Ceturtdiena, 2. jūlijs Lauma, Ilvars, Halina
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Vārtus vērs ”Līvas ciema svētki”

Vārtus vērs ”Līvas ciema svētki”
Foto: liepajniekiem.lv
26.04.2017 11:58

liepajniekiem.lv

20. un 21. maijā Liepājas Promenādē norisināsies ikgadējie ”Līvas ciema svētki” – vieni no lielākajiem tradicionālās kultūras mantojuma svētkiem Kurzemē, informēja Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra projektu vadītāja Inese Sērdiene.

1253. gada 4. aprīlī izdotajā Ziemeļkurzemes dalīšanas dokumentā pirmo reizi rakstītos avotos minēta Līvas upe un Līvas ciems, no kura izaugusi Liepājas pilsēta. 2003.gadā, atzīmējot šī notikuma 750. gadadienu, pirmoreiz visa gada garumā svinēja Liepājas vārda dienu. Jubileju iezīmēja dažādi grandiozi pasākumi. Viens no tiem – festivāls ”Līvas tirgus”, ko iedibināja ar mērķi popularizēt latviešu tradicionālo kultūru, tai raksturīgās amata prasmes. Svētku laikā savēra pasaulē garākās dzintara krelles un izgatavoja milzīgu smilšu pulksteni, kur smilšu vietā – dzintara gabaliņi. 

Arī šogad amatnieki un mākslinieki, prasmīgas saimnieces un garšu meistari, mūziķi un dejotāji no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Ungārijas un ASV ieradīsies ”Līvas ciema svētkos”.

Akcentējot Līvas tirgus 15.jubileju, svētki sestdienas rītā tiks atklāti ar īpašu akciju ”Laika rats griežas”. Simboliska svētku dalībnieku ķēde savienos pagātni – Līvas tirgus pirmo norises vietu – Siena tirgu Kuršu ielā ar šodienu – ”Līvas ciema svētkiem” Liepājas Promenādē.

Līvas ciema vārti svinētājiem būs atvērti sestdien, 20. maijā, no plkst. 10.00 līdz 19.00 un svētdien, 21. maijā, no plkst. 11.00 līdz 15.00, kur divas svētku dienas aizritēs jau tradicionālās tematiskās norisēs – Līvas tirgus, Līvas upe, Liepājas Meistaru iela, Dzintara krasta ļaudis, Spēļu sēta un Dzintara latvieši krogos sēž.

Līvas tirgum šogad saņemts rekordliels pieteikumu skaits – vairāk kā 320 amatnieku, mākslinieku un dažādu prasmju meistaru pieteikumi, no kuriem veikta rūpīga atlase, apstiprinot 210 dalībniekus. Līdz ar to gaidāmi amatnieki, kuri piedāvās izcilas kvalitātes daiļamatniecību – gan darbus, kas veidoti latviešu amatniecības tradīcijā, gan mākslinieciskā jaunradē, gan laikmetīgos savienojumos. Liepājā radītais vienkopus būs redzams Liepājas Meistaru ielā.

Programmā Dzintara krasta ļaudis uzstāsies visu paaudžu teju divi simti dejotāju. Ikviens pasākuma apmeklētājs varēs baudīt latviešu un arī lietuviešu tautas dejas krāšņākos priekšnesumus – Liepājas un tai tuvo novadu, latgaliešu tautas deju kolektīva ”Dziga”, Klaipēdas universitātes tautas dziesmu un deju ansambļa ”Vytine” sniegumu uz ”Līvas ciema laukuma” skatuves stāvlaukumā pie koncertzāles ”Lielais dzintars”. Savukārt svētku muzikālā programma Līvas upe šogad skanēs uz divām skatuvēm Liepājas Promenādē un šoreiz skanējuma vadmotīvs būs dūdas, bungas, stabules visā to dažādībā. Muzicēs izcilākie latviešu tautas mūzikas žanra pārstāvji – grupas ”Jauno Jāņu Orķestris”, ”Auļi”, ”Skyforger”, folkloras kopas ”Delve”, ”Grodi”, ”Kokle” un ”Laiksne”, muzikālā apvienības ”Imanta Dimanta” un ”Gan Gan”, etno kompānija ”Zeidi”, ”Dziga” kapela, tautas mūzikas grupa ”Teikas muzikanti”, ritmu meistars Nils Īle ar apvienību ”Kanisaifa” un daudzi citi. Svētkos dzirdēsim arī citus individuālos izpildītājus, pašmāju kolektīvus, kapelas un tautas mūzikas ansambļus.

”Līvas ciema svētku” apmeklētājus, ģimenes ar bērniem arī šogad priecēs Spēļu sēta, kura būs vēl plašāka kā citus gadus. Sekojot meistara Aldoņa Baldiņa padomiem, ”Krāsu Karuselis” vadībā ikviens varēs apgūt senās spēles – klimpiņu sišana, cūku ganīšana, koka vilciņu dīdīšana, vēja propelleru laišana pa vējam un šā gada jaunums – veiklības spēle ”Ratu ritenis” lielākiem bērniem un zivtiņu makšķerēšana mazākajiem pasākuma apmeklētājiem. Radošu nodarbju interesentiem būs iespēja pašiem sev izgatavot arī svilpītes un spēļu vilciņus, kā arī citus amatniecības brīnumus dažādās meistardarbnīcās. Mazos skatītājus priecēs arī Leļļu izrāde ”Noēmi un Noella” no Ungārijas.

Šogad īpaša cieņa un goda vieta tiks dota mūsu bagātības un pārticības simbolam – rudzu maizei un tās cepšanas tradīcijai. Īpašā Maizes mājā ikviens varēs iepazīt maizes ceļu no grauda līdz klaipam, uzzināt vairāk par maizes cepšanas rituālu, graudiem, graudu produktiem, maizes vēsturi un latviešu spēka zīmēm. Bet svētku reizei noderēs alus gatavošanas prasmes, kuras apgūt varēs biedrības ”Starpnozaru mākslas grupa SERDE” Akmens alus brūvēšanas darbnīcā.  

”Līvas ciema svētkus” piedāvā Liepājas pilsētas pašvaldība, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs.

9 komentāri

2017-04-26 13:51

Lt.Šveiks: beidzot sagaidījām,varēsim nopirkt Liepājas kanāla ķertos astoņkājus un kūpinātus vietējos krabju spīles.Priekā

2017-04-26 16:08

lielais: Pateicos organizatoriem ka mani LIEPĀJNIEKU kurš svētkiem pieteicās viens no pirmajiem ,pastūma maliņā ,tādēļ nācu pie atziņas ka manai ģimenei nav vērts balsot par Liepājas partiju ,jo viņiem nav svarīgi LIEPĀJNNIEKI.

2017-04-26 21:14

Grantenieks: Principā atbalstāms pasākums,bet apnicis to vienveidīgums! Katrā tirgū viens un tas pats,līdz apnikumam! Un ari salmu ķīpu vai ruļļu izmantošana sāos pasākumos nav pieļaujama! Jo dalībniekiem galvenais sakāst naudu un atstāt nesavāktus savus mēslus!

2017-04-26 21:49

leila11111: mani Liepājnieci arī pastūma malā jau otro gadu,tā kā domāju,ka tā ir izrāde,kur galveno lomu spēlētājus nosaka nezināmas izcelsmes komisija.Jā,un gribētos vienreiz zināt to mākslinieku,komisijas locekļu vārdus?kur tie ir publicēti?

2017-04-26 21:54

peteriso: sasmējos,210 tirgotāju.Tā jau ir vēsture.Tagad jebkurā mazpilsētā normālā gadatirgū un pilsētas svētku tirgū ir sākot no cipara 200 uz augšu.Un kādi brīnumi tur tik nav ierāugāmi,un mazie amatnieki cieņā.Ak nabaga Liepāja,sasaukusi lietuviešus Līvas ciemā un noniecina pašmāju radītājus.210 tirgotāji-sasmējos

2017-04-26 22:51

to 16:08; 21:49: Pajautājiet uz aci mūsu visu "mīļotam" uldiņam!!!!

2017-04-27 00:55

Līvas ciemam 15: Ar katru gadu Līvas ciemā ir arvien vairāk interesantu tirgotāju. Vienmēr kāds paliek aiz strīpas, jo konkurss ir konkurss, kurā labākie ir labāki. Tikai tā var celt kvalitāti. Un es izdomāju, ka man nepatīk, ka citi ir talantīgāki par mani, tāpēc nebalsošu par Sesku, un vēl man ir žēl, ka uldiņš nav varējis noorganizēt Līvas ciemu ar 500 tirgotājiem, tāpēc es apvainojos un neļaušu viņam nekad vairāk organizēt Līvas ciemu! Pašiem smiekli nenāk?!

2017-04-27 01:06

peteriso: kāds konkurss,nomierinies.pasaki,kas žūrijā,tad to var saukt par konkursu.

2017-04-27 05:47

propper: Varētu padomāt ka nav vietu ,tādēļ jārīko konkurs!Var taču vālēt līdz LOČU tornim!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz