Pirmdiena, 20. janvāris Aļģirds, Orests, Oļģerts, Alģis

Vietā kārtīgs koka vairogs

Vietā kārtīgs koka vairogs
Foto: Andris Gertsons
03.06.2019 07:12

"Kurzemes Vārds"

Piektdien svinīgā ceremonijā Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola (LMMDV) Zemessardzes 44. kājnieku bataljonam pasniedza rūpīgi izstrādātu koka vairogu ar bataljona simboliku. Ar pasniedzēju līdzdalību šo darbu paveica 21 gadu vecais 3. kursa students Marks Kristians Ābele, kurš apgūst kokizstrādājumu dizainu.

Marks Kristians Ābele laikrakstam “Kurzemes Vārds” pastāsta, ka darbs bijis ļoti sarežģīts un apjomīgs. “Pirmkārt, tas bija jāpaveic noteiktā laikā, otrkārt, tas bija darbs ar CNC tehnoloģijām, proti, bataljona uzšuve bija jāpārtaisa maksimāli precīzi digitāli. Tagad, kad šo darbu esmu paveicis, jūtos gandarīts un esmu gatavs jauniem izaicinājumiem, taču atzīšos, ka bija brīdis, kad šķita, nekas neizdodas. Tomēr spēju saņemties. Labprāt izmēģinātu spēkus vēl kādā līdzīgā uzdevumā,” skaidro Marks.

LMMDV koka izstrādājumu dizaina nodaļas vadītājs Ivars Pilips-Matisons pastāsta, ka ar ierosinājumu par šādu darbu pie skolas administrācijas vērsusies Zemessardzes 44. kājnieku bataljona vadība. “Tā aizsākās darbs pie koka vairoga, kas ilga vienu mācību semestri. Bija jāsaprot, kādu materiālu izmantosim vairoga un ģerboņa pamatā, nolēmām, ka tas būs ozols un riekstkoks. Tāpat bija skaidrs, ka tas nebūs tradicionālais grebums ar kaltu, bet jāizmanto datorizētas ciparu vadības tehnoloģijas,” stāsta Ivars.

Zemessardzes 44. kājnieku bataljona komandieris pulkvežleitnants Vilmārs Vecvagaris savukārt saka, ka ideja radusies pēc tam, kad brigādes štābs pārcēlies uz Kuldīgu un līdzi paņēmis arī savu simboliku. “Domājām, ka kaut ko vajag vietā. Tā nu tagad esam veiksmīgi tikuši pie sava vairoga. LMMDV ir paveikts milzīgs darbs, un jāsaka paldies viņiem par to. Mums jau ir dažas idejas, kā šo vairogu pie sienas padarīt labāk skatāmu – varētu izgaismot un uzkārt sarkanbaltsarkanu lenti,” pauž Vilmārs.

LMMDV direktore Inga Auziņa uzsver, ka viņai esot liels prieks, ka viņas vadīto skolu uzrunā, aicinot izgatavot kādu mākslas darbu. “Tas liecina par to, ka mēs esam atpazīstami un audzēkņi, kas šeit mācās, darba tirgū nepazudīs.

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)