Otrdiena, 14. jūlijs Ritvars, Oskars, Anvars
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Veido dziļu pamatni galvenajam karogmastam

Veido dziļu pamatni galvenajam karogmastam
Foto: Egons Zīverts
11.10.2017 11:14

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Apmēram pēc pusotra mēneša Jāņa Čakstes laukumā sliesies 35 metrus augsts masts, kurš paredzēts 50 kvadrātmetru lielam Latvijas karogam par godu valsts simtgadei.

Pirmdien firma “UPTK” sāka veidot pamatni mastam – pastāstīja uzņēmuma vadītājs Zigurds Kirhners. Lai tērauda masts droši stāvētu, desmit metru dziļumā iedzīs astoņus pāļus, uz tiem veidos masta pamatni. Masta vietas būves dēļ likvidē daļu laukuma apstādījumu, kas veidoti vien pirms apmēram pieciem gadiem. Otrdien būvlaukumā gulēja nozāģēta viena no jaunajām kļavām. Z. Kirhners sacīja, ka tiks atjaunoti visi apstādījumi, tostarp arī rozes, kuras ir jāpārstāda, bet upurētās kļavas vietā iestādīs līdzvērtīgu citā vietā. Visi būvniecībā zaudētie augi “nāks atpakaļ”, sacīja būvuzņēmējs. Kļava bijusi izaugusi jau tik liela, ka pārstādīšanu nepārciestu – tā esot nosprieduši pilsētas apstādījumu speciālisti.

Jau vēstīts, ka Liepājas dome šogad atvēlējusi 30 tūkstošus eiro augstajam karoga mastam šā gada budžetā, projektēšanai un būvdarbiem. Arhitekta Andra Kokina izstrādātais projekts izmaksājis 7 381 eiro. Savukārt būvdarbu iepirkumu konkursā piecu pretendentu konkurencē uzvarēja “UPTK” ar cenu 73 425,30 eiro (bez pievienotās vērtības nodokļa). Pārējie konkurenti – uzņēmumi “RECK”, “SK Transports”, “Nejss” un “Liepājas celtniecības sabiedrība Būvnieks” solīja ievērojami dārgāku cenu – līdz pat 99 292,13 eiro.

Būvdarbi ir sadalīti trijās kārtās, šogad 45 dienās paredzēts izpildīt pirmo kārtu, un tai naudas pietiek pilsētas šā gada budžetā – teica pilsētas izpilddirektora vietnieks būvniecības jautājumos Didzis Jēriņš. Abas pārējās būvdarbu kārtas ir jāizpilda 150 dienās pēc tam, kad būs paveikti pirmās kārtas darbi un būvlaukums atkal nodots būvnieku rīcībā. Tas nozīmē, ka dome paredzējusi realizēt A. Kokina projektu pilnā apjomā.

“Kurzemes Vārds” maijā jau rakstīja, ka arhitekta iecere saucas “Laika vērotājs” un A. Kokins vēlas, lai jaunais objekts laukumā veido ko nozīmīgāku par vienkāršu stabu, kurā uzvilkt karogu. Tā kā jēdziens laiks saistīts gan ar meteoroloģiskajiem apstākļiem, gan ar hronoloģisko laika ritējumu, gan ar politiku, un blakus atrodas trīs skolas, arhitekts vēlējies izveidot objektu tādu, lai tas saistītu jauno cilvēku uzmanību. Tādēļ karoga masts vienlaikus izpildīs saules pulksteņa uzdevumu, bet masta pakājē nolikts sols ļaus atzvelties, lai paskatītos debesīs un karogā. Masta augstums – 35 metri plānots tā, lai būtu augstāks par apkārtējo apbūvi, tomēr nesniegtos pāri tuvās Jāzepa katedrāles tornim. 

Foto galerija

25 komentāri

2017-10-11 11:57

Cilvēks parastais: Doma ļoti laba, vieta galīgi garām. Tik augsts karogs tur vienkārši nebūs pārredzams. Ja es gribēšu foto ar tādu fonu, man tāds nemaz nesanāks, jo karogs nebūs redzams kadrā. Bet no attāluma tur visu nosedz apbūve, koki. Un drons man nav, bet tikai no tā varēs šo karogu nofotografēt. Rodas jautājums, kāpēc vajag tik lielu karogu tur, kur cilvēks parastais, nevarēs ar to kopā nofotografēties? Dīvaina izvēle....
Manuprāt, laukums arī ar esošajiem karogiem un dizainu jau bija gaumīgs, gana patriotisks un neko vairāk tur nemaz nevajadzēja. Bet šādu lielu karogu varēja instalēt vietā, no kurienes viņš būtu redzams pa gabalu, nevis starp kokiem un māju jumtiem.

2017-10-11 12:07

tomijss: man jau liekas ka labāk būtu bijis kaut kur pie kanāla, tur pārredzamāk, vienīgais plus šajā vietā ka tā ir augstākā vieta pilsētā. Bet no tāluma tik un tā būs grūti redzams.

2017-10-11 12:43

labais janis: nu 35 metri tas tā kā par maz vajadzēja vismaz 135 metri lai no Rīgas varētu redzēt!

2017-10-11 12:56

nīcenieks: tomijam- varbūt kļūdos, augstākā vieta Liepājā-Bāriņu un Baznīcas ielas krusts.

2017-10-11 13:22

upss: ... gigantomānija padomju stilā , naudu nav kur likt.....

2017-10-11 15:20

Es...: Vai šajā, ēku ieskautajā, laukumā šis karogs vispār būs redzams plīvojam, vai tikai karāsies pie masta?

2017-10-11 15:42

skumji: vienkārši skumji par izmestu naudu. nejūt vietas mērogu, nav izpratnes. te taču nav Daugavmala.

2017-10-11 16:14

fāters: labāk ieguldīt šo naudu vajadzēja kādā pašvaldības īpašumā, kur valda bardaks un posts, piemēram pilsētas kanāla krastmalā no jaunā tilta līdz tramvaja tiltam, vecliepājas pusē. Tur laiks ir apstājies, liekas ka no 1970tajiem nekas nav darīts.

2017-10-11 16:41

kartupelis: Liepājā bez izmaiņām...visi ņaud...

2017-10-11 16:42

Hillbilly: Nacionālisms - bērnu slimiba

2017-10-11 17:02

norka: Es saprotu , ka 100.gadi ir nozīmīgs cipars . BET ! Paklausoties , kādus miljonus izšķērdēs šim pasākumam , rodas vienkāršs jautājums - vai MĒS to varam atļauties ? Tas , ka nenormālam BIROKRĀTU APARĀTAM liekas dzīve rožaina , ir lielākais ekonomikas izrāviens Eiropā , un viņi saņems neadekvātas PRĒMIJAS , tas ir skaidrs . Bet paskatoties reāli uz situāciju Latvijā , nemaz nerunājot par Liepāju , kam tas karogs un dārgais salūts utt. ?

2017-10-11 17:21

norkam: Tad brauc uz Zimbabvi vai Bangladešu. Dzīvo te kā niere taukos, bet kunkst. Šis mazisms un vaimanas vissirslikti vissirslikti stilā neiztur kritiku, un ja kādam te tik slikti, tad 95% gadījumu paša vainas dēļ. Amen.

2017-10-11 17:23

Augstāvieta: Augstākā vieta Liepājā, draugi mīļie, nav ne Čakstes, ne Bāriņu. Augstākā vieta ir milzu kāpas Karostā, mežā, Tobago ielas apkaimē.

2017-10-11 17:30

kUģis: Neprāts! 35m šai vietā ir neprāts! Ar kuru galvu domā cilvēki, kas šo projektu pieļauj un saskaņo. Padomājiet paši - 9-stāvu māja ir 3x9=27m augsta! Par kādu cilvēkmērogu jūs te runājat. Un Liepājas vēji-betonējiet labi to pamatu un buru neaizmirstiet kārtīgi atsiet!

2017-10-11 17:31

rakaris :): to norka , 9% latvijas amatpersonām un valdības zagļiem nav nekādas intereses par pārējiem 91 % latvijas iedzīvotājiem - ubagiem , tās 100 gade ir domāta izpriecēm tiem 9 % mērgļu , kuriem ši atvēlētā summa liekas kā kapeikas !!!

2017-10-11 18:44

Tautas paruna: Suņi rej, bet karavāna iet tālāk.

2017-10-11 21:44

Doma laba: Doma laba, bet man jau būtu labāk paticis tas karogkāts granātmetēju pieminekļa vietā, tur gan būtu skaisti .

2017-10-11 22:29

stulbeņiem: Tas, patiesi, ir lieliski! Pārtikušās pilsētas Liepājas bezdarbniekiem, pusbadā dzīvojošiem pensionāriem, tiem, kuriem nav naudas pasakaini dārgajai bezmaksas medicīnai, vēders pildīsies un pusbadā nekurkstēs, veselības kaites zudīs, vērojot augusti augsti padebešos plīvojošo superflagu, ko varēs saskatīt pat no Roņu salas. Nožēlojama un manipulējama tautele, maz Jums vajadzīgs pilnīgai laimei. Starp citu, pirms gadiem pārstāja uzvilkt karogu virs Seska kantora, jo pilsētai esot grūti apmaksāt karoga biežu mainīšanu. Šķiet, daudzkārt dārgāk būs bieži mainīt veselus 50 kv.m (!!!!!!!!!) lielu palagu, ko Vēju pilsētas vēji pluinīs teju pussimts metru augstumā! Domāju, liepājniekiem bieži nāksies vērot noskrandušu valsts simbolu, jo ar naudiņu pilsētai švaki

2017-10-11 22:50

ilmārs: man ar pietiek ar to kas Rīgā un ka pavizina karogu augstu ar helikopter parādēs, labāk toč būtu kauko jēdzīgu sakārtojuši kautvai vairāk kādus atkritumu konteinerus šķirošanai, citādi augstākais kalns Latvijā drīz būs Grobiņā

2017-10-12 00:09

Antidauns: Šitiem padebīlajiem pamuļķiem nedod ēst, reizi gadā parādi tik kaukādu ralliju, uzšau gaisā 150k€ un daunīši priecīgi.
Sataisa kaukādas pojebeņas, puķukastes un tizlas izkārtnes, un šitie idiņi rindā stāv lai atsūkātu sesku daiktus.

2017-10-12 07:32

Salaka: Zeme, atveries... Vai tiešām šādi ir jātērē TIK lielas summas... Vai arī jāsaprot, ka naudas pašvaldības budžetā ir patiesībā diezgan daudz, tikai tās sadale, maigi sakot, specifiska?!

2017-10-12 10:02

Kots: Piekrītu, ka vajadzēja granātmetēja vietā un drusku zemāku, pietiktu ar 25 metriem. Domē ar domāšanu tiešām ir problēmas.

2017-10-12 11:55

ilmārs: Granātmetēja rokā, granātas vietā ,varētu ielikt to karogakātu pareizā baltākrāsā, citādi te Liepājniekos reiz bia bilde kur Seska kungs gāja 11novembra gājienā bet šim rokā bij Latvijas karogs ar brūnu kātu :(

2017-10-12 12:28

norka: Tas 17.21 . Es varu aizbraukt arī uz Bangladešu un . ne tikai , ekskursijā . Nevajag jaukt P ar plaušām ! Runa ir par to cik racionāli MŪSU IERĒDŅI izmanto starp citu MŪSU iemaksāto naudu ! Tevi neinteresē , un TU NEČĪKSTI , jo visticamāk pats esi kāds no tiem IERĒDŅIEM !

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz