Sestdiena, 27. novembris Lauris, Norberts
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzticamas un aktuālas ziņas šajā laikā ir ļoti svarīgas!

Piesakies paziņojumiem un esi informēts par būtiskākajiem notikumiem Liepājā!

Pieteikties

”Vienotība” savu sapni par Liepāju atved ar segvejiem

”Vienotība” savu sapni par Liepāju atved ar segvejiem
Foto: Egons Zīverts
03.05.2017 16:25

liepajniekiem.lv

Viens no desmit politiskajiem spēkiem, kas iesniedzis sarakstu 3.jūnijā gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām Liepājā, ir partija ”Vienotība”. Un šodien, 3.maijā, partija ”Vienotība” Zivju ielā 3 – partijas ”Vienotība” reģionālajā atvērtajā birojā – medijus iepazīstināja ar Liepājas pašvaldību vēlēšanu deputātu kandidātu sarakstu, kā arī programmu, ko paši kandidāti sauc par ”sapni par Liepāju”.

”Mēs vēlamies redzēt Liepāju starp attīstītākajām un skaistākajām pilsētām ne vien Latvijā, bet arī Baltijas jūras piekrastē. Mums ir savs sapnis par Liepāju, ko esam gatavi atklāt un īstenot,” tā saraksta un programmas prezentēšanas sākumā norādīja partijas ”Vienotība” Liepājas mēra amata kandidāts Kārlis Strautiņš un partijas ”Vienotība” Liepājas nodaļas vadītājs Armīns Robežnieks.

”Mūsu galvenais uzdevums – pilsētas izaugsme un iedzīvotāju labklājība,” klāsta Liepājas 6.vidusskolas direktors Kārlis Strautiņš, kurš ir bezpartejiskais: ”Partijas ”Vienotība” Liepājas nodaļa par savu mērķi nākamajiem gadiem noteikusi izmaiņas ne vien pilsētas attīstības virzienos, bet arī konceptuālā skatījumā uz Liepājas izaugsmes iespējām.

Liepāju mēs saredzam kā modernu, strauji augošu un pašpietiekamu pilsētu – pērli Baltijas jūras krastā.”

Viņaprāt, piesaistot līdzekļus un padarot Liepāju interesantu gan vietējiem, gan ārvalstu investoriem un draudzīgu uzņēmējiem, iespējams panākt tās attīstību un izaugsmi: ”Viens no galvenajiem pašvaldības uzdevumiem būtu rast veidu, kā gūt ienākumus pelnot, lai pienācīgi rūpētos par saviem iedzīvotājiem, nevis tikai tērēt līdzekļus. Liepājai jākļūst par turīgu pašvaldību, kas garantēs pietiekami daudz līdzekļu, kurus ieguldītu pilsētvides sakārtošanā, infrastruktūras uzlabošanā, nozīmīgu kultūras pasākumu nodrošināšanā un tūristu piesaistē, taču pats būtiskākais – savu iedzīvotāju labklājības līmeņa celšana.”

Ko tad ”Vienotība” darīs, lai Liepājā cilvēki vēlētos atgriezties? Kādas ir šī politiskā spēka idejas, lai būtu vairāk darba vietu? Kā palielināt iedzīvotāju ienākumus? Kā pilsētu padarīt tūristiem pievilcīgu? Atbildes uz šiem un citiem jautājumiem ”Vienotības” interpretācijā sniedz partijas programma.

Galveno akcentu paredzēts likt uz jauniešiem: ”Jauniešu iesaiste pilsētas politikas veidošanā. Atbalsts jauniešu iniciatīvām un starptautiskās pieredzes projektiem. Jauniešu StartUP uzņēmējdarbības atbalsta programmas izveide dalībai starptautiskajos tirgos. Bērnu jaunrades un zinātkāres veicināšanas centru izveide. Transformēt karjeras atbalsta darbu skolās un veidot darba vidē balstītu apmācību uzņēmumos, nodrošinot veiksmīgāku jauniešu profesijas izvēli un darba iespējas.”

Kārlis Strautiņš uzsver: ”Liepājā ir gudri un spējīgi jaunieši un spēcīgas mācību iestādes, kas spēj, strādājot kopā ar uzņēmējiem un ar pašvaldības atbalstu, īstenot šķietami neiespējamas lietas. Tāpēc nepieciešama jaunās paaudzes iesaiste pilsētas politikas veidošanā, jāatbalsta jauniešu iniciatīvas un dalība starptautiskos projektos.

Mēs nedrīkstam aizmirst, ka šie jaunieši ir Liepājas nākotne, un mums jāļauj viņiem jau tagad piedalīties tādas pilsētas veidošanā, kādā viņi vēlēsies dzīvot un strādāt visu mūžu!”

Tikpat svarīgas politiskajam spēkam šķiet ģimenes: ”Katram mazajam liepājniekam tiek nodrošināts bērnudārzs, veidojot optimālu attīstības stratēģiju, tiek likvidēta bērnudārza rinda, saglabājot aukļu dienestu un atbalsta programmu vecākiem, kuri izvēlas privātos bērnudārzus. Bezmaksas sabiedriskais transports pirmklasnieka vecākam vai pavadošai personai (uz ģimeni 1 e-biļete) – tiks realizēts, ieviešot e-biļeti un optimizējot braucienu uzskaites metodiku. Brīvpusdienas bērnudārzos un paplašinātas pusdienu atlaižu politikas izstrāde skolās 5. – 9.klasei. Atbalsta programmu izveide tautas un veselības sportam. Sporta attīstības stratēģijas izstrāde un ūdenssportu bāzes izveide.”

Armīns Robežnieks ir pārliecināts: ”Liepājnieks ir mūsu galvenā vērtības. Tāpēc senioru, ģimeņu un bērnu labklājība ir viens no pamatakmeņiem mūsu skatījumam uz nākotnes Liepāju.  Nākotnē mēs redzam apmierinātu un veselu pilsētnieku, tāpēc liela nozīme ir tautas un veselības sporta atbalstam, paredzot arī specializētus fizisko aktivitāšu laukumus senioriem. Būtiska ir arī senioru iesaiste sabiedrības dzīvē, tāpēc veidosim mūsdienīgu EKO pansionāta konceptu, kā arī nodrošināsim uzņēmējdarbības atbalsta un grantu programmas cilvēkiem ar invaliditāti un senioriem. Lai atvieglotu ikdienu ģimenēm ar maziem bērniem, tiks likvidētas rindas bērnudārzos un nodrošinātas brīvpusdienas pirmsskolas izglītības iestādēs.”

Un piebilst: ”Mēs domājam par tūrismu ne tikai tā tradicionālā izpratnē, bet arī par izglītības, kultūras, veselības un sporta tūrismu. Lai tūristi Liepāja ne tikai iegrieztos, bet arī uzkavētos, ir nepieciešami tūrisma magnēti, kas pievilinātu cilvēkus no visa Baltijas reģiona un Skandināvijas.”

Lai veicinātu uzņēmējdarbību, plānots: ”Izveidot vienas pieturas aģentūru uzņēmēju problēmu risināšanā ar iespēju elektroniski sekot procesu virzībai. Liepājas Universitātes un skolu programmu satura pilnveide atbilstoši ”Industrija 4.0” (Nākotnes darba tirgus) prasībām. Lai veicinātu pilsētas starptautisko atpazīstamību un lobiju globālajā tirgū, izveidot Liepājas goda konsulu tīklojumu un virtuālās vēstniecības. Izstrādāt atbalstu programmu uzņēmumiem, kuri kādu no struktūrvienībām izvieto Liepājā.”

Tāpat mēra amata kandidāts uzsver atbalsta nepieciešamību uzņēmējiem, kuri jau tagad strādā Liepājā vai vēlas redzēt mūsu pilsētu kā sava biznesa mājvietu. ”Esam iecerējuši izveidot vienas pieturas aģentūru uzņēmēju problēmu risināšanai un izstrādāt atbalsta programmu uzņēmumiem, kuri izvieto Liepājā kādu no struktūrvienībām. Savukārt, lai  arvien vairāk piesaistītu uzņēmējus Liepājai un veicinātu pilsētas starptautisko atpazīstamību, veidosim Liepājas goda konsulu tīklojums un virtuālās vēstniecības,” stāsta Kārlis Strautiņš.

Politiskais spēks sola samazināt vecuma cenzu līdz 65 gadiem atlaidēm sabiedriskajā transportā, ieviešot e-biļeti un optimizējot braucienu uzskaites metodiku, nosakot bezmaksas braucienu skaitu. Arī bezmaksas veselības apdrošināšana senioriem no 75 gadu vecuma.

Tāpat paredzēta diennakts aptiekas izveidi, izmantojot pašvaldības nodokļu atlaides. Veikt Liepājas Centrālās Zinātniskās bibliotēkas rekonstrukciju un grāmatu krātuves paplašināšanu. Turpināt līdzšinējās pilsētas pašvaldības pagalmu un ielu labiekārtošanas programmu. Izveidot bezmaksas autostāvvietu laukumu Liepājas centra tuvumā u.c.

Taujāts par vēlēšanu kampaņas budžetu, Kārlis Strautiņš portālam atzīst, ka tas ir nulle: ”Veram savu redzējumu līdz liepājniekiem aiznest ar mediju palīdzību.”

Savukārt uz jautājumu, uz cik vietām Liepājas domē ”Vienotība” cer, viņš smaida: ”Nedalīsim lāci, kurš vēl skrien pa mežu.” Tad nopietnāk piebilst: ”Tas būs atkarīgs tikai un vienīgi no vēlētājiem. Bet jo šis skaits būs lielāks, jo lielākas iespējas mums būs realizēt savus mērķus.”

Jāpiebilst, ka lielākā daļa kandidātu ”Vienotības” sarakstā – aptuveni 70% – ir bezpartejiskie, kuri nav partijas biedri. Kārlis Strautiņš, jautāts, vai gadījumā, ja viņš tiks ievēlēts, stāsies partijā, godīgi atzīst: ”Domāju, ka nē. Man patīk mana neatkarība.”

Partijas ”Vienotība” Liepājas pašvaldību vēlēšanu deputātu kandidāti:

Nr.p.k.

Kandidāti

1

Kārlis Strautiņš, Liepājas Raiņa 6. vidusskolas direktors

2

Armīns Robežnieks, SIA ”Liepājas autostāvvietas” valdes loceklis

3

Dace Bluķe, Latvijas radošo savienību padomes valdes priekšsēdētāja

4

Uldis Roga, SIA ”Benne Stato” valdes loceklis

5

Gints Eisters, SIA ”Heisterkamp Transport Latvia” loģistikas speciālists

6

Aleksejs Zarembo, SIA ”Baltic House Systems” valdes loceklis

7

Artis Rimma, SIA ”Liepājas namu apsaimniekotājs” valdes loceklis

8

Jānis Galbāliņš, SIA ”RIGA SPIRITS & WINE OUTLET” struktūrvienības vadītājs

9

Iveta Ļesina, Liepājas Centrālā Zinātniskā bibliotēkas vecākā bibliotekāre

10

Lorita Siksna, partijas ”VIENOTĪBA” Jauniešu organizācijas Liepājas nodaļas vadītāja

11

Vilnis Dragunas, UAB ”Vlantana” loģistikas speciālists

12

Kristaps Lagzdiņš, SIA ”CS komercserviss” saimniecības vadītājs

13

Valerijs Aleksandrovs, pašnodarbināta persona, uzņēmējs

14

Arta Glumane, SIA ”Māras lācis” pavāre

15

Aigars Auznieks, SIA ”Jūrnieku centrs” menedžeris

16

Vineta Tetere, bērnu kopšanas atvaļinājumā

17

Didzis Krūtainis, SIA ”DGG Service” valdes loceklis

18

Kristīne Lindberga, Latvijas Republikas Saeimas deputāta palīdze

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz