Piektdiena, 17. janvāris Tenis, Dravis

Viens mirušais glābj divas dzīvības. Situācija ar orgānu donoriem Latvijā ir sarežģīta

Viens mirušais glābj divas dzīvības. Situācija ar orgānu donoriem Latvijā ir sarežģīta
Foto: Egons Zīverts
13.09.2019 07:15

"Kurzemes Vārds"

Augusta beigās Liepājas Reģionālajā slimnīcā tika veikta orgānu izņemšanas operācija no miruša donora, informēja Liepājas Reģionālās slimnīcas (LRS) sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Grase.

Nacionālā Transplantācijas koordinācijas dienesta vadītājs Jurijs Bormotovs izteica pateicību LRS Intensīvās terapijas un anestezioloģijas nodaļas un Operāciju bloka kolēģiem par izcili paveikto darbu donora uzturēšanā, sagatavošanā un operācijas nodrošināšanā. Rezultātā tika glābti divi cilvēki, kuriem transplantēja donora nieres.

Kā informēja LRS Intensīvās terapijas un anestezioloģijas nodaļas virsārsts Ivars Krastiņš, šādas operācijas Liepājā notiek ļoti reti. Viņš atzina, ka situācija ar orgānu donoriem Latvijā ir pietiekami sarežģīta, jo sabiedrība nav izglītota šajā jautājumā.

Viens donors var izglābt dzīvību līdz astoņiem cilvēkiem, vēsta lvportals.lv. Pēc donora nāves orgāni derīgi vien ļoti ierobežotu laiku, tāpēc tuviniekiem tas ir gan smags, gan steidzami pieņemams lēmums.

“Orgānu likuma” 2. pants paredz katra rīcībspējīga cilvēka tiesības aizliegt vai atļaut, noformējot to dokumentāri, sava ķermeņa izmantošanu pēc nāves.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)