Piektdiena, 10. jūlijs Lija, Olīvija, Olivers
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Vēl pāris dienu Karostas iedzīvotājiem jāpacieš troksnis un skaidas

Vēl pāris dienu Karostas iedzīvotājiem jāpacieš troksnis un skaidas
Uzņēmums "Mols L" skaidro satrauktajiem iedzīvotājiem, ka jāpaciešas vēl dažas dienas, kamēr sašķeldos nederīgos apaļkokus. Arī SIA "BTC" apgalvo, ka darbi ar baļķiem neesot uz ilgu laiku plānoti. (Foto: LSEZ)
27.03.2020 07:00

Linda Kilevica

"Kurzemes Vārds"

Modinātājzvanu no rīta var nelikt, spriež Turaidas ielas un apkārtējo namu iedzīvotāji. Viņus nomocījuši trokšņi un putekļi. “Jautājums LSEZ, vai tiešām jūsuprāt ir normāli, ka nepilnus 100 metrus no dzīvojamo māju apbūves diendienā no agra rīta līdz vēlam vakaram tiek šķeldoti koki?” pie Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes savā “Facebook” kontā vēršas Kitija Šmite.

“Kurzemes Vārds” pārliecinās, ka ceturtdienas rītā Turaidas ielā valda liels troksnis. Skaņa nāk no kanāla puses un atbalsojas no ēkām. Redzams, ka Karostas kanāla dienvidu pusē piestātnē strādā divas šķeldošanas iekārtas. Gaisā ceļas putekļu mākoņi, smaržo pēc koksnes. Īsu brīdi paturot telefonu horizontāli, uz ekrāna sakrājas smalku skaidiņu kārta. Tehnika braukā, un trokšņi nāk arī no baļķu grēdām piekrautās iežogotās teritorijas turpat, Turaidas ielā, kur līdz dzīvojamiem namiem ir tikai ielas un nelielas zaļās zonas platums.

Sazvanītais LSEZ pārvaldnieka vietnieks Uldis Hmieļevskis pastāsta, ka Karostas pusē strādā SIA “Baltic Transshipment Center” (“BTC”), bet pāri, kanāla dienvidu pusē atrodas SIA “BaltEx Bulk”.

Turaidas ielā 20 sastaptā Santa apgalvo, ka uzņēmumu darbība traucējot. “Īpaši no rītiem, kad sāk te tas kombains braukt un baļķus celt,” viņa saka. Mēdzot arī naktīs strādāt, viss ir dzirdams, jo dzīvokļa logi vērsti uz kanāla pusi. “Tā ir visu laiku. Ko mēs, parasti cilvēki, varam izdarīt? Sūdzēties? Bet kam? Tas viss ir bezjēgā,” atzīst Santa. Savukārt jaunā māmiņa Laura, kas dodas pastaigā, stāsta, ka trokšņus dzirdot gan, bet nesūrojas: “Netraucē it nemaz, tas pašlaik ir sīkums uz visa pārējā fona. Pēdējā laikā trokšņo gan dienā, gan naktī, agrāk nebija tik bieži.”

Valentīna Hatkeviča dzīvo Lazaretes ielā 2, taču mājas gals pavērsts pret Karostas kanālu. “Viņi strādā aptuveni līdz pusnaktij un sešos no rīta atkal sāk. Miera nav,” dusmojas sirmgalve. “Nav jau runa tikai par troksni, bet pa gaisu lido putekļi un gruži. Visas palodzes noklātas ar skaidiņām.” Sieviete stāsta, ka esot jau ierasta skaņa no graudu kaltes, bet baļķu pārstrāde, viņasprāt, sākusies apmēram pirms divām nedēļām. “Rūc un put augām dienām, nevar iziet ārā pastaigāties. Ne tikai mūsu nams cieš, arī trešā, piektā devītā māja Turaidas ielā. Aizeju uz autobusu pieturu, tur par šo vien visi runā un žēlojas,” atklāj Valentīna.

Jeļenai dzīvoklis esot piebūvē nama otrā pusē, kur tik ļoti nedzird troksni, bet kaimiņi gan sūdzoties. “Šeit cilvēkiem ir mazi bērni, ar to neviens nerēķinās,” sašutis ir Nikolajs.

SIA “BaltEx Bulk” neko nešķeldo, taču jau vairākas dienas uzņēmums “Mols L” veic kokmateriālu šķeldošanu Liepājas ostas 30. piestātnē, informē LSEZ sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe. “Piestātnē jau ilgāku laiku tiek uzglabāti apaļkoki, kas vairs nav izmantojami, un bija pieņemts lēmums tos sašķeldot un eksportēt, pastāsta SIA “Mols L” valdes priekšsēdētājs Jānis Zvirbulis. Darbi turpināšoties vēl pāris dienu, līdz būs sašķeldota bojātā koksne.

Turpmāk šādi darbi 30. piestātnē nav plānoti. J. Zvirbulis norāda, ka ostas stividorkompānijai ir svarīgi izmantot ostas piestātnes kravu iekraušanai un izkraušanai, bet uzglabāšanai un sagatavošanai jāizmanto citas vietas. Tās uzņēmumam būs bijušā “Liepājas metalurga” teritorijā, LSEZ pārvalde ir noslēgusi īstermiņa nomas līgumu ar SIA “Mols L” par 4,5 ha lielas platības izmantošanu malkas apaļkoku uzglabāšanai un pārstrādei. Šobrīd tiek sagatavots kravu laukums, kurā varēs uzglabāt aptuveni 100 000 m3 koksnes.

SIA “BTC” termināla vadītāja Simona Šnipke “Kurzemes Vārdam” pastāsta, ka no uzņēmuma teritorijas pašlaik vedot ārā baļķus. “Tas ir īslaicīgs pasākums. Trīs četras rindas jau ir attīrītas no vienas puses. Tagad dažas dienas būs pārtraukums. Nemāku teikt, vai darbi turpināsies nākamnedēļ, jo ko tad šobrīd vispār var zināt… Taču droši varu teikt, ka baļķu kraušana un vešana nav plānota ilglaicīgi,” viņa saka. S. Šnipke norāda, ka termināls strādā 24 stundas diennaktī, taču naktīs baļķus nekraujot – šie darbi norit no astoņiem rītā līdz astoņiem vakarā.

"Ramstein" no agra rīta līdz vēlam vakaram… Tiek šķeldoti koki blakus dzīvojamo māju apbūvei. Vai man vienai šis krīt uz nerviem?

Posted by Kitija Šmite on Otrdiena, 2020. gada 24. marts

16 komentāri

2020-03-27 08:46

tiem: Nu gan, koksne nav kaitīga, un tas troksnis nemaz nav tik traks, kā tie rallisti un tamlīdzīgie pa vēlām vakara stundām dragājas, tad nekas nav, tad tas viss ir ok! Jāpateicas, ka cilvēkiem ir darbs, un šeit uz vietas nīdējiem ar kas atlec. Ko tad vajag jums kādu ķimikāliju un radiaktīvo atkritumu pārkrautuvi un pārstrādi vai?!

2020-03-27 09:21

Interesanri!: No Stividoriem nav īsti korekti, kad jāpiecieš vēl 24h,nedaudz iedarbinot smadzeņu darbību var rast dažādus risinājumus. Bet no Turaidas ielas iemītnieku puses, ko jūs gribējāt, kad iegādājaties nekustamo īpašumu pie rūpniecības zonas? Vai zemūdeņu dīzeļa un atejas smaka bija labāka? Pat nerunāju par izlietoto akolumātoru žoga pienesību vide-kurš ilgus gadus apdāvināja Turaidas ielu un tās iedzīvotājus! Iegādājaties dzīvokļus blakus izgāstuvei un sūdzaties, kad vējš pūš jūsu virzienā😉

2020-03-27 09:33

Andis: To tiem:..japateicas,ka cilvekiem darbs?A,parejiem,200 iedzivotajiem darbs nav,kas klausās to ārprātīgo troksni un saņem uz logiem biezu šmuci?..varbut šie iedzivotaji vairāk nodokļos nomaksā nekā viens,..ūda uzņēmums BTC!Laikam,pats ari tur strādā!..un tas,ka iedzivotaji paši izvēlējās un nopirka dzīvokļus pie šiem uzņēmumiem ir pilnīgs- čau!Vai maz tas analfabēts maz zin,kad celtas tās mājas?..ja jau tāda vaļa dota uzņemumiem pie dzīvojamām mājām un plānota izaugsme utt..tad lai nopērk visus šos dzīvokļus un mājas un būs viņiem svētlaime!..pec tam tur varat pārstrādāt kaut vai visus eiropas atkritumus!!!

2020-03-27 09:54

Gunariks: A kam interesē kas karostniekiem kaiš? Tur tāpat nav stradataji. Visi nodzert slaisti.

2020-03-27 09:55

Kāposts: Karostaa vieni zaglji un dzērāji.

2020-03-27 10:18

Annuks: Normālā pasaulē visa rūpniecība un ražošana tiek organizēta pēc iespējas tālāk no apdzīvotām teritorijām, mūsu pilsētā visiem vienalga. Ja SEZAM ko vajag, bliežam tik augšā vienalga kur un kā. Nevienu mūsu pilsētā neuztrauc iedzīvotāji, kas starp citu arī ir nodokļu maksātāji un uztur namu Rožu ielā.

2020-03-27 10:20

Biete: Parādiet man to Liepājas mikrorajonu, kur nav urlas un gopņiku!

2020-03-27 10:21

Ingus Jaunciems: Visiem viņiem Jus iedzīvotāji ir pie viena vieta.... ka arī valdībai galvenais kabatas , tas nekas tikai uz dažu laiku)))))

2020-03-27 10:50

Diželis: šis troksnis vel nav nekas salīdzinot ar to kad brīvdienās pļerduki sāk rūcināties laumas mototrasē.

2020-03-27 13:31

nu ja: Kāds ,kuram ripo naudiņa kabatā ,saka iedzīvotājiem paciešties. Normālās valstīs cilvēkiem,kuri dzīvo rūpnīcu tuvumā ,tiek apdrošnāta veselība un nodrošina profilaktiskās pārbaudes bez maksas. Šeit kā Āfrikā, neviens atbildību nenes. Ja nav vietas ,kur šādi piesārņot pilsētu ,tad pēdējais lkaiks apvienoties ar apkārtējiem novadiem un tur neapdzīvotu vietu atradīsiet.

2020-03-27 13:47

Piga: Un kuri te siekalodamies bļāva pat tiesiski,demokratisku,brīvu Latviju!??Tikai idiotiem joprojām nav skaidrs,ka tieši šodienas Latvijā,kurš bagatāks un stiprāks,tas vienā mierā spļauj citiem virsū.Neviens un nekur pilsetniekus un cilvēkus neauzstāv.Pat policija,kuras kompetencē piecu minūšu laikā slēgt šo biznesu ,kurš bojā citu īpašumu,veselību,dabu,piecūko pilsētu..vnk eko nedara.Acīmredzot nav citu iespēju kā vien radikālu ar tadu biznesu tikt galā.Kurš no latviešiem teicis,ka kulakā tik spēks??

2020-03-27 17:54

OMG!!!: Veidenbaums.

2020-03-28 07:14

TĀ IR: ZVIRBULIS BIZNESMENIS SMIEKLI NĀK SAPŪDĒJA LABUS KOKUS UN NAV VAIRS VARIANTI.BŪTU TĒTIS DZĪVS DABŪTU AR JOSTU,KĀ VIENMĒR.JĀNI,JĀNI.

2020-03-28 09:20

Koks: Koka putekļi ir ļoti kaitīgi, jo īpaši ja viņi nonāk plaušās!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz