Trešdiena, 25. novembris Kadrija, Kate, Katrīna, Trīne, Katrīne
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Viešņas no Darmštates sola atbalstīt jauniešu ar īpašām vajadzībām nodarbinātību

Viešņas no Darmštates sola atbalstīt jauniešu ar īpašām vajadzībām nodarbinātību
09.02.2007 15:51

0

Atslēgvārdi

Vēlmi iesaistīties jaunos projektos, kuros tas būtu visvairāk nepieciešams un noderīgi, piektdien sarunā ar Domes priekšsēdētāju Uldi Sesku un priekšsēdētāja vietnieku Gunāru Ansiņu pauda brīvkundze Valtraute fon Tīzenhauzena (Waltraut von Tiesenhausen) un Darmštates Sadraudzības pilsētu biroja darbiniece Zilke Denkere (Silke Denker). ”Mūsu mērķis ir turpināt iesāktos projektus un piedalīties jaunos, kas visvairāk pilsētai būtu nepieciešami, taču ar tādu aprēķinu, lai šī līdzdalība nebūtu līdzīgi spilgtam, bet īsam uzliesmojumam, bet turpinātos labumu Liepājai dotu ilgu laiku,” izteicās Valtraute fon Tīzenhauzena.

Šogad ar organizācijas ”Darmštates Iniciatīva Liepājai” un Valtrautes fon Tīzenhauzenas atbalstu Liepājas Veco ļaužu mājā tiks uzstādīts lifts. Lifta būvei līdzfinansējumu Ls 9000 apjomā piešķiršot no ziedojumiem, kas saņemti par zvaniem, kas atlieti no kādreizējā Ļeņina pieminekļa Liepājā.

Vācu puse turpinās līdz šim aizsākto palīdzību bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām.

Kā pauda Valtraute fon Tīzenhauzena, šis atbalsts nebūs tikai Liepājas speciālajai skolai un citām izglītības iestādēm, kurās mācās bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām – turpmāk vācu puse vēlas Liepājai efektīvāk palīdzēt jauniešu ar īpašām vajadzībām nodarbinātības veicināšanā.

Brīvkundze Valtraute fon Tīzenhauzena un Zilke Denkere izteicās par vairākām idejām, kas jau apspriestas ar pilsētas Sociālo dienestu, Diakonijas pārstāvjiem un citām ieinteresētajām pusēm.

Viešņas pauda atzinību Liepājai par grupu dzīvokļu izveidi cilvēkiem ar īpašām vajadzībām Kuldīgas ielā. Šis ir darbs, kas noteikti būtu jāturpina un kurā Darmštate vēlas piedalīties, jo tas ir teicams piemērs tam, kā iespējams humānā veidā veicināt īpašu sociālo grupu integrēšanos sabiedrībā.

U. Sesks un G. Ansiņš Darmštates pārstāves informēja par kopīgajām tendencēm un procesiem Eiropas Savienības struktūrfondu apguvē Latvijā un pilsētas interesēm un vajadzībām, risinot sociālās problēmas, kā arī izteica atbalstu ne tikai līdz šim jau paveiktajam abu pilsētu sadarbībā, bet arī turpmākajām iecerēm.

Brīvkundze Valtraute fon Tīzenhauzena Domes vadību informēja par deviņdesmitajos gados aizsākto akciju ar zvaniem, kas darināti no kādreizējā Ļeņina pieminekļa Liepājā.

Šobrīd veiksmīgi ir iesākta šādu zvanu pārdošana Liepājā – Liepājas reģiona tūrisma un informācijas birojs jau pārdevis piecus zvanus, tagad ir atvesti un pārdošanai nodoti vēl četri.

Līdz šim brīdim no pieminekļa metāla profesionāls uzņēmums Vācijā ir atlējis pavisam 313 zvanus, pārdošanā pret ziedojumiem šobrīd ir 180 zvani, tos iespējams iegādāties arī internetā. Kā teica brīvkundze Valtraute fon Tīzenhauzena, viņas mērķis ir pārdot pavisam 500 zvanus.

G. Ansiņš rosināja apsvērt ideju Vācijā izveidot un Liepājā uzstādīt lielāku skulpturālu objektu no pieminekļa atlikušā metāla. Brīvkundze solīja apsvērt šādu iespēju. 

8. un 9. februārī kārtējās Liepājas vizītes ietvaros brīvkundze Valtraute fon Tīzenhauzena  un Darmštates Sadraudzības pilsētu biroja darbiniece Zilke Denkere tikās ar Sociālā dienesta direktori Ivetu Pūķi un pilsētas Veco ļaužu mājas vadītāju Ainu Upmali, kā arī ar Liepājas speciālās skolas direktoru Ati Brikmani un šīs skolas skolotājām, ar Tūrisma biroja darbiniekiem un citiem liepājniekiem.

Darmštate ir Liepājas sadraudzības pilsēta kopš 1993. gada. Sadraudzības līgums starp abām pilsētām noslēgts, lielā mērā pateicoties brīvkundzei Valtrautei fon Tīzenhauzenai un viņas aktivitātēm. Brīvkundzes senči kādreiz dzīvoja Liepājā.

Brīvkundze Valtraute fon Tīzenhauzena ir organizācijas ”Darmštates Iniciatīva Liepājai” biedre. Pērn šī organizācija dāvināja Liepājas dienas aprūpes centram personām ar garīgās attīstības traucējumiem mikroautobusu. Līdzekļus un darbu transportlīdzekļa iegādei un sagatavošanai nodošanai Liepājai ziedoja vairāki sponsori Vācijā. Liepājas dienas aprūpes un rehabilitācijas centrs ar ”Darmštates iniciatīvu Liepājai” sadarbojas kopš 2003.gada. Šajā laikā ar organizācijas atbalstu ir izremontēta un iekārtota virtuve dienas centrā, kurā klienti var apgūt iemaņas mājturībā.

Organizācijas ”Darmštates Iniciatīva Liepājai” priekšsēdētāja vietnieks Klauss Vīlands sadarbībā ar aprūpes centru ”Aumuhle” Darmštatē regulāri Liepājas sociālo vai izglītības iestāžu darbiniekiem organizē pieredzes apmaiņu un jaunu zināšanu apguvi darbā ar personām, kurām ir intelektuālās attīstības traucējumi.

Ai­gars Štāls,
Liepājas domes sa­bied­ris­ko at­tie­cī­bu spe­ci­ālists

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz