Ceturtdiena, 2. jūlijs Lauma, Ilvars, Halina
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Vienojoties ticībā un pārliecībā

Vienojoties ticībā un pārliecībā
11.04.2009 09:10

Lielās Piektdienas vakarā Liepājā notika ekumeniskais Krusta ceļa gājiens, kurā piedalījās dažādu reliģisko konfesiju un draudžu pārstāvji. Tas sākās Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē. Ticīgos, kas bija sapulcējušies gājienam, uzrunāja Evaņģēliski luteriskās baznīcas Liepājas diecēzes bīskaps Pāvils Brūvers.

Viņš atgādināja, ka ar Krusta ceļu ticīgie grib godināt Kristus krustu, Kristus ciešanas, to, kā mīlestībā pret cilvēkiem Dievs sevi nodeva grēcinieku rokās, uzņēmās viņu ciešanas. Krusta ceļā piedalījās Romas katoļu Liepājas un Kurzemes bīskaps Vilhelms Lapelis, Evaņģēliski luteriskās baznīcas Grobiņas iecirkņa prāvests Ainars Jaunskalže un Liepājas diecēzes dekāns Pēteris Kalks, katoļu Viduskurzemes dekāns Gatis Bezdelīga un citi garīdznieki, kā arī vairāki simti ticīgo, kuriem ir svētas Kristus ciešanas un kuri gatavi savu ticību apliecināt arī visai pilsētai.

Pēc iznākšanas no Svētās Trīsvienības katedrāles gājiens turpinājās pa Radio, Jūras un Graudu ielu līdz Rožu laukumam, tālāk virzījās pa Zivju ielu, Kuršu laukumu, tad pa Siena un Kuršu ielu gar Pilsētas domi, līdz sasniedza Romas katoļu Liepājas Svētā Jāzepa katedrāli, kur gājiena dalībniekus uzrunāja Liepājas un Kurzemes bīskaps Vilhelms Lapelis. Gājiena dalībnieki 14 stacijās jeb apstāšanās vietās, pieminot kādu notikumu no Jēzus Kristus dzīves pēdējām stundām, lūdzās. Starp apstāšanās vietām liturģiskais koris, kā arī citi ticīgie dziedāja ciešanu laika dziesmas. Krusta ceļa lūgšana ir viena no senākajām baznīcas svētku tradīcijām. Ekumeniskais Krusta ceļš Liepājā notika jau septīto reizi. Liepāja bija pirmā pilsēta Latvijā, kur šī tradīcija apvienoja un izveda ielās visu konfesiju kristiešus.

Līvija Leine,
“Kurzemes Vārds”

27 komentāri

2009-04-11 12:16

Jā: Katrs savu krustu nes pats!

2009-04-11 12:28

Čerčils: Ārprāts nu tie ļautiņi paliek pavisam apmāti.

Kadreiz katra vārda galā bija partija ,bet tagad Dievs.

Visi tik Dievbijīgi .

2009-04-11 12:56

...: Tev arī vajadzētu tādam būt.

2009-04-11 12:57

~i#: Cik cilvēki, tik viedokļi! Šajos laikos Dievu pat vajadzētu vairāk...

2009-04-11 13:07

A.: viss pateikts!

2009-04-11 13:37

Ziedonis S: Es vienmēr esmu gājis Krusta gājienos un man vienmēr ir paticis tas,ka ar šādām aktivitātēm mēs kristieši varam likt aizdomāties neticīgajiem par to ,ka mēs Dieva priekšā esam grēcinieki,kam ir vajadzīga Dieva žēlastība.

2009-04-11 13:47

Pajaco: Bezsmadzenu ezelu bars... Kur tag Seskis ir, ka nav redzams pie krusta stiepsanas ? Parasti jau vienmer ir visur klat, sis zaglu bandas fires.

2009-04-11 14:36

K.: Katram ir tiesības izvēlēties - ticēt Dievam vai neticēt, un pats galvenais - KĀ ticēt. Cits ies gājienos, bet cits klusībā pie sevis Dievam pateiksies par visu. Tā ir katra brīva izvēle un neviens nav nosodāms - pat tas, kurš netic, tikai ar noteikumu, ka ar savu neticību bravurīgi neplātās, aizskardams citus :)

2009-04-11 14:45

K.: tāpat arī ar savu ticību nevajag bravurīgi plātīties.

2009-04-11 16:49

Aqwerty: Paskataties mājās enciklopēdijās ko nozīmē grieķu vārds "stauros"...Un ko nozīmē vārds "lieldienas"...

2009-04-11 17:25

Ziedonis S: Jā,jā Jehovas liecinieki jau ļoti uzstājas par to ,lai teiktu,ka Kristu

piesita pie koka ,pie staba nevis pie krusta.Bet no tā jau nekas nemainās. Fakts paliek,ka Jēzus tika nonāvēts!

2009-04-11 18:38

domīgais: ...un kādēļ godu dodam tomēr "ierocim krustam",ar ko tika nesta nelaime...?

2009-04-11 19:05

Ziedonis S: To godu jau kristieši nedod tam Krustam ,bet gan Tam,kas pēc Dieva aicinājuma bija gatavs mirt pie tā pazemojošā nāvē.

domīgais

saka ,ka ar to tika nesta nelaime(nonāvēts cilvēks),kāds jau var tā domāt,bet kristieši ir pateicīgi Kristum,ka viņš ir bijis gatavs mirt pie tā Krusta mūsu grēku dēļ.

2009-04-11 19:05

Jā: Tiešām iespaidīgi! Pietrūka tikai "Martas" kungs, žēl!

2009-04-11 19:09

katolis: Kāpēc es gājiena rindās neredzēju Albertu, Meinardu, Prancānu?

2009-04-11 19:54

667: Vot šitas bizness ir nostādīts vispareizāk,jebkuros laiko,krīzē,nekrīzē,atskaiti piķi ziedojumu urnā un esi laimīgs,jebkurā sektā.Mūžsenais stāsts par aitām un frizieriem.

2009-04-11 20:07

ta nu ir: Katram sava ticiba un prieks, vienam krusta celu ejot,citam praida piedaloties, abi tadi praidi vien tik ir.

2009-04-11 20:32

kants janeks -apsargs.,,: bruvers teica kurs spetu sevi piekalt pie krusta un visi kluse,ta nu lika nest to lidz velme ronas.

2009-04-11 20:34

kantane.: krusti krusta laime durta,jauni laiki sisti krusta,but tev mani redzet dievs esmu sokolade ak dievs.

2009-04-11 21:29

domīgais: ...paldies,vispār jau iespaidīgi!

2009-04-11 21:46

brrr: Murgs

2009-04-12 17:59

Skaidrīte: Tie kas patiešām tic ,nievājošās piezīmes nelasa.Ticīgi cilvēki nenosoda nevienu.

2009-04-12 23:41

Skabarga: to 667 - ak tavu skaudību! Kas tev draudziņ ko kreņķēties par t, ko citi ziedo. šodien svēta diena- citādi gan sadotu tev piparus.

Lai slavēts Kungs Dievs, ka savu vienpiedzimušo dēlu ļāva piesist krustā moku pilnā nāvē mūsu grēku izpirkšanas dēl! Mums mūžam to neatdarīt un Krusta ceļš ir vismaz maza daļiņa, kā Dievam pateikties , kā Viņu godāt un savu pazemību izpaust!

2009-04-13 10:23

to skabarga: Te jau ir vēl smagāka diagnoze.....

2009-04-13 10:29

....: Nejau krusta nesšana var kadu izglābt,bet dzīvais dievs to dara.

2009-04-13 23:24

gacooooo: Tas viss ir galīgi garām... Kapēc ļautiņiem patīk tik drausmīgi adarināt tos notikumus kas bija Jēzus laikā un kas ir vienreizējs notikums, un tādus nav jāatdarina. Veicot šīs atdarināšanas mēs zaimojam Tam Kungam! Un ejot šādos gājienos tikai izrādāmies cilvēkiem, bet vai tie kas tur gāja viņu vidū un sirdīs bija pats galvenais Jēzus Kristus, domāju ka nē!

2009-04-14 07:02

kā tad: Vai tad nepazīstat kam uzkrauta tā krusta nešana? Resno cūku gals nekur nav redzams, pat tur atraduši kalpus-tiešam nožēlojami.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz