Pirmdiena, 30. marts Nanija, Ilgmārs, Igmārs

Valsts prezidenta brauciens Liepājas tramvajā – simbolisks

Valsts prezidenta brauciens Liepājas tramvajā – simbolisks
Foto: Edgars Pohevičs
13.03.2020 18:17

Nora Driķe

"Kurzemes Vārds"

Ar braucienu Liepājas tramvajā Valsts prezidents Egils Levits vēlas simboliski pievērst uzmanību ilgtspējības tematam dažādos aspektos – tā viņa īso reisu, kurā prezidents piektdien devās kopā ar pilsētas domes priekšsēdētāju Jāni Vilnīti vien divu pieturu garumā, skaidro prezidenta padomniece saziņai ar sabiedrību Aiva Rozenberga.

Piektdien turpinājās un noslēdzās E. Levita vizīte Liepājā un apkārtējos novados. Valsts vadītājs tikās ar pilsētas domes deputātiem un citiem pašvaldības administrācijas pārstāvjiem bez preses klātbūtnes. Domē E. Levitam prezentēta pilsēta, tās dažādās jomas, panākumi un ieceres. Prezidents interesējies par patriotisma jautājumiem – atstāstīja J. Vilnīša padomniece Daiga Kļaviņa. Pašvaldības pārstāvji izteikuši savas bažas par administratīvi teritoriālo reformu un par ostu pārvaldību, runāts arī par izglītības reformu un bijušā ”Liepājas metalurga” teritorijas attīstību nākotnē. Pēc tam J. Vilnītis, viņa vietnieks un Liepājas speciālās ekonomiskās zonas valdes priekšsēdētājs Uldis Sesks un SEZ pārvaldnieks Jānis Lapiņš pavadījis prezidentu ekskursijā pa ostu.

Vēlāk sekoja Valsts prezidenta saruna Liepājas Universitātē ar rektori Daci Markus, kura pastāstījusi par iestādes sasniegumiem un pārrunājusi aktualitātes saistībā ar augstskolu pārvaldības modeļa maiņu. Viesis interesējies par augstskolas studiju programmām, zinātnes jomu, par ārzemju studentiem. E. Levits uzsvēris, ka augstākās izglītības reformas mērķis ir skaidrs – izglītības kvalitāte, taču ir svarīga universitāšu tipoloģija, reģionālo nepieciešamību apzināšana, nodrošinot zinātnes un reģiona uzņēmējdarbības sadarbību un zinātnes pārnesi uz dažādām uzņēmējdarbības nozarēm, to ziņo Valsts prezidenta kanceleja.

Tā kā no piektdienas valstī uz laiku slēgtas izglītības iestādes un bija atcelta E. Levita lekcija universitātē, viņš ielūgts priekšlasījumu sniegt 12. jūnijā. Šis datums vēl jāsaskaņo ar prezidenta darba kalendāru, vēlāk piebilda A. Rozenberga.

Prezidenta iespaidi par Liepāju ir ļoti pozitīvi, ”jaudīga pilsēta”, pastāstīja A. Rozenberga. It sevišķi E. Levitam bijusi pie sirds tikšanās Kurzemes Biznesa inkubatorā ar jaunajiem, aizrautīgajiem un enerģiskajiem uzņēmējiem, kuriem ”acis deg” un kuru idejas ir vērstas uz ilgtspējību un pievienoto vērtību, tas ir tieši tas, kas E. Levitu interesē – ilgtspējības temats ”gan valstiski, gan pašvaldībās, gan individuāli un Latvijas attīstības labā”.

Foto galerija

27 komentāri

2020-03-13 18:44

fflf: Vai cik jauki uzpucēts tramvajs! :)

2020-03-13 19:52

Urbejs: Būtu interesanti uzzināt, kurš apmaksāja valsts prezidenta un pilsētas mēra un viņu pavadošās svītas vizināšanos tramvajā .
Prezidentam droši vien biļeti pirka par valsts kancelejas naudu, mēram par pilsētas budžeta naudu, varbūt ka viņi biļetes pirka paši par savu naudu bet var būt, ka brauca pa zaķi?

2020-03-13 20:38

Citrmons: Tu ir riktīgs plānā galdiņa urbējs!

2020-03-13 20:55

Uhu: Loši ,ko jūs te vaidat..atslēdziet internetu un sāciet dzīvot ..nīdētāji..

2020-03-13 21:04

Toe: Uz viņiem karantīna neattiecas. Vazājas tik

2020-03-13 21:09

44!: bez smakas nekur...

2020-03-14 00:09

pzc: prezidents piektdien devās kopā ar pilsētas domes priekšsēdētāju Jāni Vilnīti vien divu pieturu garumā,--
Jālec ārā,kamēr nav uznācis vēmiens- jūras slimība.

2020-03-14 00:37

Kontrolieris: Jālec ārā kamēr controle nav iekāpusi...

2020-03-14 02:22

?: Vai Levita kungs tikās arī ar Liepājas iedzīvotājiem? Piemēram, satiktajiem uz ielas? Šie cilvēki pastāstītu daudz interesantu lietu, ko prezidents nezina par ierindas cilvēku dzīvi, kā viņi strādā, kādu algu saņem par savu darbu, cik daudz cilvēku aizbraukuši no Latvijas uz ārzemēm. Gandrīz katram liepājniekam kāds draugs, radinieks, dēls vai meita ir tālu svešumā un tam ir savi iemesli, par ko valdībā ļoti nelabprāt runā, vai pat nepiemin to. No Latvijas ir aizbraukuši 450 000 cilvēku, no Liepājas - 38 000. Ielas vakaros tukšas kā pēc kara. Vai prezidents to zina?
Lai nu kā, jauki, ka Liepājas tramvajā brauca 2 pasažieri - Levits un Vilnītis, citādi tramvajs ripo tukšs, tāpēc jau ieguvis nosaukumu "Spoku tramvajs".

2020-03-14 02:56

.4lv.: Ko jus te par savam algam?..Kungiem citas problemas.Japadoma par patriotismu..Jums tik algas interese.

2020-03-14 03:36

hm: Tagad sekosim netik Vilnīša steidzīgai braukšanai ,bet ari nepirksim biļeti tramvaja ar ko tad esam sliktaki hm.

2020-03-14 04:27

Mācies un strādā: ziniet,lasu tos komentārus un vienkārši kauns,ka ir jau 21.gadsimts,bet cilvēku attieksme pret sabiedrību kā viduslaikos !!! Lai prezidents uz ielas ar viņu parunā...Ko tad tu teiksi tam prezidentam,ka ar savu četru klašu izglītību vari dabūt tikai minimālo algu? Kāda tev izglītība un cik kvalificētu darbu tu strādā,lai saņemtu tūkstošus? Tu māki lasīt rasējumus,tu vari strādāt pie moderna darba galda un nopelnīt pieklājīgu algu, vai esi gatavs iet sākt strādāt ar minimālo un mācīties un pārkvalificēties ? Ja pats savā labā neko nedarīsi, tā arī varēsi staigāt žēlodamies. Cilvēki,kas savā labā pacenšas un nestāv stacijā un neskaita cik aizbrauc prom,pelna pieklājīgas algas .

2020-03-14 04:56

Kristauncof: Белорусский трикотаж Свитмода|Молодежная женская одежда Свитмода|Одежда женская больших размеров Ситмода Бай|

2020-03-14 07:26

Lepnajai: Latvijā izglītība ir zemāka par grīdas līsti, bet lielās algas saņem tie, kam zagļu instinkts jau asinīs, tie, kas ieradušies no aizokeāna savus likumus ieviest, un, tie, kas sēž valdībā vai domēs - roka roku mazgā

2020-03-14 08:44

Aitu bara vīruss: Kāpēc tad tā izglītība ir tik zema?? Vai tad kādu ar varu var piespiest apgūt sev amatu,vai skolu pabeigt!!?? Medzē, Kapsēdes ielā ir izveidots tik daudz jaunu darba vietu,šķiet Dūņu ielā uzcēla jaunu biznesa ēku,kur cilvēki pelna labas algas,kaut gan ir arī darbi ar mazāku atalgojumu,bet kas grib celt kvalifikāciju ir iespēja mācīties, tehniski izglītoties un saņemt labas algas!!! Man zināms civēks Medzē ,atbrauca no ārzemēm pāris gadu atpakaļ, iestājās darbā pie , darbagaldiem ,apguva iemaņas, iemācījās lasīt rasējumus un sākumā arī alga bija stipri viduvēja,un tagad strādā un pelna vairāk par tūkstoti algā!! Bet redziet tur vajag fiziku,ko tu skolā nemācijies,rasēšanu un vēlēšanos kaut ko apgūt, un strādāt.Bet ja grib visu laiku dežurēt pie pašvaldības un pie Liepājas autoostas un brēkt,tad nedabūsiet neko !!!

2020-03-14 09:30

Gundars: Vai tad tik auksti laukā, ka ziemas šallē jātinas?

2020-03-14 10:19

Agne: Urbejam un ?: - paskatieties fotogaleriju - pilsētas mērs kompostrē talonus un tramvajā ir arī citi pasažieri! Tas bija īss, bet sirsnīgs brauciens, priecājos par to. Riebjas lasīt tos žultainos un lūzeru komentārus, tādi cilvēki kā jūs vispār neesat neko pelnījuši.

2020-03-14 12:15

Visiem: Kas ir šie cilvēki? abiem derētu iejiet pie balbiera .

2020-03-14 12:16

Jums abiem: Kas ir šie cilvēki? abiem derētu iejiet pie balbiera .

2020-03-14 14:31

Jorgis.: Nevajadzīga izrādīšanās.

2020-03-14 15:06

mudzis: Vai cik tīrs tramvajs!!!!! Diez, kurš vagona numurs šim ir, jeb pēc liktenīgā brauciena tika žigli paslēpts atkal depo... Jāāāā, noteikumi par sabiedriskā transporta dezinfekciju uz Liepājas transporta korifejiem neattiecas... Kādu dezinfekciju, elementāru tīrīšanu neredz.

2020-03-14 22:24

Jaunliepāja: Man jau patīk! Vienam ,otram komentētājam žults plūst pāri malām. Tik tiešām, mācīties vajag visu mūžu,jo izglītība nav pabeigta nekad. Tas ir elementārs attīstības likums. Lai kaut ko sasniegtu, visu laiku ir jāmācas ,jo viss attīstās ļoti strauji. Te var rakstīt ko grib viss būs slikti,jo vienkāršāk ir noliegt nekā domāt kāpēc ,kādēļ ,ar ko tas saistīts, kur ir problēma,kāds ir risinājums,utt. Man arī daudz kas nepatīk. Es ar ne visam piekrītu. Tas ir dabiski. Tāpēc nevajag nonivelēt visu uz ,, visi ir muļķi un zagļi''. Nu jā,te jau parādās attīstības līmenis kāda cilvēks domā! Nu kaut kā tā!

2020-03-15 17:16

666: Ampļi

2020-03-16 07:55

Saimnieksa: Ja es ejot pa mežu vai ielu redzētu tāda izskata džeku, es muktu un izsauktu policiju lai painteresējas par tādu aizdomīga izskata personību kas līdzinās recidīvistam, ja nebūtu to redzējis masu saziņas līdzekļos nekad neiedomātos kad šis ir mūsu prezidents, malacis viņš, laba maskēšanās bīstamās situācijās lai izdzīvotu, turklāt man būtu jāģērbjas kā prezidentam atkal lai mani nevarētu tik viegli sazīmēt policija jo esmu bīstams ļaundariem.

2020-03-17 11:20

#####: Kā var aizmirst, kā var aizmirst zupas papu aizvārtē.

2020-03-20 11:38

krustdēļiņš: Maziņš FUI par viesošanos Rucavā. Sievēnas ( Rucavas izloksne) dziedāja vareni, balstēnas skanēja, ar balto sviestēnu cienāja. Taču kad vajadzēja kopā ar prezidenta kungu fotografēties tad pie labās rokās, kā galvenā persona tika nosēdināta pagastā visiem zināmā un 2019. gadā krimināli ar tiesas lēmumu sodītā nelegālās alkohola točkas turētāja. Cik zema morāle. ! Šī krustmāte ar zemo morāli lien pirmās rindās gan baznīcā un nupat arī prezidentam pie labās rokas. Nu gan zema morāle!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli