Ceturtdiena, 26. novembris Sebastians, Konrāds, Sebastijans
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Valsts prezidents Liepājas lidostā slavē ”Kurzemes galvaspilsētu”

Valsts prezidents Liepājas lidostā slavē ”Kurzemes galvaspilsētu”
Foto: Egons Zīverts
12.03.2020 13:22

"Kurzemes Vārds"

Valsts prezidentam Egilam Levitam prieks būt Liepājas lidostā divu iemeslu dēļ – gan nacionālās aviokompānijas ”AirBaltic” attīstības dēļ, gan Liepājas – ”Kurzemes galvaspilsētas” sekmīgās darbības dēļ. Ceturtdien, 12. martā, ar atzinības vārdiem sākās valsts galvas vizīte Lejaskurzemē.

Atklāj lidmašīnu angāru

Vispirms prezidents pagodināja Liepājas lidostu, kur piedalījās ”AirBaltic Training” pilotskolas lidmašīnu angāra atklāšanā. Viņš slavēja gan ”AirBaltic”, kas ir ”augoša kompānija, kurai ir lielas perspektīvas”, gan Liepāju un pilsētas vadību, kura ”ilgstoši ir pievērsusi uzmanību tieši darbavietu radīšanai”, un E. Levits uzskata, ka Liepājas attīstība ir paraugs citām pilsētām un reģioniem Latvijā, savukārt, Liepāja un ”AirBaltic” sadarbojoties ”rada lielu pievienoto vērtību visai Latvijai”. Savukārt Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis uzķēra prezidenta komplimentu, ka Liepāja esot Kurzemes galvaspilsēta, un, atbildot uz to uzsvēra, ka ”mums ir ļoti svarīgi, lai mūs tieši tā uzlūko”.

Nacionālās aviokompānijas meitas uzņēmums ”AirBaltic Training” lidostas teritorijā pērnvasar sāka būvēt lidmašīnu angāru, nu ēka gatava, lai tajā varētu turēt 15 pilotskolas lidmašīnas. Pašreiz skolas rīcībā ir septiņas lidmašīnas, trīs vēl tiks šogad iegādātas – pastāstīja ”AirBaltic” valdes loceklis Pauls Cālītis. E. Levits ar lielu interesi aplūkoja studentu rīcībā nodotos lidaparātus ”Diamond DA40” un ”Diamond DA42”, atzinis, ka pašam, gan pasažiera lomā, lidmašīnas diemžēl iznākot lietot biežāk nekā tramvaju.

Pašlaik ”AirBaltic” Pilotu akadēmijā mācās jau 61 students, to vidū ir arī liepājnieki – Liepājas valsts 1. ģimnāzijas absolvents Roberts Janeks un Sindija Legzdiņa, kurai šī ir dzimtā pilsēta. Jaunieši ar paļāvību skatās uz savu izvēlēto nozari, cer, ka koronavīruss to ietekmēs īslaicīgi un šovasar pēc pilotu akadēmijas pabeigšanas cer sākt darbu jaunajā profesijā.

Sadarbība ar ”AirBaltic” ir arī Liepājas Valsts tehnikumam, kurš šovasar plāno uzņemt pirmos 15 audzēkņus gaisa kuģu mehāniķu specialitātē, jauniešus ar vidējo izglītību – pastāstīja tehnikuma direktors Agris Ruperts. Tās būs pusotru gadu ilgas mācības, un ar laiku tās varētu izmantot arī apkārtējo valstu jaunieši, piemēram, Palangas un Kauņas lidosta varētu būt ieinteresētas speciālistu sagatavošanā, uzskata direktors. Tehnikums arī plāno piesaistīt finansējumu modernas materiāli tehniskās bāzes izveidošanai šai specialitātei, bet sākumā audzēkņi mācībām izmantos tehnikuma automehāniķu darbnīcas, ir apzināti interesenti par iespējām iegādāties vai saņemt kā dāvinājumu kādu lidmašīnu.

Vīrusa dēļ mazāk sveicinās

Liepājas lidostā tieši pie pasažieru termināla ieejas durvīm uzstādīta roku dezinfekcijas līdzekļa kastīte – katram brīvprātīgi ir iespēja to izmantot, piespiest podziņu, uzķert delnā dezinfekcijas šķidrumu un ieziest ar to rokas. Tas pagaidām ir vienīgais jauninājums, kas pandēmiskās slimības Covid-19 draudu dēļ ieviests lidostā. Citu drošības pasākumu pagaidām nav – atzina lidostas vadītājs Agris Sprūde: ”Vīrusa draudi dara lidostu ļoti uzmanīgu, sekojam situācijai no dienas uz dienu. Nezinām, kas būs rīt.”

Marta beigās ”AirBaltic” plānojis sākt lidojumus pēc vasaras grafika. Paredzēts, ka tad Liepāju ar Rīgu lidojumi savienos sešas reizes nedēļā. Vai tas tiešām tā notiks – to pašlaik nevar pateikt, ”Kurzemes Vārdam” atzina ”AirBaltic” valdes loceklis Pauls Cālītis. ”Bijām  plānojuši turpināt visu to attīstību, ko jau iepriekš esam sākuši un ceram, ka tas turpināsies. Šī brīža situācija ar visu vīrusu ir ļoti dinamiska, katru dienu ir dažādi jaunumi. Pateikt, kas būs pēc nedēļas vai pēc četrām piecām, ir grūti. Mūsu pamatdarbība paliek nemainīga. Mums ir krīzes situācija, bet krīze kaut kādā laikā pāries, un tad jau atgriezīsimies pie tās lidošanas, ko esma plānojuši. Ja to īslaicīgi nevarēsim, tad attiecīgi būs jārīkojas.”

Valsts prezidents savā uzrunā koronovīrusu nosauca par ”temporāru, īslaicīgu jautājumu”, tomēr, atbildot uz ”Kurzemes Vārda” jautājumu – vai viņam ir bail no Covid-19,  atbildēja šādi: ”Visiem Latvijas iedzīvotājiem jāievēro adekvāta piesardzība. Veselības ministrija mums dod ieteikumus, tie atbilst Pasaules Veselības organizācijas ieteikumiem, nav pašizgudroti – tur ir tā kompetence, lai noteiktu, kas mums jāievēro. Es ievēroju un aicinu arī citus ievērot. Piemēram, mazgāju rokas un mazāk sveicinos.”

Vīrusa dēļ arī Valsts prezidenta plāni ir mainīti – atcelti vairāki pasākumi un konferences, kuros būtu jāpiedalās ārzemēs. ”Pārdomājam arī pasākumu plānu Latvijā,” sacīja E. Levits.

Turpina vizīti Liepājā un novados

Pēc lidostas apmeklējuma E. Levits devās uz Rucavu, lai satiktos ar tradicionālā mantojuma kopējiem un vērotu Rucavas sviesta gatavošanas paraugdemonstrējumu, bet pēc tam – uz Nīcas vidusskolu, kur viņu gaida tikšanās ar skolēniem un apkaimes iedzīvotājiem, un ar Dienvidkurzemes pašvaldību vadītājiem. Pēcpusdienā paredzēta tikšanās ar reemigrantiem, kuri pārcēlušies uz dzīvi Liepājā no ārzemēm, vakarā – koncerta apmeklējums ”Lielajā dzintarā”.

Piektdien, 13. martā, paredzēta tikšanās ar Liepājas domes pārstāvjiem, ostas apskate, tikšanās ar Liepājas Biznesa inkubatora pārstāvjiem un Grobiņas apmeklējums. Ārkārtas situācijas dēļ priekšlasījums Liepājas Universitātē ir atcelts.

Foto galerija

20 komentāri

2020-03-12 14:29

nu jā: Mums viss ir tik skaisti labi,sakārtoti. Esam attīstīti un dzīvojam particībā un peldam laimē. Veiksmes stasti turpinās.

2020-03-12 15:17

Andzelika: Prezidents Varet Ar Liepajes Parstaviem Pienemt Labakus likumus dzivoklu jautajumos.Kur Dzivot tiem kas nav spejigi Iret Esam liepajnieki Bet Dzivokli neesot tadiem tikai Tiem invalidiem maminam Ar berniem Bet kur Tam dzivot Kas Strada un nav tadi ienakum lai nopelnit Iret no privat personas Par To likum padomat Par Vilnit Varam Tikai labu Teikt Bet Vins Viens Nevar so likum Pienemt Dzivoklu Jautajuma Tu namu apsaimniekotejiem butu Japienem likums

2020-03-12 15:24

Liepājnieks: Bomzis--nekopies ,nekārtīgs un pašpasludināts prezidents par kuru
lēmuši tikai ierobežietie 100 deputāti ,kuri izlauzušie pie varas ..Latvijas pilsoņiem nav tiesību pašiem vēlēt prezidentu!!!

2020-03-12 15:25

DDDD: Andzelika: No Tava rakstītā ne sū*a nevar saprast. Pirms kaut ko prasi, iemācies pareizrakstību. Pati saproti ko esi uzrakstījusi?

2020-03-12 15:55

krokodails: Kas tas par debīlu stilu - atklāj jaunu autobusu pieturu... prezidents vai ministru prezidents piedalās. Viņiem svarīgāku nodarbošanos nav ? Valsts grimst un slīkst sūdos, bet šie braukā apkārt un katru veloceliņu, autobusa būdiņu pieņem ar pompu.

2020-03-12 16:05

klikste: Kāda jēga braukāt apkārt un kko muldēt? Kuru tas interesē un kam no tā labāk paliek? Pilnīgi bezjēdzīga nodarbība.

2020-03-12 16:21

Lepnajai: Dddd Pilsētā vismaz puse no dzīvojamā fonda stāv tukša un pūst - Dome naudiņu cer vēl iekasēt uzturot augstu dzīvokļu pārdošanas cenu.. tajā vietā, lai visus tukšos namus un dzīvokļus pārdotu kaut par 1 eiro, lai tikai pircēji tos atremontē, un tad var runāt tālāk..

2020-03-12 17:36

rakaris:): seks ar antiņu izskatās ,ka no laimes bikses p...!!!

2020-03-12 18:19

Xxx: DDDD - gudrs saprot no pus varda -mulkis .........

2020-03-12 18:28

Jurcix: Tā saucamais "prezidents" nemaz nezin , -kas un kādas nekārtības Liepājā notiek.

2020-03-12 19:19

Levita runa: :
1. izaugsme (strauja!)
2. nākotnes vīzija (būs baigi labi!)
3. perspektīva (plaša!)
4. globālie procesi (Latvijai labvvēlīgi!)
5. ekoloģija (zaļā domāšana utt!)
6. attīstība (pārliecinoša!)
7. ekonomiskā izaugsme (zelta kalni!)
8. integrācija (brālīgā Eiropas tautu saime!)
9. emigrācija (reemigrācija - tūlīt visi atgriezīsies Dzimtenē!)

PS. Vai kāds prezidentam arī pastāstīja, kādas nožēlojamas algas saņem Liepājā strādājošie? Levitam būtu ļoti noderīgi aizbraukt tepat netālu uz Vērgali, Paplaku, Sikšniem, Bārtu un parunāt ar cilvēkiem, ko viņi domā un kā viņiem klājas, uzzināt cik cilvēku aizmukuši no Latvijas! Tad varbūt tās pārticībā uzaugušās rozā brilles nokristu un kāda reālās dzīves patiesības drupata aizietu līdz smadzenēm!

2020-03-12 19:21

£: Kursh tad Latvijaa ir ,vai ir bijis tas pareizais Prezidents ,jo shameejais atklaati pazinoja,ka Karlis Ulmanis nekad nav bijis veeleets Prezidents un vinsh nepaziist taadu Karli Ulmani !

2020-03-12 19:43

Ome: SUNI REJ KARAVANA IET.....

2020-03-12 21:56

patriots: cimdenieki diez patika caurbraucot?

klerki - ceļu nogreiderējiet gar mājām, tur cilvēki dzīvo!

2020-03-12 22:16

:))))))))): Tā arī teica - GALVAPILSĒTU" ?

2020-03-13 10:19

pēdējam: izstās, ka gribēji, otrās valsts valodā. Lidojot, nederēs ne pirmās ne otrās.

2020-04-05 17:46

neizpaužāms.: Lūdzu vai var kāds pateikt vai vispār šajā dotā brīdī darbojās lidostas,un vai vispār iespēja atgriezties mājās uz Latviju?

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz