Piektdiena, 23. oktobris Daina, Dainida, Dainis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Varbūt vajadzētu dārziņu?

Varbūt vajadzētu dārziņu?
07.07.2009 07:03

Atslēgvārdi

Nemaz ne tik sen pilsētas autobusi bija pilni ar dārziņniekiem. Jauni un veci pilsētnieki pulkiem vien devās uz saviem mazdārziņiem tepat pilsētas robežās. Ar pārliecību, ka šovasar dārziņos gan noteikti plaukst un zeļ jaunā raža, devāmies raudzīt, kas tajos notiek.

Mazdārziņu masīvs starp Grobiņas šoseju un Grīzupes ielu savulaik bija lielākais pilsētā. Tagad tur sastopams vairs tikai retais dārziņa īpašnieks. Liepājas Nekustamā īpašuma pārvaldes eksperte Iveta Gulbe skaidro: katrs slimnīcas tuvumā esošā dārziņa apsaimniekotājs savulaik slēdzis nomas līgumu par tā izmantošanu, par to pašvaldībai maksājot 1 latu par 100 kvadrātmetriem gadā. Tā tas bijis līdz 2007. gadam, kad mainījās likumdošana. Tagad jaunus līgumus pašvaldība neslēdz un jaunus mazdārziņus neierāda.

Palieli mazdārziņu masīvi ir Tosmarē un Karostā. Viens no tiem – bijušais sakņu dārzu kooperatīvs “Gangutskij” netālu no Beberliņu atpūtas vietas. Vēl īsti padomiskā manierē to apjož augsti dēļu žogi, un šī vieta izskatās līdzīga nocietinājumam, kurā iekļūt ir gandrīz neiespējami: žogi ļoti augsti, turklāt augšpusē tie vēl nodrošināti ar pamatīgiem dzeloņstiepļu vijumiem – gluži kā koncentrācijas nometnē. Katrs zemes gabaliņš atrodas aiz slēgtām durvīm, kas aizbultētas ar pamatīgu piekaramo atslēgu. Tādā veidā saimnieki savu audzējumu sargā no zagļiem.

I. Gulbe paslavē: no agrākajiem kooperatīviem šis esot vienīgais, kam vēl saglabājusies pat vadība. Un salīdzinājumā ar agrākajiem laikiem tagad tas ir lielākais mazdārziņu masīvs. Agrāk Tosmarē un Karostā bija vēl vairāk dārziņu, taču liela to daļa pamesta, kad no Liepājas aizgāja Krievijas armija. “Palikušie kooperatīvi meklē risinājumu, lai legalizētu savu darbību, jo pašlaik neviens no tiem nav reģistrējis savu darbību saskaņā ar pastāvošo likumdošanu,” sacīja I. Gulbe.

Liepājas pašvaldība ir uzsākusi jaunu pilsētas teritorijas plānojuma izstrādi un šā plānojuma ietvaros izvērtēs arī piedāvājamās mazdārziņu atrašanās vietas. Iedzīvotāji savus priekšlikumus varēs iesniegt no 13. jūlija līdz 4. septembrim pilsētas Būvvaldē.

Pašvaldība pēc teritorijas plānojuma apstiprināšanas paredz iznomāt šiem mērķiem paredzētos zemes gabalus un slēgt zemes nomas līgumus ar biedrībām, kas būs reģistrētas Uzņēmumu reģistrā. Pagaidām neviens no bijušajiem kooperatīviem šādu reģistrāciju nav veicis. Turklāt tagad pašvaldība līdz teritorijas plānojuma apstiprināšanai neierāda mazdārziņus, saka I. Gulbe.

Plašāk par situāciju Liepājas un tuvākās apkārtnes mazdārziņos lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 7.jūlija numurā.

   

Uzziņai
Pašlaik Liepājā mazdārziņi atrodas :
· Slimnīcas ielā 44/48 – 254 162 kvadrātmetri;
· Slimnīcas ielā 22 – 152 787 kvadrātmetri;
· Grīzupes ielā 98 – 216 708 kvadrātmetri;
· Meža masīvā pie 14. novembra bulvāra un Latgales ielā 4 – 294 263 kvadrātmetri (bijušais sakņu dārzu kooperatīvs “Tosmare”);
· 14. novembra bulvārī un Lībiešu ielā 14a – 50 968 kvadrātmetri (bijušais sakņu dārzu kooperatīvs “Karostas ozols”);
· Spīdolas ielā 49 – 293 431 kvadrātmetrs;
· Atmodas bulvārī netālu no Beberliņiem Lībiešu ielā 3 – 506 943 kvadrātmetri, Lībiešu ielā 5 – 24 792 kvadrātmetri (bijušais sakņu dārzu kooperatīvs “Gangutskij”).

Kristīne Pastore,
“Kurzemes Vārds”

Privātīpašums, lai arī zālēs ieaudzis un neapsaimniekots, ir neaizskarams.

Ivanam ir ar ko lepoties – dārziņā izaug gan zaļumi, ko ēst vasarā, gan arī gurķi, ko iekonservēt ziemai.

Augsti dēļu žogi, drātis un dzeloņstieples uz skaisto priežu fona – tā savu audzējumu sargā Karostas dārziņos.

Plēves siltumnīcas, soliņš atpūtai un akurātas dobītes – tā gadu gadiem saimnieko mazdārziņu īpašnieki, galvenokārt pensionāri, dārziņos jaunus ļaudis redzot reti.


Plašāk par situāciju Liepājas un tuvākās apkārtnes mazdārziņos lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 7.jūlija numurā.

10 komentāri

2009-07-07 08:20

agamic: Dīvaina cilvēku domāšana, laikam gaida ka atkal visu kāds uz paplātes pienesīs, šogad takš būtu tiešām vajadzējis jau no agra pavasara, kaut ar parastu lāpstu savu zemīti uzrakt. Ko tad rudenī ēdīsiet????

Pašvaldībai ar šajā jautājumā vajadzētu nākt pretī un piedāvāt teritorijas, domāju ne viena vien jaunā ģimenīte nodomā, ka gribētos, bet pašiem pietrūkst zināšanu ko darīt, ja pat Londonai ir savi mazdārziņi, kurus atbalsta pašvaldība, ar ko Liepāja sliktāka?

2009-07-07 08:44

xs: mana oma ar opia ar stadija , raveja, gaja gandriz katru dienu, un te pekšņi kadi idioti panem un visu izdemolee, gam darza budu gan izrauj visu no dobes.

2009-07-07 08:54

mika: jā, ir dzirdēti tādi stāsti. iedomājos to sarūgtinājumu, kad kaut kādi narkaši visu tevis radīto un lolotio izposta! bet mazdārziņi tā vienalga ir laba lieta. vajadzētu var būt tiem īpašniekiem/apsaimniekotājiem samesties un kādu sargu nolīgt? Šogad jau katrs kartupelis būs zelta vērtē. mums arī ir dārzs un tas ir supoes, ka nebūs zirņi jāpērk par 3 ls kilogramā, bet būs pašiem savi.

2009-07-07 08:55

mika: man patīk Ventspils ideja ar komūnu ģimenēm, kuras ir palikušas bez mājām un darba kredītu un citu likstu dēļ. apsterādā zemi, dzīvo piešķirtajā īres dzīvosklī un esi drošs vismaz par pārtiku bērniem :) var būt mums arī vajadzētu?

2009-07-07 09:58

lasiitaja: es arī gribētu dārziņu, kas jādara? "tagad pašvaldība līdz teritorijas plānojuma apstiprināšanai neierāda mazdārziņus, saka I. Gulbe."

2009-07-07 12:34

skeptikis: bet,tad taks pusmetru garie nadzini apluzis,ne,ne tikai ne stradat!!!????

2009-07-07 13:22

tomychomy: es arī ar savu ģimeni vēlētos īrēt dārziņu, kā un kur to var darīt?ja kādam ir informācija lūdzu padalaties( dzīvoju Karostā) paldies.

2009-07-07 16:50

Asnate: Ivans izaicinošā geju tērpā. Īsts Karostas škets!

2009-07-07 20:39

ravetāja: es arī gribu dārziņu-atsaucieties zemes īpašnieki........ja jau dome nevar nokārtot tik vienkāršu lietu..

2010-05-26 19:45

gurķ: ir jau pagājis laiks,bet nekas nav mainījies-arī pašlaik Gulbe neierada dārziņu,bet pie Gangutskaja var tikai nopirkt no tiem kam tur jau ir dārzs,bet tos ko neapstrādā nedod.....nezin kam taupa....

Tātad-Liepājas pašvaldība nedod cilvēkiem iespēju pašiem audzet dārzeņus u.t.t.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz