Svētdiena, 19. maijs Sibilla, Teika, Lita
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Vēstures līkloči “Kurzemes Vārdā”: Kā mafijas grupas cīnījās Jaunliepājā

1993. gada 6. februāris. Pastāvīgās deputātu Kultūras komisijas ekspertiem teātra direktoram J. Dreiblatam, Muzeja direktorei A. Burijai un Zinātniskās bibliotēkas direktorei A. Kraučei tika uzdots izpētīt un izstrādāt nolikumu par Liepājas Goda pilsoņa nosaukuma piešķiršanas iespējām un kārtību.

Vēstures līkloči “Kurzemes Vārdā”: Kā mafijas grupas cīnījās Jaunliepājā
Foto: liepajniekiem.lv
06.02.2024 06:20

liepajniekiem.lv

Atslēgvārdi

Izrādījās, ka šāda nolikuma nekad, arī Latvijas brīvvalsts laikā, nav bijis. Katrā konkrētā gadījumā par to lēmusi pilsētas vadība. Tika izteikti priekšlikumi: ja izvirzām savu Goda pilsoni, tad, atceroties pašreizējo citu un arī savas valsts kādreizējo pieredzi, jādomā par to, lai tam būtu arī kāds materiālais segums.

Tagad, ņemot vērā sarežģītos saimnieciskos apstākļus, šim Goda pilsonim varētu piešķirt, piemēram, stipendiju ražīgam darbam vai arī uz gadu atbrīvot no dzīvokļu komunālo pakalpojumu maksas utt.

(..) Kultūras komisija sprieda, ka būtu loģiski anulēt tiesības uz šo titulu tiem pāris pilsoņiem, kurus savā laikā mūsu pilsētas iedzīvotājiem uzspieda kompartijas funkcionāri.

Detektīvfilma pa logu

Aizvakar ap pulksten 10 vakarā Raiņa un Baseina ielas krustojuma apkārtnē dzīvojošie ļaudis izdzirda garas automātu kārtas.

Pirmajā brīdī viņiem šķita, ka kaimiņi skaļāk ieslēguši televizoru un tur rāda filmu par komisāra Katanji cīņu pret itāļu mafiju. Taču tūlīt viņi saprata, ka “detektīvfilma” skatāma pa dzīvokļu logiem.

Tiešām, tur risinājās, vienkārši sakot, bruņota sadursme starp divām grupām. Šaudīšanās mijās ar dūru cīņām, līdz cīnītāji salēca divās automašīnās un tās aizšāvās katra uz savu pusi.

Vairākas kravas ar krāsaino metālu, trīs dažāda veida šaujamos, nozagtas preces un kontrabandu likumpārkāpējiem janvārī atsavinājuši Gaida Ošenieka komandētās Kurzemes zemessargu brigādes vīri.

Pavisam viņi veikuši 602 akcijas, kurās piedalījušies 1935 cilvēki. Ciešākā kļuvusi sadarbība ar valsts, municipālo un ceļu policiju. Divas reizes, cīnoties par kārtību, pielietoti ieroči.

Latviešu biedrības nama kamīnzālē katras otrdienas pēcpusdienā darbojas klubiņš dāmām un kungiem cienījamos gados, kuriem ir savs vaļasprieks, kuri ir draugos ar dziesmām un dejām.

Klubiņā darbojas gan ģimenes cilvēki, gan vientuļnieki, visi, kas grib justies labi un omulīgi. Klubiņam padomā ir dažāda izklaidēšanās: deju un dziesmu vakari, izbraukumi zaļumos, savu “firmas” gardumu degustācija un viss, ko vien vēl izdomās paši dalībnieki.

_____________
Arī turpmāk pārlūkosim arhīvu, lai pastāstītu, par ko vēsturiski nozīmīgajā 1993.gadā rakstīja mūsu laikraksts. Tas ir mūsu valstij izšķirīgi nozīmīgs un sarežģīts pārmaiņu laiks. Latvijas PSR Augstākā padome pieņēma deklarāciju par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu, ”Kurzemes Vārds” savukārt atguva savu pirmās brīvvalsts nosaukumu.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz