Piektdiena, 3. aprīlis Daira, Dairis, Daiva

Valentīna dienā izpērk rozes un rezervē galdiņus restorānos

Valentīna dienā izpērk rozes un rezervē galdiņus restorānos
Foto: Ruslans Šuļga
14.02.2020 17:46

liepajniekiem.lv

14. februāris ir Valentīna jeb visu mīlētāju diena. Ziedu veikalos rosība valdīja jau no paša rīta. Apzinot vairākus Liepājas restorānus, aina veidojās pārliecinoša, – brīvu vietu nav, jo galdiņi vakaram bija rezervēti.

Uzņēmuma ”Puķu bode” īpašnieks Edgars Jonass uz tālruņa zvanu atbildēja gluži aizelsies. Ar puķu pušķi rokā esot ceļā pie kārtējās klientes. E. Jonass: ”Šodien mūs burtiski gāž apkārt ar pasūtījumiem! Ja pērn 14. februārī pasūtītos ziedus uz dzīves vai darba vietām izvadāja divi šoferi, tad šorīt vajadzēja piesaistīt vēl vienu palīgu. Godīgi sakot, liela daļa klientu attapās, zvanīja un puķes savām mīļotajām pasūtīja tikai šorīt. Saņēmējas par ziediem ir ļoti priecīgas!” Izrādās, ne tikai vīrieši šādā veidā sveic mīļotās. Apmēram 10 procentu no visām ziedu piegādēm pasūta sievietes saviem vīriešiem. Ziedu salona ”Sonrisa” īpašniece un floriste Jana Tiļuga: ”Ir klienti, kuri jau februāra sākumā pieteica apsveikuma pušķus, kas mums būs jāpiegādā tieši Valentīndienā. Daudz vairāk tādu, kuri zvanīja 13. datumā vai 14. februārī no rīta. Atkarībā no rocības piegādei mājās vai darba vietā klienti pasūta gan atsevišķus ziedus, gan pavasarīgus pušķus un arī tiešām liela izmēra ziedu buķetes.” Visbiežāk, protams, tiek dāvinātas sarkanas rozes. Novērojumi liecinot, ka, ja agrāk Valentīna dienā puķes biežāk pirka jauni cilvēki, tad tagad vairumam pircēju jau pāri 30 gadiem.

Piektdien priekšpusdienā, zvanot uz Liepājas restorāniem, kafejnīcām, visos saņēmām vienu atbildi: ”Nē, uz vakaru rezervēt galdiņu vairs nav iespējams!”. Atpūtas centra ”Klondaika” bārmene Līga Millere: ”Mums viss pilns. Galdiņu, diemžēl, rezervēt nevaram. Ja nāksiet laikus, iespējams, būs kāda brīva vieta pie bāra.” Restorāna ”Hot Potato” bārmene Meldra Ikauniece: ”Restorānā katru piektdienu daudz viesu, bet Valentīna diena tomēr īpaša. No pulksten 16 līdz pusnaktij rezervēti visi galdiņi. Iemesls taču ir!”. Tikai līdz pulksten 17 vakarā klientus gaida kafejnīcā, bārā ”7. līnija”. Uzņēmuma komercdirektore Valda Kempte: ”Pie mums varēja paēst pusdienas, izvēloties šefpavāra sagatavoto īpašo piedāvājumu. Piektdienas vakarā pie mums notiks slēgts Valentīna dienas pasākums. Visus mīlētājus un ikvienu gaidām sestdien, jo arī tad vēl būs pieejams īpašais piedāvājums.” Restorāna ”Upe” bārmene Žanna Beļajeva: ”Visi mūsu restorāna galdiņi jau laikus tika rezervēti. Pavāriem un viesmīļiem darba būs daudz.” Arī restorāna ”Palmas” īpašniece Loreta Skaburska apliecināja, ka laikā no pulksten 17 restorāns būs pilns. Viena daļa svētkus atzīmēja, kopīgi paēdot pusdienas, citi ieradīsies vakara cēlienā. L. Skaburska: ”Liepājnieki ir aktīvi! Domāju, ka gan pie mums, gan arī citviet Valentīna dienu atzīmēs arī atbraukušie pilsētas viesi, jo Liepāja piedāvā labu atpūtu. Manuprāt, mīlestības svētkus var svinēt visi, ne tikai iemīlējušies pāri. Valentīna dienā jauki un omulīgi pavadīt laiku izvēlas arī draudzenes vai draugi, kā arī ģimenes, līdzi ņemot vecākus un vecvecākus.”

Atpūtas centrs ”Klondaika”

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli