Piektdiena, 14. augusts Zelma, Zemgus, Virma
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Vētras darbi Zirgu salā sitīs pa kabatu

Vētras darbi Zirgu salā sitīs pa kabatu
Pastaigājoties Zirgu salā, jāievēro ierobežojumi. Uz laipām kāpt nedrīkst, jo vietām to balsti turas vienkārši gaisā. (Foto: Egons Zīverts)
26.03.2020 07:00

Linda Kilevica

"Kurzemes Vārds"

Pēc 13. marta vētras vienā no populārākajām atpūtas vietām Liepājā, Zirgu salā, izskaloti pastaigu takas dambja posmi un ezera krastmala zem koka laipām. Joprojām var droši doties pastaigā līdz putnu vērošanas tornim, taču aizliegts iet aiz Valsts policijas brīdinājuma lentēm, ar kurām norobežotas bīstamās vietas.

Izskalojumus jeb krasta eroziju Zirgu salā izraisīja ūdens līmeņa svārstības un spēcīgās straumes – vējš jūras ūdeni pa Tirdzniecības kanālu sadzina ezerā, bet pēc tam ūdens masas strauji atplūda atpakaļ jūrā.

Liepājas Komunālās pārvaldes pārstāvis Aigars Štāls informē “Kurzemes Vārdu”, ka atpūtas objekta būvnieks “A-Land” pašlaik aprēķina dabas postījumu novēršanas izmaksas. “Ja summas būs lielas, vajadzēs rīkot iepirkumu, tāpēc nevaram apgalvot, ka būvnieks pats arī visu salabos. Šie nav garantijas darbi, bet dabas postījumu likvidēšana,” viņš uzsver. Darba apjoms būšot liels, jo jālabo ir taka, no kuras ūdens noskalojis granti, kā arī zem laipām atsevišķiem balstiem nemaz nav pamata, tie neturas ne uz kā. “Tur arī nāk ārā no zemes nesadalījušies sadzīves atkritumi, un tas nemaz nav labi. Tos gan savāksim,” sola A. Štāls.

Uz jautājumu, vai ezera krasta attīrīšana no krūmiem un būvju uzstādīšana nav bijusi par iemeslu pastiprinātai erozijai, A. Štāls atbild noliedzoši: “Laipu balstu izskalošanu nav ietekmējusi krūmu izciršana. Varbūt nogāzi vajadzēja kaut kā citādi stiprināt, taču gājēju takā tā jau tika stiprināta ar bruģakmeņiem, kas diemžēl netraucēja ūdenim plūst pāri un aizskalot granti. Ar dabas procesiem Liepājā ir jārēķinās. Dabai pretī stāvēt un visu izrēķināt – vai to vajag? Zirgu takas projekts ir ļoti labs.”

Ūdens līmeņa celšanās jau iepriekš esot nodarījusi nelielus postījumus Zirgu salā, un tikuši veikti labojumi – uzbērta grants. Arī citas pastaigu vietas pie Liepājas ezera applūst, uzsver A. Štāls, piemēram, pa laipu Lauku ielas galā, ūdens līmenim paceļoties, nemaz nevarēja staigāt.

13 komentāri

2020-03-26 07:20

Nords: "Zirgu takas projekts ir ļoti labs" - teica dabas draugs - monetārais speciālists. Kā nu nē, uzpūš vējš un naudu iepūš kabatā. Bet kad nav vēja, var iztikt kādu laiku likvidējot zaļumu, kokus un krūmus.

2020-03-26 07:23

44!: vai tad tam teļam , kurš visu šito projektēja nebija nekādas sajēgas par iespējamajiem laika apstākļiem Liepājā? Viena taka jau tai pašā gadā tika noskalota pie mazākas vētras, nu brēc ka sit pa kabatu

2020-03-26 07:33

Sivns: Līdzīgi jau viņi rīkojas pludmales zonā. Maksimāli visu izcērt un iztīra, lai vējš visas smiltis kaudzēm dzen pilsētā. Ģēniji.

2020-03-26 08:28

TaxFree: Tā laipa, kas beidzas ar gaisā karājošiem pakāpieniem virs ūdens, ir bīstama arī bez vētras, pilnīgi nesaprotams un bezjēdzīgs veidojums. Kad beidzot uzliks galā kādu pontonu laivu piestāšanai vai kāpnes iekšā ūdenī peldēšanai vai makšķerniekiem-bridējiem, lai no šīs konstrukcijas būtu kāda jēga?!

2020-03-26 08:32

Šos sen apturēt vajag: Tas kas projektēja un gudrinieki no dap lai velk no savas kabatas naudu laukā. Par katru projektu otkatus saņem galu galā. Kāpās izcirst priedes ir labi organizēts pasăkums kā eiropas naudu dabūt. Pēc tam nemūsu darīšana. Zaļie ar šīm cūcībām apnikuši

2020-03-26 09:03

Laipu zeme: Vai vēl ir kāda vieta bez laipām ?

2020-03-26 09:53

als: Vētru nevar pareģot ... Covit-19 arī nevar pareģot ... ar ko vispār tur ikdienā nodarbojas ?

2020-03-26 10:48

Alnis: Liepājā nevar paredzēt vētru ??! Šitie štālveidīgie atrunas atradīs vienmēr !

2020-03-26 13:51

ko nu: Pie ziemeļu mola jau trešo menesi nevar pabeigt mašīnu stāvlaukumu . Vai ari viņš skaitās tādā stāvolī nodots eksplotācijā.

2020-03-26 14:38

rakaris:): nu bet tas taču labs otkatu bizness , sūdus taisīt , lai vienmēr būtu naudu ko atkal būvēt , korumpētās zemes prieki !!!

2020-03-26 16:10

Covid-0.7L: Patiesībā tie ir kvalificējami kā garantijas darbi..jebkurā projektēšanā ņem vērā un arī normāli cilvēki to dara ,izturību pret dabas stihijām .piem.tagad norit spraigā tempā DR rajonā pludmales zonas koku likvidācija..tas nozīmē ,ka iznīcina aizsargbuferi pret jūras vētrām un vējiem..ar laiku iespējama ēku pamatu izskalošana ..un kas tad ?? Atkal dabas stihija?? Nē --noziedzīga pilsētas domes attieksme pret pilsētu..ar šo Zirgu salu tāpat--nevar no puņķiem uzbūvēt ,lai lielākā pūtienā nesabruktu.
Nav labi ,ka dome ieperinājusies labā ,stiprā veclaiku celtnē ,kura tika celta tā ,lai turētu gadsimtiem..domei ar visiem darbiniekiem jābūt jaunlaiku celtā modernā ,daudzstāvu celtnē uz kuru neattiecas garantijas darbi .

2020-03-26 23:47

SIA Moduls interjers: :
Vajadzēja piesaistīt Seska meitu Baibu - viņa zinātu ko un kā darīt, jo ir liela speciāliste visās lietās, piemēram, luksoforu montāžā!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz