Svētdiena, 5. jūlijs Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Vairāk sargā jaunos auto

Vairāk sargā jaunos auto
Foto: Ita Cērmane
20.10.2017 07:09

"Kurzemes Vārds"

Gadījums, kad Liepājas pašvaldības policistam par dienesta automašīnas sadauzīšanu tagad no personīgajiem līdzekļiem darba devējam jāatmaksā vairāki tūkstoši eiro, kā to nolēmusi tiesa, raisījis sabiedrībā diskusijas. Vai tiešām dienesta automobiļi, turklāt jauni un dārgi, nebūtu jāpasargā arī ar KASKO apdrošināšanu?

23 automašīnām, kuras izmanto Liepājas Pašvaldības policija, protams, visām ir obligātā civiltiesiskā apdrošināšana (OCTA), taču KASKO apdrošināšana (autotransporta apdrošināšana pret bojājumiem un zādzību) nokārtota tikai sešiem jaunākajiem auto, informē policijas pārstāvis Kaspars Vārpiņš.

Pagājušā gada decembrī avārijā cietušais auto “Nissan e-NV200”, ar kuru pašvaldības policists bija iebraucis lielveikala auto stāvvietas stabā, ir viens no trim jaunajiem un ilgi gaidītajiem elektromobiļiem, ko policija saņēma 2015. gadā. Auto iegāde kopumā izmaksāja vairāk nekā 105 tūkstošus eiro. Pēc K. Vārpiņa teiktā, tobrīd neesot bijis līdzekļu, lai automašīnām bez OCTA veiktu vēl brīvprātīgo apdrošināšanu, tagad gan mašīnām esot KASKO, arī avārijā cietušajam automobilim.

“Pārējām automašīnām nav KASKO, jo tās ir salīdzinoši vecas, un šāda apdrošināšana izmaksā dārgi. Tas ir finansiāli neizdevīgi, un tam nav arī pietiekama finansējuma,” skaidro K. Vārpiņš, piebilstot, ka ar darbinieku, kurš kļūst par auto vadītāju, tiek slēgts materiālās atbildības līgums, kurā paredzēts, ka darbinieks uzņemas pilnu materiālo atbildību par viņam piešķirto Pašvaldības policijas transportlīdzekli.

Uz jautājumu, vai tomēr automašīnām, kuru izmantošana saistīta ar paaugstinātu bīstamību, nevajadzētu arī brīvprātīgo apdrošināšanu, policijas pārstāvis atbild, ka visiem dežūrnodaļas operatīvajiem transportlīdzekļiem jau ir šāda apdrošināšana. “Protams, scenārijs, ka KASKO apdrošināšana ir visām LPPP (Liepājas pilsētas Pašvaldības policija) automašīnām, būtu ļoti vēlams, taču summa šai apdrošināšanai ir visnotaļ liela. Tomēr gadījumos, ja bojājumi automašīnai rastos, piemēram, dodoties uz izsaukumu, izvērtējot situāciju, zaudējumi, visticamāk, netiktu piedzīti no autovadītāja, bet finansējumu remontam rastu policijas budžetā,” saka K. Vārpiņš.

Bet vai policistam ar viņa algu vispār ir iespējams sakrāt un nomaksāt gandrīz 5000 eiro par dārga automobiļa remontu? “Šajā situācijā LPPP darbinieks ar automašīnu nedevās uz izsaukumu, bija visas iespējas automašīnu vadīt uzmanīgi, darbinieks darbu maiņā bija uzsācis gandrīz stundu agrāk pirms nepatīkamā notikuma, un, kā teikts tiesas spriedumā, iebraukšanu stabā tukšā auto stāvvietā nevar vērtēt citādi, kā vien par rupju neuzmanību. Runājot par remonta izmaksām, pat pirms darbinieka vēršanās tiesā, viņam tika piedāvāts maksājumu grafiks, lai šo summu varētu atmaksāt saprātīgā termiņā,” uzsver K. Vārpiņš.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 20. oktobra numurā.

#kvards-20171020-04#

14 komentāri

2017-10-20 08:42

incanti: Ko lobē pašvaldības policijas priekšnieks ,ka var veikt tik absurdu iepirkumu, japāni ,kas sarūsēs pēc diviem gadiem ,pluss vēl nerentablo elektromobīli ,un par 105 tūkstošiem ?! Jūs ko ,naudu nav kur likt ?!

2017-10-20 08:49

kasko: lētāk būtu izmazgāt formas un pārlikt tiesības

2017-10-20 08:57

£: Ne vien formas mazgaat un zaabakus spodrinaat,bet arii nodziit lieko svaru,kas iespeejams mobiilajaas patrulaas,vakara stundaas un naktiis !

2017-10-20 09:23

sarkankoks: Kāpēc vispār ir vajadzīgi entie mentu pritoni drīz jau vairs nebūs neviena ko aptīrīt

2017-10-20 10:29

kaunis: Kauns Dīķim. Strādājot policijā beigās vari palikt ar -5000€ parādu. Negribu aizstāvēt šoferi un tomēr kā var būt šāda situācija? Dīķa kungam ar nevajedzētu uzņemties zināmu atbildību kā iestādes vadītājam? Labāk laikam pēc viņa domām ir visas materiālās ķibeles uzlikt uz darbinieka pleciem.

2017-10-20 11:30

jupijs: Cilvēkam nedrīkst likt parakstīt papīru, ka jāuzņemas atbildība par auto. Tā ir milzīga atbildība, kas var dziļi iegriezt paša makā. Rupjas un muļķīgas kļūdas var gadīties ikvienam. Tāpēc ir kasko. Ja automašīnai nepiedāvā kasko, darba līgumu parakstīt nedrīkst. No darba ir jāaiziet, kamēr nav pa vēlu. Lai Dīķis strādā viens pats, ja tādus draudus spēj radīt darbiniekiem. It kā viņi tūkstošus pelnītu! Par notikušo gadījumu policistam ir jāsūdzas Cilvēktiesību instancēs, tikai tur būs godīgs risinājums. Pārējiem policistiem, ja nav kasko automobilim,-meklējiet citu darbu, kamēr nav pa vēlu. Brauciet uz Rīgu, ejiet uz valsts policiju darbā, kur rūpējas par darbiniekiem. Neļaujiet par jums ņirgāties!

2017-10-20 13:23

Ansiss: visi auto jau būtu jasargā, tas taču tomēr pašvaldības īpašums, ne jau kādam privātais!

2017-10-20 14:14

Mazinais: Cilveki milie lai pardod tos hlamus kuri stav cilveku stavietas a pec tam doma jo preti stavvieta stav daudz masinas un cilvekiem nau ku nolikt masinas

2017-10-20 18:43

Daiga: Tà var gadìties ik vienam!

2017-10-20 20:12

MARIO: Pilnīgs sviests, kā var policijas a/m nebūt kasko

2017-10-20 20:35

MARIO Daigai: Daiga, iepērc sev auto par 105 tk un iemauc stabā , tā, tikai garāmbraucot,tā teikt gadījās,
, ,

2017-10-20 21:10

brumbrum: Apskatieties video! Skaidri redzams kā tukšā stāvvietā iebrauc stabā - tur jau aklam jābūt! Sods pamatots! Cits jautājums, cik pamatota ir summa par bukti, tas gan ir vājprāts.

2017-10-20 21:23

Liep.ā.j.a.: Sabiedrība ar nodokļiem maksā pa mieru un kārtību,taču policijas darbs budžetā nes peļņu no uzliktiem sodiem,tātad šie nedrīkst būt plānoti ieņēmumi jo policija nav biznesa iestāde.lūk naudiņa kasko u.c. lietām.bet kā ir realitātē?

2017-10-20 22:11

to Пежлайзис сука: Урод ебаный, maķ roģina raud pēc tevis. Brauc projām, rupekli! (rupjie vārdi ir no krieveļa komentāra!):D

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz