Piektdiena, 10. jūlijs Lija, Olīvija, Olivers
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Varbūt galva sāp par daudz

Varbūt galva sāp par daudz
Foto: Ģirts Gertsons
14.06.2018 07:12

"Kurzemes Vārds"

Lai gan uz pilsētas domes sēdi, kas notiks šodien, ir gatavots jautājums par Liepājas internātpamatskolas reorganizēšanu, tomēr iespējams, ka arī šoreiz to neizskatīs. Vakar izplatītajā sēdes darba kārtībā šāda jautājuma nav.

Taču šonedēļ Liepājas Izglītības pārvaldes un domes pārstāvji tēmu apsprieda atsevišķi divas reizes gan ar 8. vidusskolas pārstāvjiem, gan ar internātpamatskolas skolēnu vecākiem.

Sapulcē, kura 8. vidusskolā notika pirmdienas vakarā ar skolotāju, vecāku un izglītības nozares vadītāju piedalīšanos, bija redzams, ka vecākus galvenokārt uztrauc, ka būs apdraudēta viņu bērnu drošība un izglītības kvalitāte, kad skolā iekļausies bijušie internātskolas bērni. Ir arī bailes no jauniem savstarpējiem konfliktiem. Izglītības pārvaldes pārstāvji vecākus un pedagogus gan mierināja, ka ne jau visi bērni vēlēsies doties uz  8. vidusskolu – pašlaik tam piekrituši tikai 22 vecāki, bet 15 bērni drīzāk pārietu uz viņiem tuvāko 15. vidusskolu. Tika arī sacīts, ka jaunatnācējiem līdzi sekos atbalsta personāls “iespēju robežās”, ka atnācējiem tiks piedāvāts atsevišķs telpu korpuss, bet bija skaidri redzams, ka vairākus vecākus, kuri piedalījās šajā sanāksmē, tas nepārliecina. Mamma Valērija apgalvoja: “Jūs ierobežojat mana bērna tiesības, mēs pirms pieciem gadiem nezinājām, ka te būs internātskola. Kāpēc pilsētā nevar būt atsevišķa skola bērniem ar mācīšanās grūtībām?”

“Kāpēc jūs domājat, ka būs konflikti? Kā jūs bērnus noskaņosiet, tā būs. Kur tiem bērniem palikt?” atjautāja Izglītības pārvaldes darbiniece Alda Ķestere. Savukārt kāda skolotāja jautāja – ja atnācējiem būs jāiekļaujas jaunajā skolā, tad kāpēc viņiem jāatrodas nodalīti, atsevišķā korpusā? Procesa virzība būs pakāpeniska – atbildēja pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere.

Arī Izglītības pārvaldes darbiniekiem bija jāatzīst, ka neskaidrību ir daudz, bet citādi nevar būt. Nākamajā mācību gadā internātskola joprojām darbosies turpat, kur tā ir tagad, savā ēkā Krūmu ielā 65, tikai sākot apgūt jauno mācību programmu ar ievadu jūras zinībās, kas ietvers gan papildu sporta stundas ar peldēšanu katru nedēļu, gan papildu angļu valodas un matemātikas nodarbības, gan praktiskās nodarbības Jūrniecības koledžā. Vienlaikus skolā būs arī bērni, kas mācīsies pēc speciālās atvieglotās pamatskolas izglītības programmas, kas nepieciešama bērniem ar mācību traucējumiem. Pašlaik neviens jau nevar pateikt, cik bērnu nākamajā gadā izvēlēsies mācīties internātskolā, ja jau tagad skaidrs, ka ilgas palikšanas tur nebūs. Tāpat – ja šopavasar 22 bērnu vecāki apliecinājuši, ka viņi būtu ar mieru pāriet ar laiku uz 8. vidusskolu, nevar zināt, vai viņi tāpat domās arī nākamvasar.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 14. jūnija numurā.

#kvards-20180614-01#

20 komentāri

2018-06-14 10:30

z: ..''sekos atbalsta personāls "iespēju robežās" " '' priekšnieki nezina realitāti-gaidīs, kamēr kaut kas notiks un tad risinās-ar visādām institūcijām un skolotājs būs vainīgs. Ziniet -cietīs arī pārējie bērni, kuriem nevarēs vairs tik daudz veltīt laika. Ja ir nepieciešams, obligāti skolotājam vajag palīgu, atbalstu uz vietas, bet to jau nedzird.

2018-06-14 11:27

ai izskatās kā vienmēr: direktore spriedzi neizturēja un uzrakstīja atlūgumu,izglītības pārvalde neko neprot saKĀRTOT BĒDĪGI KĀ VIENMĒR

2018-06-14 11:28

launags: Galva šajā gadījumā sāp par to, kādā veidā pašvaldībā pieņem lēmumus. Gan jau tas, ka šodien domes sēdē atkal neskata lēmumu par internātpamatskolu nozīmē tikai to, ka atbildīgā instance nav spējusi vai gribējusi pie tā kārtīgi pastrādāt. Un piekrītu "z", ka, piemēram, palīgskololotāji būtu šajā lietā REĀLS risinājums, taču tā vietā ir frāzes vien,

2018-06-14 13:08

ai: Murgu murgs!Zinot šos bērnus,kārtības nebūs!Mācīties viņi arī nemācīsies,tikai traucēs kas grib mācīties.Bet kam tas interesē!

2018-06-14 13:16

Evito...: Sirds sāp lasot, cik viegli bērnu likteņus izšķērdē... Vēlreiz novēlu vieglas smiltis Šadurska kungam, un tāpat arī tiem, kas šij sistēmai piekrīt. Goda vārds nolikšu svecīti baznīcā par viņu dvēseles mieru, ja vien tāda viņiem ir.

2018-06-14 13:40

!!!: Es vēl neesmu redzējusi nevienu skolēnu, kuram atbalsta personāls būtu ko mainījis uzvedībā un attieksmē pret mācībām.Tā ir teorija un naivas cerības tiem, kas paši stundās nestrādā ar šādiem bērniem.

2018-06-14 13:40

!!!: Es vēl neesmu redzējusi nevienu skolēnu, kuram atbalsta personāls būtu ko mainījis uzvedībā un attieksmē pret mācībām.Tā ir teorija un naivas cerības tiem, kas paši stundās nestrādā ar šādiem bērniem.

2018-06-14 14:41

xsd: Neprāts likvidēt internātskolu. Kaimiņos ievācās ģimene no laukiem, kur bērns līdz 3. klasei katru mācību gadu beidza 2 gados. Faktiski bija jābūt 7. klasē, bet bija tikai 4. Ielika 8. vsk, tur nevarēja sadzīvot, jo klasesbiedri par 3 gadi jaunāki. Aizsūtīja uz internātskolu, tur bija cita pieeja, pedagogi ar tādiem prata strādāt, prieks, ka pabeidza pamatskolu un ir interese tālāk mācīties.

2018-06-14 14:43

Иосиф: Ja reiz visi ir nolēmuši ka parastās skolas var uzņemt palīgskolas kontingentu, tad būtu tikai normāli to sadalīt pa visām pilsētas skolām proporcionāli skolēnu skaitam kuri tur mācās.......

Bet nē, šis variants taču neder jo tad taču arī krutajai snobu skolai 1.ģimn. nāktos kādus 10 gopņikus ņemt savā aprūpē :D

2018-06-14 15:02

xsd: Иосиф , 1. vsk. pareizi nosaucāt par snobu skolu :) Viens man kaimiņos dzīvo, kurš snobus pabeidza, mācās tālmācībā. Pietrūka līdzekļi vai zināšanas, neņemos spriest. 21 gads. Dzīvo uz vecāku rēķina. Normāli tas nav, ko atražo snobu skola.

2018-06-14 15:18

Иосиф: Tieši tā. Iedomība kā Hārvardas PhD studentiem, bet kur tad ir satriecošie rezultāti valsts olimpiādēs, zinātnisko darbu lasījumos, dalība pasaules olimpiādēs un konkursos? Tāda pati skola kā pārējās tikai lielāka - lai tad arī uzņem daļu no palīgskolas sastāva.

2018-06-14 15:47

z: tā ir piesegšanās ar skaistām frāzēm par bērniem. Pat Šadurskis kaut ko murmināja ar smaidu uz lūpām par elitārām skolām-vai tad jūs tādas negribat?- protams, ka deputātu bērni neies šādās parastās skolās. Paskatieties, kā tad ir ārzemēs.

2018-06-14 17:04

Josifam: Ja reiz esi tik gudrs un apsaukā internātskolas skolēnus par palīgskolas kontingentu, tad kā sauksi citu skolu skolēnus, kuri pilsētas pasākumos un konkursos parāda krietni vien zemākus rezultātus kā internātskolas skolēni, kuri parasti ierindojas godalgotās vietās, arī to pašu 8.vsk. parasti atstājot aiz sevis.

2018-06-14 18:09

Nākamā!: Vienīgais,nevajag visu šo aizmirst vēlēšanu dienā.
Mana sāpe ir bērnudārzniekiem paceltās cenas par ēdināšanu,kā rezultātā dārziņā,,jāklapē,,ciet sava virtuve un to es vēlēšanu dienā OBLIGĀTI atcerēšos.

2018-06-14 18:47

z: Bij otrādi-"aizklapēja" un tad pacēla cenas, jo nevar izvilkt firmas pa tām cenām.

2018-06-14 19:05

Nākamā!: Ar firmām tam nebija nekāda sakara,tagad gan būs.Vadās bērniem ēdienu konteineros.

2018-06-14 19:33

z: Firmas jau ēst taisīja.

2018-06-15 05:28

Nākamā!: Dārziņš algoja savā virtuvē cilvēkus,kuri mazajiem gatavoja ēdienu uz vietas,svaigu un siltu.

2018-06-15 08:43

Resp: Zinu kādi ir bērni intern.sk.Tur jau uz izdzīvošanu!Līdzjūtība tiem kas būs tuvumā.Nekā personīga!
Un kas notieks spec.internātā!?Tur ir tik bīstami ka sasit skolotājus pa laikam un viss ok.Netiek domāts par skolotāju drošību kur nu vēl par bērnu!Un vadība turpina tā vadīt ar atrunām,noveļot visu uz skolotāju.....

2018-06-15 09:19

z: Jā, uz vietas gatavoja-cilvēki , kas pakļauti fitmai, firma finansiāli nevarēja pavilkt, tāpēc atteicās.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz