.

Ceturtdien viņš laikrakstam sacīja, ka nevēlas ar to runāt un nekāds ceļš arī Šķēdes kāpās izbūvēts neesot.

Bet Reģionālās vides pārvaldes direktore Ingrīda Sotņikova informē, ka inspektori pārbaudē “Ūdros” konstatējuši 660 metrus garu grāvi, izcirstus kokus, un “aptuveni septiņus metrus platu no grāvja izņemtās smilts atbērtni, kas tiek veidota kā brauktuve, no kuras ir ierīkotas sešas nobrauktuves, zem kurām grāvī ir ieliktas caurtekas”.

Viņa arī ziņo, ka šajā īpašumā ir reģistrēti Eiropas nozīmes aizsargājami biotopi. Tādēļ pārvalde “paredz apturēt darbību un izveidot komisiju, lai novērtētu kaitējumu videi un pieņemtu lēmumu par sanācijas pasākumiem”.

Nekā nezina

J. Kūms laikrakstam norāda, ka par vēja ģeneratoru būvēšanu lai prasot uzņēmumam “Vides enerģija” vai pašvaldībā.

“Varu apliecināt, ka pašlaik nezinu, ka šajā vietā būtu plānots celt vēja rotorus,” ceturtdien saka Grobiņas Novada domes izpilddirektors Uldis Vārna. Pēc “Kurzemes Vārda” jautājuma, vai pašvaldībai nav zināms, vai “Ūdros” būtu šādi plāni, viņš apjautājies gan esošajai, gan bijušajai Medzes pagasta pārvaldniecei, “vai šie “Ūdri” ir tie “Ūdri””, bet viņas neesot mācējušas pateikt, “ka tas ir tieši tas īpašums”.

Tomēr, runājot par rakšanu un ciršanu Šķēdē, novada būvinspektors tagad salīdzināšot, kas rakstīts dokumentos un kas notiek dabā – saka U. Vārna.

Tikmēr Grobiņas novada mājaslapā publicētajā Būvvaldes informācijā lasāms par būvniecības ieceri Medzes pagasta “Ūdros” būvēt “elektroapgādes objektu”. Būvvaldes vadītājs Uģis Kaugurs zina teikt, ka runa esot par kabeli, kas tur velkams. Viņš arī minas, ka šajā īpašumā būvniecības plāni bijuši arī agrāk, kad Grobiņas novads vēl darbojās Apvienotās būvvaldes sastāvā, un šis darbs varētu būt ar tiem saistīts. Bet patlaban par vēja parku, cik viņam zināms, nekādas runas neesot.

Liepājas domē šovasar pēc “Vides enerģijas” iesnieguma pieņemts lēmums par lietošanas tiesību aprobežojumu zemesgabalam 14. novembra bulvārī, kas esot nepieciešams 20 kilovatu kabeļlīnijas ierīkošanai. Tā stieptos no Medzes pagasta “Ūdriem” un “Namiķiem” līdz augstsprieguma tīkla sadales stacijai “Zaļā birzs”.

Savukārt SIA “Vides enerģija” kontaktus “Kurzemes Vārdam” tā arī neizdevās atrast. Datu bāze “Lursoft” vēsta, ka tā juridiskā adrese ir Rēzeknē, Jupatovkas ielā 3a, kur reģistrēti vēl pieci uzņēmumi. Īpašnieks ir Luksemburgā reģistrēts uzņēmums “Clear Energy Holdings S.A.”, bet vienīgais valdes loceklis kopš šā pavasara ir Apvienotās Karalistes pilsonis Bell Graham Robert. Pagājušā gada apgrozījums uzņēmumam bijis nulle – vēsta “Lursoft”.

Agrāk valdes loceklis šajā uzņēmumā bijis arī bijušais SIA “Rapsoil” valdes loceklis Gints Sorokins.

28 komentāri

2016-09-09 07:40

Saimnieksa- helen: Vai no tā paliks lētāka elektrība, vai atkal bārdaina slima sunīša murgi

2016-09-09 07:44

Latvis: Nekad nesapratīšu, kā cilvēks var tik ļoti postīt dabu sava pašlabuma mērķa vārdā... Kur tādi cūkas rodas?

2016-09-09 07:48

xr: grobiņas teritorijas plānojumā nevienu ģenerātoru neredz.

2016-09-09 08:11

copmanis: Generatori bus citur. Ir jau izbuveti

2016-09-09 08:54

rrrrrrr: Nevis posta,bet sakārto!!!

2016-09-09 08:56

patvaļība: Par nezinu kādā vārdā ir tas kretīns nosaucams, kurš posta dabu, lai nopelnītu kādu kapeiku. Pat cūkas neposta savu teritoriju!
Teriitorija ir jāizlīdzina un par postījumu nodarīšanu jāpiemēro tam kretīnam pamatīga soda nauda!

2016-09-09 09:22

Zemessargi: Varbūt kad sāksies celtniecība var ko tur uzspert gaisā?

2016-09-09 09:30

Aldis no Medzes: Spert gaisā neko nevajadzēs, jo uzbūvējot vēja elektrostacijas (120 metru augstumā) tās nevarēs ražot elektroenerģiju. Tas bija zināms 2010.gadā par ko iespējamie dokumentu viltotāji un krāpnieki tika brīdināti jau 2009.gadā.

2016-09-09 09:36

mumins: Nezinkāpēc Vācijā pilns ar vēja ģenerātoriem. Man škiet, ka vairāk piejūru izposta dzelzceļš, kāpu zonā un kas notiek ar tām smakām visu laiku pie Karostas kanāla, kur lielās cisternas. Un pa laikam uzvēdī vēl kaut kāda kaķbarības smaka Laumas rajonā.

2016-09-09 10:56

noll problēm: Nidā atarp Papi netālu no Lietuvas robežas neviens cilvēks nedzivo .Lai tur liek ,cik grib un vējš ar tur labs. Vienā pusē jūra ,otrā pusē kudras purvs.

2016-09-09 11:25

kabelis: Kābeļi jau ierakti ,ceļš sabojāts-dokumenti kārtībā

2016-09-09 11:32

Oh: Putnu pārlidojuma periodā nākties ar maisiem vākt un slēpt beigtus putnu ķermeņus zem šīm vējdzirnavām.Kaut jel izdomāja kā atbaidīt tos un darbu bija mazāk pa šo putnu aprakšanu.

2016-09-09 11:37

Generators.: Tiem kas ir "par" generatoriem. Aizejiet piemeram Liepaja, Zvejnieku aleja,7. Tur netalu no ta ventilatora stav daudzdzivoklu dzivojama maja. Paris reizes biju ciemos ieksa. Es vel lidz sim nevaru saprast ka cilveki var dzivot kad visu diennakti apkart tads troksnis, vibracija un nepatikama skana. Nerunajot par sliekam un citiem dzivniekiem, kuri tuvuma generatoriem nedzivo. Un vel, kada jega no tiem, ja energija ar katru gadu paliek dargak?

2016-09-09 11:38

latvanijā viss mierīgi: skauģi tik čīkst ... kāpēc tad visi brauc uz 6. fortu, iet pie jūras, priecājas par ģeneratoru un nav manīts neviens beigts putns

2016-09-09 11:52

Aldis no Medzes: Grobiņas novada domes amatpersonām laikam grūti ar atmiņu, ja nezina neko par īpašumiem ,,Ūdri" Medzes pagastā. 2009.gadā īpašums ,,Ūdri'' iespējams sastāvēja no septiņiem atsevišķiem zemes gabaliem ar atsevišķiem kadastra numuriem. Vienā no īpašumiem pašlaik (blakus īpašumam Namiķi) notiek 120m (nevis 80m) augstu Grobiņas novada domes amatpersonu īpaši aktīvi un iespējams apzināti prettiesiski virzītais būvniecības projekts, kurš nekad nevarēs ražos elektroenerģiju.

2016-09-09 13:17

OIK: Un mēs, iedzīvotāji, šiem Emša bērniem maksāsim pie saviem rēķiniem 30 %.

2016-09-09 14:59

līvss: uz 6. fortu brauc, ne jau ģeneratora dēļ, bet apskatīt vecos Ziemeļu fortus, kuri drīz jau būs pavisam ieskaloti jūrā.

2016-09-09 15:18

Vadims Kislovs: tipisks ''lohotrons'',palasiet raxsta beigas-ja offšors tad tēma te skaidra. Sajauks galvas ar fuflovijiem papīriem un kamēr Domes badīsies,kādam būs samaxsāts,noilgums būs pagājis un ģenerātora vietā būs lepns bungalo. Kājau LV jo tikai šajā valstī un Mozanbikā tā var

2016-09-09 15:37

līvss-iekšā jūriņā: Šķēdes dārziņiem un jaunuzceltam bungalo būs tāds pats liktens, jo jūra Šķēdē katru gadu paņem vismaz pāris metrus no sauszemes. Paskataties klipu par Liepājas attīrīšanas iekārtām,turpat tas vien ir.Diez vai grāvji līdzēs.

2016-09-09 19:08

Domāju tā: Neesmu ne kūma radinieks.ne biznesa partneris.bet zinot kā viņš pērkpurvainas vietas un nosusina.bet pēc tam uztaisa skaistus mežus.kur tad ir tie žurnālisti....to ko viņš ir izdarījis mežu labā ūdeni viņam nevaram pienest.starp citu zelta čiekuru par zilām acīm nedod!!

2016-09-09 19:15

agrais: Nu sitā ģimenīte jau taisnibu neteiks.....Ir bijusi saskare ar Juri, baigi slidīgais tips...

2016-09-09 21:51

oik: Laikam tiek bīdīts jauns likumprojekts, ka ,,zaļie,, sarosījušies.

2016-09-09 21:59

klmn: Man patīk Pašvaldība un būvvalde. Neviens neko nezin. Vai tie ir tie ūdri, vai kādi citi. Gribat teikt, ka vienā pagastā Jums ir mājas ar vienādiem nosaukumiem? Nezināt, kam un kādas būvatļaujas izdodas? Tad priekš tam tāda būvvalde un vadība ir vajadzīga, ja nav kontroles?

2016-09-10 00:52

papautiem: Turkmenistaanas liimenis. Pretigi. Nozelojami. Skumji.

2016-09-10 11:15

Zaremba: Dabas pārvalde, būvvalde visu labi zina nonsens ir tas ka visiem labi sapiķots un tēlo stulbeņus.

2016-09-11 09:47

propper: Turkmenistaanas liimenis.Man jau liekas ka TURKMĒNIJAS līmenis! tā pat UZBEKIJA,KAZAHIJA!STĀNU pielika klāt krievs un nu visās vietās letiņš rauj līdz!sāciet rakstīt LATVISTĀNA,LEITISTĀNA !būs kruti!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz