Ceturtdiena, 1. oktobris Lāsma, Zanda, Zandis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Vilnītis neiebilstu pret pašvaldībai piederošā Liepājas teātra atdošanu valstij

Vilnītis neiebilstu pret pašvaldībai piederošā Liepājas teātra atdošanu valstij
Foto: Egons Zīverts
05.08.2020 08:53

LETA

Ja pašvaldības kapitālsabiedrības statuss ir pamatā atšķirīgai attieksmei pret Liepājas teātri Covid-19 krīzes laikā, tad pilsētas domei vajadzētu pieņemt lēmumu jautājumā par tā nodošanu vai nenodošanu valstij, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta panorāma” sacīja Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis (LRA).

Viņš pats uzskata, ka visiem Latvijā esošajiem teātriem vajadzētu darboties valsts paspārnē. Tomēr vispirms jautājumi par Liepājas teātra glābšanu no krīzes būtu risināmi sarunu ceļā.

“Ja tas [pašvaldības kapitālsabiedrības statuss] ir iemesls, kura dēļ uz Liepājas teātri skatās atšķirīgi, tad noteikti domei būtu jāpieņem lēmums. Es varu paust savu viedokli: manuprāt, visiem teātriem ir jābūt valsts teātriem,” sacīja Vilnītis.

Vienlaikus Liepājas mērs atzina, ka pašvaldība ir pienācīgi rūpējusies par teātri vairāk nekā desmit gadus, palielinot tam sniegto finansiālo atbalstu, tomēr šogad ar Covid-19 pandēmiju saistītie ierobežojumi visu kultūras nozari nostādīja ļoti smagā situācijā, tāpēc bija ļoti svarīgi, lai visi nozares spēlētāji arī saņemtu vienlīdzīgu atbalstu, jo “starp vienlīdzīgiem karš neizceļas”.

Kā ziņots, šodien gaidāmajās sarunās ar Kultūras ministrijas (KM) pārstāvjiem finansiālajās grūtībās nonākušā Liepājas teātra direktors Herberts Laukšteins mēģinās rosināt teātra atgriešanos valsts paspārnē. Otrdien intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” Laukšteins atzina, ka jau vairākus gadus ar vairākiem kultūras ministriem centies pārrunāt pašvaldības īpašumā esošā teātra iespējas atgriezties KM paspārnē, taču vienmēr šī jautājuma izskatīšana esot atlikta.

Vaicāts, kāpēc KM jau līdz šim nav pārņēmusi atpakaļ savulaik Liepājas pašvaldībai atdoto teātri, Laukšteins minēja, ka tie, visticamāk, ir finansiāli apsvērumi. Lūgts precizēt, vai tas ir vienīgais iemesls, viņš atbildēja: “Gribētos ticēt, ka jā.”

LETA jau ziņoja, ka Liepājas domes un Liepājas teātra vadība šodien plkst.13 tiksies ar kultūras ministru Nauri Puntuli (VL- TB/LNNK), lai pārrunātu konkrētu iespējamo atbalstu Liepājas teātrim Covid-19 seku pārvarēšanai, aģentūru LETA informēja Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Daiga Kļaviņa.

Savukārt plkst.15 domes vadība šo jautājumu apspriedīs ar Finanšu ministrijas (FM) valsts sekretāru.

Kļaviņa stāstīja, ka Liepājas teātris ir sagatavojis visu pieprasīto informāciju, lai saruna būtu konkrēta un nebūtu liekas diskusijas par informācijas trūkumu lēmumu pieņemšanā.

Savukārt, saprotot, ka KM nav vienīgā ministrija, kas ir atbildīga par finansējuma piešķiršanu Liepājas teātrim un ka finanšu ministrs nevarēs pievienoties sanāksmei, kas norisināsies KM, Liepājas domes vadība pieteica tikšanos FM, kurā tikšanās notiks ar valsts sekretāru, lai kopīgi saprastu FM nostāju attiecībā uz vienlīdzīgu atbalstu visiem Latvijas profesionālajiem teātriem, tajā skaitā, arī Liepājas, sacīja Kļaviņa.

Viņa skaidroja, ka pašlaik domes vadība, kā alternatīvu trūkstošo līdzekļu segšanai redz trīs iesaistīto pušu sadarbību – Liepājas pašvaldības, FM un KM. Ir svarīgi saprast, cik un kādu atbalstu ir gatavas sniegt abas ministrijas, lai pašvaldībā saprastu kāda ir atlikusī trūkstošā finansējuma daļa, norādīja Kļaviņa.

Vilnītis iepriekš norādījis, ka Liepājā ārkārtējās situācijas dēļ ir cietušas vairākas kapitālsabiedrības, piemēram, Liepājas olimpiskais centrs (LOC) un Liepājas lidosta un vairākas nozares, piemēram, tūrisms un kultūra, un visam ir nepieciešams finansiāls atbalsts, lai izdzīvotu un turpinātu darbu.

“Man kā pašvaldības vadītājam ir jāskatās uz visu ģimenes budžetu un lietderīgu tā izmantošanu – būtu pilnīgi nepareizi novirzīt budžeta līdzekļus vienai nozarei, kapitālsabiedrībai, otru atstājot vispār bez atbalsta, jo ir skaidrs, ka jebkura atbalsta pozīcija kapitālsabiedrībām, nozarei naudas izteiksmē ir izdevumi, kas nav iepriekš plānoti,” sacīja Vilnītis, uzsverot, ka pašvaldības pozīcija ir stingra – atbalstu Liepājas teātrim ir jārod visām pusēm sadarbojoties.

LETA jau vēstīja, ka gadījumā, ja Liepājas teātris nesaņems finansiālu atbalstu Covid-19 krīzes seku novēršanai, jau oktobrī var nākties apturēt tā darbību. Liepājas teātris ir pašvaldības kapitālsabiedrība, tādēļ tas neguva valdības finansiālu atbalstu Covid-19 radītās krīzes seku novēršanai.

Lai arī KM tiešā veidā nav iespēju no valsts aizņemtajiem līdzekļiem Covid-19 negatīvo seku mazināšanai kultūras nozarē atbalstīt pašvaldības kapitālsabiedrību, kāda ir Liepājas teātris, un sniegt līdzvērtīgu atbalstu tam, kādu saņems valsts īpašumā esošie teātri, KM ir nosūtījusi teātrim aizpildīšanai tādu pašu finanšu tabulu, kādas aizpildīja visi valsts teātri, nolūkā precīzi saprast, kādas grūtības Liepājas teātrim izraisījusi Covid-19 ietekme.

“Pēc finanšu datu saņemšanas un izvērtēšanas augusta pirmajā pusē sēdīsimies pie viena galda ar teātra īpašnieku – Liepājas pašvaldību – un meklēsim risinājumu,” iepriekš informēja KM pārstāve Lita Kokale.

Tāpat Kultūras un Finanšu ministrijas ir aicinājušas Liepājas domi izskatīt un nepieciešamības gadījumā izmantot likumā “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību” paredzētās atbalsta iespējas pašvaldību kapitālsabiedrībām, kas ļauj pašvaldībām saņemt valsts budžeta aizdevumu, lai palielinātu Covid-19 krīzes skarto kapitālsabiedrību pamatkapitālu, tādējādi nodrošinot finanšu resursus to uzturēšanas izdevumiem, iepriekš klāstīja Kokale.

Liepājā darbojas divi profesionālie kolektīvi – Liepājas teātris, kura juridiskais statuss ir pašvaldības kapitālsabiedrība, un valsts kapitālsabiedrības statusā esošais VSIA “Liepājas Simfoniskais orķestris.” Ekonomikas krīzē, kas Latviju skāra 2009.gadā, valsts KM personā uzņēmās atbildību par Liepājas Simfoniskā orķestra turpmāko darbību, savukārt Liepājas pašvaldība – par Liepājas teātri, atgādināja KM pārstāve.

44 komentāri

2020-08-05 09:08

rtaisna acs: A, kāpēc ostu neatdod valstij?

2020-08-05 09:15

peška: komplektā ar ostu :D

2020-08-05 09:28

Zars: Osta ienes ienākumu, bet teātris tikai patērē Liepājas pilsētas plāno maku.

2020-08-05 09:34

Ho ho ho ho ja su: Liepājas SEZ valdes priekšsēdētāja Vilnīša ienākumi pērn sasnieguši € 80 751.

---
Pērn Laukšteina ienākumi sasniedza 72 176 eiro, kas ir par 42 291 eiro vairāk nekā gadu iepriekš.

2020-08-05 09:34

Cilvēks: Ko tas klauns var atdot vai neatdod! Lai domā par savu baznīcu!

2020-08-05 09:34

Leons: Lai ieliek teātri SEZ kā pārējos 60% Liepājas un tad jau tas automātiski aizies valstij. Visu laiku tai domei ar pirkstu jārāda ko darīt.

2020-08-05 09:38

Hmm: Un valsts likvidēs kā nerentablu ?

2020-08-05 09:44

sviests: Kā paspārnē ir Kultūras Ministrija? vai tik nav NA? nu tad atcerēsimies mīļie, izejot no tā, kādi lēmumi tiks vai netiks pieņemti attiecībā uz teātri, tuvojoties pašvaldību vēlēšanām

2020-08-05 09:45

....: Cilvēk,....viņš taču domā par savu baznīcu,divus,, teātrus,, nevar uzturēt.....

2020-08-05 09:58

Interesanti!: Vilnīti baznīcā aizlūgs par teātri.

2020-08-05 09:59

...: Vilnīša patiesā seja... Kur ir viņa fani? Atkal un atkal parāda ka ir divkosis un atbalsta tikai savējos. Likvidē visus paŗējos :(

2020-08-05 10:04

Tuvojas velešanas: Ceru ka vairs neviens par šādu mēru vairs nekad nebalsos tā bija tiešām kļūda

2020-08-05 10:12

vāks: Teātris dēļ nemākulīga pensionāra nolaists līdz kliņķim, pašvaldībai naudas nav, nu var atdot valstij, lai iedzīvotāji samaksā par pensionāra nespējību vadīt SIA, gūstot peļņu.
Tādi cunduri niespējami tikai Liepājā, Vilnīša vadībā.

2020-08-05 10:19

Sv. Alkatība: Luterānis parāda savu īsto seju,
graujot Liepājas kultūras telpu,
bet saglabājot savus ienākumus.

2020-08-05 10:21

...: Pašvaldības dzīvokļos dzīvojošajiem iedzīvotājiem, katru mēnesi nāks klāt papildus rēķins šogad 15 eur, nākamgad 30 eur un aiznākamgad 60 eur apmērā....
Interesanti zināt arī par šo jāsaka paldies Vilnītim?
Un kur nonāks šī iekasētā nauda?
Tas vispāri ir likumīgi?
Kāpēc neviens par to nerunā?

2020-08-05 10:32

Mizu kaste: Vilnītims rūp tikai paša krekls, nevis meklēt un atrast atbalstu. Kauns par tādu.

2020-08-05 10:42

2020-08-05 10:21:
Pašvaldības dzīvokļu remonta fondā

sen jau izrunāts

2020-08-05 10:46

Andris Polozs: Es neesmu pret teātri,bet ja jāskatās jēlības un viena krēsla bīdīšana pa skatuvi tad piedodiet,pats es arī māku rupji lamāties! Tāds teātris nav vajadzīgs,vēl jo vairāk skatīties tā idiota džilindžera murgojumus! Man pie kājas vai tas valsts vai pašvaldības,bet uz labu izrādi esmu braucis uz Rīgu un Viļņu!

2020-08-05 11:24

Pipa: Pilnīgi pareizi - lai valsts vismaz parūpējas par to, lai viesiem teātriem ir vienlīdzīga attieksme. Valstij piešķir ES naudu, tā smuki sadala pa ģīmīšiem, bet redz Liepāja, lai pati tiek galā. NAv smuki Kultūras ministrija - nav smuki. Kaut kā nelāgi minstrijai sanācis ar to naudas sadali. Atkal viens akmens viņu lauciņā. Liepājnieki klusu par šādu netaisnību nestāvēs.

2020-08-05 12:04

juko: Nu tak skaidrs, ka jāatdod valstij - ko var uzturēt viena totāli bankrotējusi pašvaldība, kuras budžetam katru gadu ir 50% iztrūkums, kuru piemet Rīgas dāvinājumi, lai vispār kkā vēl minimāli spētu dvašot

2020-08-05 12:07

BLADE: Cerams, ka Vilnitis pametis savu mera amatu un vieta ieveles ko labaku! Tikai mak ka sedet sava miksta kresla un gudri muldet!

2020-08-05 12:16

Saule: Ja iet runa Vilnītis vai cits mērs_ tad gribu pateikt ka no tā visa deputātu bara nav neviena kurš būtu labs un bez korupcijas. Tad Vilnītis ir Viens no pieņemamākajiem ( diemžēl rūgtā patiesība)

2020-08-05 12:45

Andzelika: Ko Tad Vilnitis Daris Vins Tak ar Savu maku nevar Teatri uzturet Ko Jus Nesapras Splaujat uz vilniti Vins Tiesam preti nakos Ja vins To var Un par dzivoklu Naudas pieliksan Tur jau atbild par Dzivokliem Nekustama ipasum kantoris uz zivju iel Tur nepatikam ieiet Tas Divas nelaipnas kas uznem dzivoklu rinda Vinas ko grib To sak Stavam rinda pasak Jums nebus Dzivoklis.ejiet iret Sede visi ka viens Nolemj ne Tu viens Tev nepienakas dzivoklis.kad stajas pateic 5 gad jabut rinda Tagad pasak Ne ne Kad pasak jagriezas Pie Vilnit Tas kundzites atbild Mums Tads Vilnits neintrese Ne vinam dala Par dzivokliem Ka neka Vilnitim Par visu nekartibu dala Bet Tas divas kundzites kas pienem iesniegumus Splauj Bilnitim Virsu Un Te vaino Vilnit par Ires pieliksan.Tur Sen vajag Tas kundzites atlaist vinas nemak runat ar parastiem klientiem Aiz muguras vilnitim pat Splauj virsu

2020-08-05 13:14

Bralis: Protams no liepājas teātra visu izsūca, tad drosmīgi var atdot valstij nekam nederīgu, zaudejumus nesošu iestādi. Bravo!

2020-08-05 13:32

rtaisna acs: Vilnītis nodevējs, atdod teātri.

2020-08-05 13:38

mja: tad nafig atdevi teatrim LB telpas?tur varēja sabāzt citus pakļautībā esošas iestādes!

2020-08-05 13:42

Ļoha: >kkk
Plānprātiņš atkal savu nacinālo srēbjamo Bojārišņik aprijies!

2020-08-05 13:44

bardaks: Atlaidiet to Laukšteinu un ļaujiet teātrim strādāt un dzīvot

2020-08-05 14:17

Sievusitējs: Baznīcas ar var atdot, kam viņas nahr... Vajag?

2020-08-05 14:21

...: Andzelikai: Nebija grūti tā rakstīt? Kā pokemonam? Nesaprotu, vai vieglāk nav rakstīt pareizi? Nevis katru vārdu sākt ar lielo burtu? Ja izglītības līmenis tik zems, ka tā jāķēmojas, tad nu viss ir skaidrs...

Bet ja par pašvaldības dzīvokļiem - nu bitīt matos, ejiet īrējiet vai pērciet no privātajiem, kā pārējie. Nevis kunkts par veseliem 15 eur klāt pie rēķina. Kaut kā sanāk savādi - vieni raujas melnās miesās, bet pārējie kunkts, ka par maz bez maksas dod

2020-08-05 14:23

Līga: Stulbie komentētāji! :D Jūs izlasījāt rakstu? Jūs iedziļinājāties situācijā??? Liepājas teāytris ir vienīgais porfesionālais teātris, kuru Latvijā uztur pašvaldība, kā rezultātā nevar saņemt finansējumu Covid seku uzlabošanai. Ja valsts uzturēs mūsu teātri, varbūt nepazaudēsim to vispār. Kāda jums, stulbie komentētāji,ir atšķirība, kuram pieder teātris?????? Liepājā jau teātris paliek. Kvalitāte ir lieliska, aktieri jau nemainās, viss, skatītajam parastajam, paliek vietās! Idiotu bars! Ka tik pabrēkt virsū cilvēkam ,kurš domā un dara PAREIZI! Paldies, Jāni Vilnīt, par skaidru redzējumu, rūpēm un neaizmiglotu skatu! Lai izdodas! Paļaujos, ka viss sakārtosies, jo pilsētas galvai ir galva uz pleciem. Un, kas pārsteidzoši, to prot likt arī lietā :) :D

2020-08-05 14:24

Līga: un,un,un...liepajniekiem.lv komanda atkal pacentusies! Jā, virsraksts lielisks! Savu jau dabūjāt - klikšķīši iet griezdamies! Bet...ticu, ka pumpas uz mēles jums uzmetīsies par nekaunību gan!

2020-08-05 14:59

arro: un kādu virsrakstu vajadzēja? Vai kaut kas nepareizi?

2020-08-05 15:20

feinšmekers: Ari man iebildes pret teātra uzvedumu rupjībām,prastumu un tml.,tāpēc ilgi nav apmeklēts šis teātris,jo ar jēlībām un balagānu,kur aktieri vīrieši tēlo bābas un otrādi bezmaz, nu ---man mērs pilns! Šādu teātri vispār nevajag.

2020-08-05 15:32

rakaris:): nu ko gan var pateikt cilvēks - tukšpļūtis , ej labāk savā bernātu mājelē balandes ravē , baznīcas klauns !!

2020-08-05 16:37

Gans: Vilnītis arī nebilst ka Karosta Leišiem pa pushetaru zemes iemēra.

2020-08-05 16:46

U: vilniti un sesku aiz restēm

2020-08-05 17:15

opa: Ja tur rāda DZE dze DURAKA ( NOpīpātaa dzērāja murgus ) iestudējumus tad PAŠI skatieties . IDIOTU MUMS PIETIEK

2020-08-05 17:32

....: ....utopisks ieteikums,bet,ja varētu balsot,kā par Kurzemes pārvaldītāju......es balsotu par Lembergu.....

2020-08-05 17:52

Savējais: viegli atnāce, viegli aizgāja

2020-08-05 18:59

NEZINĪTIS: Ak,vai ,kā neapnīk ķengāties,kas par cilvēkiem ...FUI!

2020-08-05 20:41

Lauva: Bet kas liecina,ka cits uzvārds būs labāks pilsētas vadītājs? Nav Latvija Sociāli nodrošināta valsts! Un katrs domā tikai par Sevi! Un izejas Nav... Ir tikai likuma apiešana,nodoklu nemaksāšana,utt...

2020-08-05 21:47

....: ...nu ja....pērce mana lakatiņe....

2020-08-05 23:04

bu: Bulka sievusitējam:}

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz