Sestdiena, 18. maijs Inese, Inesis, Ēriks
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Vēstures līkloči “Kurzemes Vārdā”: Mājas vietā – istabiņas virs smirdoša pagraba

1992. gada 21. jūlijs. Pasaules liepājnieku saieta viesu pulkā bija Pasaules brīvo latviešu apvienības valdes priekšsēdis Gunārs Meierovics. – Liepājā esmu pirmo reizi kopš 1944. gada, kad pēdējo reizi stāvēju uz Liepājas, uz Latvijas zemes, kad mūs no šejienes izveda. Toreiz es biju kā kareivis, strādāju ģenerālinspektora štābā. Mēs bijām tie pēdējie, kas no Liepājas izbraucām.

Vēstures līkloči “Kurzemes Vārdā”: Mājas vietā – istabiņas virs smirdoša pagraba
Foto: liepajniekiem.lv
21.07.2023 06:00

liepajniekiem.lv

Atslēgvārdi

Toreiz jaunībā neapsvērām to, ka visu mūžu mums būs jāpavada kaut kur ārzemēs, likās, ka tas būs tikai tāds izbrauciens, pēc kura atgriezīsimies, bet notika citādāk, drūmāk.

(..) Darbs un stingra apņēmība ir tie, kas mums var palīdzēt. Ir jāapzinās, ka nav un nebūs brīnumlīdzekļu Latvijas atjaunošanai. Būs tikai ilgs un pacietīgs darbs, būs grūta mošanās no piecdesmit gadu murga gan pilsētās, gan laukos. Tomēr pāri visām grūtībām mums jāsaprot, ka esam piedzīvojuši brīnumu – Latvijas neatkarību. Un tas mums uzliek pienākumu šo dārgo mantu nosargāt, lai nodotu nākamajām paaudzēm.

Šīs grāmatas iznākšanu pavadīja zināma sensācijas garša. Kā nu ne! Tās autors ir bijušais ekonomikas ministrs Jānis āboliņš, kurš aprakstījis daudzas Latvijā populāras personas. Pēc ”Biju biedrs, tagad kungs” liepājniekiem nevajadzēs doties uz Rīgu, jo grāmata ir nopērkama arī Liepājas grāmatnīcās.

Pagaidām vēl nav oficiālas informācijas par pilsētas siltumtīklu sezonas remonta gaitu, taču tie, kas pagājušajā nedēļā vēroja siltumtīklu darbinieku rīcību pie Tramvaja tilta, varēja nepārprotami secināt: kroplīgais cauruļvads, ko pagājušajā gadā novietoja uz tramvaja tilta, savu laiku jau nokalpojis. Tas ir ”nogriezts”, tādā veidā atjaunojot agrāko siltuma padeves shēmu no Jaunliepājas uz Vecliepāju. Labi vēl, ka šo darbu izdevumi nav jāsedz patērētājiem.

Izzūd latviskā vide

(rubrika: no redakcijas pasta). Lasot, ka firma ”Lauma” varbūt būs jāslēdz izejvielu trūkuma dēļ, pie sevis nodomāju, kaut tas notiktu ātrāk. Tad varbūt vairāk migrantu aizceļotu uz savu dzimteni. Kāpēc Liepājai bija vajadzīga šī ”Lauma”? Vai ne tādēļ, lai savāktu cittautiešus un iznīcinātu visu latvisko Ziemeļu priekšpilsētā, kas iesaukta par Velnciemu? Pirms 25 gadiem tika noārdīta arī mana māja Piltenes ielā. Un joprojām dzīvoju Siļķu ielā – divās istabiņās pirmajā stāvā virs smirdoša pagraba. (..) nekādi nevaru saprast, kādēļ latviskās vides iznīcināšana nav apturēta. Ir taču pasludināta Latvijas valsts! Bet mūsu mītnes turpina nojaukt – Meža, Namdaru, Skuju un citās ielās.

_____________
Arī turpmāk pārlūkosim arhīvu, lai pastāstītu, par ko vēsturiski nozīmīgajā 1992.gadā rakstīja mūsu laikraksts. Tas ir mūsu valstij izšķirīgi nozīmīgs un sarežģīts pārmaiņu laiks. Latvijas PSR Augstākā padome pieņēma deklarāciju par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu, ”Kurzemes Vārds” savukārt atguva savu pirmās brīvvalsts nosaukumu.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz