Trešdiena, 12. augusts Klāra, Vizma
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Vilnītis sapņo par izglītības citadeli un grib mainīt nosacījumus Liepājai

Vilnītis sapņo par izglītības citadeli un grib mainīt nosacījumus Liepājai
Foto: Ieva Leiniša/LETA
22.11.2019 07:15

"Kurzemes Vārds"

Šomēnes Liepāju pāršalca ziņas par iespējamām izmaiņām vairākās vispārizglītojošās skolās. Skolas statusa maiņa var draudēt 3.pamatskolai, J. Čakstes 10.vidusskolai, O. Kalpaka 15.vidusskolai un 7.vidusskolai.

Liepājas mērs domē uz pārrunām aicināja gan pieminēto, gan pārējo vispārizglītojošo skolu direktorus. Sarunā ar “Kurzemes Vārdu” Jānis Vilnītis minēja, ka pilsētas interesēs nav aizslēgt kādu mācību iestādi, bet Izglītības ministrijas norādījumi ir jāņem vērā.

Pagaidām, kā uzsvēra pilsētas galva, Izglītības ministrijas virzītajam skolēnu skaita standartam minētās skolas neatbilst, taču sapulcē kopā ar skolu direktoriem izvirzīti divi būtiski aspekti.

Pirmkārt, prasīt ministrijai, lai pārskata, kurā “grozā” ievietot Liepāju. “Es izvirzīšu šo jautājumu ministrijā. Mūsu piedāvājums ir pārlikt Liepāju otrajā reģionālajā blokā. Mūs nevar pielīdzināt Rīgai, bet drīzāk jau Ventspilij. Ja mūsu statuss tiks pārskatīts, tad šīm ministrijas izvirzītajām prasībām atbildīs gandrīz visas skolas,” skaidroja J. Vilnītis.

Ja Liepāja tiktu vērtēta pēc otrā reģionālā bloka principiem, tad pietiku ar mazāku skolēnu skaitu, lai saglabātu skolu. Tie būtu: no 1. līdz 6.klasei – 300 skolēnu; no 1. līdz 9.klasei – 360 skolēnu, bet vidusskolā – 120 skolēnu.

“Šādā situācijā mums zem strīpas paliek vienīgi 10.skola, bet arī šeit es redzu risinājumu,” turpināja J. Vilnītis.

“Mēs izvirzīsim prasību nerēķināt tikai matemātiski. Skolai ir lielāka vērtība par “plikiem” skaitļiem. Uzskatu, ka jāņem vērā arī kvalitātes vērtējums un eksāmenu rezultāti. Piemēram, 10.vidusskola pēdējos gados ir sevi parādījusi no labās puses, kā arī katru gadu tajā palielinās skolēnu skaits.”

Lai saprastu, cik Liepājas domes priekšsēdētāja izvirzītie risinājumi ir reāli, sazinājāmies ar izglītības ministri Ilgu Šuplinsku. Viņa “Kurzemes Vārdam” atbildēja: “Šobrīd nenotiek diskusijas par konkrētiem reģioniem, pagastiem, proti, vai kādam varētu mainīt kādus nosacījumus utt. Joprojām turpinās tikšanās ar pašvaldībām, ministrijā tiek apkopoti pašvaldību viedokļi, kas būs pamatā vēl precīzākiem nosacījumiem skolu tīkla sakārtošanai.”

Pat ja ministrija izskatīs citus kritērijus skolu reformas jautājumā, J. Čakstes 10.vidusskolai ir jādomā, kā saglabāt vidusskolas statusu.

Sarunā ar “Kurzemes Vārdu” skolas direktore Inta Freiberga pauda cerību, ka viss vēl nav zaudēts: “Pagaidām nevēlos plānus publiskot, jo vēl daudz kas jāizdara līdz veiksmīgai plāna īstenošanai, taču centīsimies piesaistīt vairāk bērnu tieši mūsu skolai.” Direktore arī atgādināja, ka šis likumprojekts par minimālo skolēnu skaitu vēl nav apstiprināts.

Kaut arī Liepājas 3.pamatskolā situācija ar bērnu skaitu ir krietni labāka par apdraudēto 10.vidusskolu, Liepājas mērs bija ieradies šajā izglītības iestādē uz sarunu ar pedagogiem un audzēkņu vecākiem.

Konstruktīvu risinājumu vietā viņš sanākušos iepazīstināja ar Liepājas izglītības stratēģiskajiem mērķiem.

Kā apgalvoja J. Vilnītis, šobrīd Liepājas skolu tīkls ir sakārtots un atrodas vislabākajā situācijā visā Kurzemes reģionā. Balstoties uz šiem faktiem, Vilnīša kungs ir pārliecināts, ka Liepāja var kļūt par Kurzemes izglītības citadeli.

Sapulcē mērs stāstīja, ka plānots Liepājā atvērt metodisko centru, kas kalpos visam reģionam.

Runājot par iespēju reorganizēt 3.pamatskolu, pilsētas galva atgādināja, ka likumprojekts par konkrētu skolēnu skaitu vēl nav apstiprināts ministrijā, kā arī to, ka viņš turpinās pastāvēt uz paša izvirzītajiem skolēnu skaita standartiem, kurus nevar pielīdzināt galvaspilsētai.

Lielu akcentu viņš lika uz jaunajām rūpnīcām, kuras plānots atvērt Karostā. “Līdz ar jaunām darba vietām tieši šajā rajonā iespējama jaunu audzēkņu piesaiste skolai,” pauda pilsētas mērs.

Jautājums par jaunu rūpnīcu atvēršanu gan pedagogus darīja bažīgus. “Vai mēs varam būt droši, ka skola šeit pastāvēs? Varbūt kaut kad nākotnē šeit būs tikai rūpnīcas?” vaicāja kāda skolotāja.

J. Vilnītis atbildēja, ka pagaidām tādu draudu neesot. Skolotāji varot būt droši, ka vismaz tuvāko 20 gadu laikā šādas izmaiņas Karostu neskaršot.

Vēl pilsētas mērs vērsa uzmanību uz to, ka rindas uz bērnudārziem ir lielas. Tas liecinot, ka drīzā nākotnē pēc pirmsskolas izglītības iegūšanas bērniem būs jāapmeklē vispārizglītojošās mācību iestādes. Tas esot vēl viens būtisks un vērā ņemams fakts.

“Es negribētu piedzīvot, ka kādu dienu šiem bērniem pēc bērnudārza nebūs skolu, kur mācīties, ja tagad tās ar vieglu roku būsim likvidējuši,” pauda J. Vilnītis.

Tomēr pie konkrētām atbildēm nedz audzēkņu vecāki, nedz pedagogi netika, jo Vilnīša kungs apgalvoja, ka “vēl nav pamata uztraukumam”. Uz skolotājas jautājumu, kāpēc tādā gadījumā šī problēma ir aktualizēta medijos, mērs atbildēja, ka tas esot jautājums žurnālistiem. Varēja noprast, ka, viņaprāt, problēmas izgudrojuši žurnālisti.

37 komentāri

2019-11-22 07:47

Interesanti!: Tukša mūldēšana.Sākumā ir jārunā ar ministriju un tikai pēc tam ar skolas direktoriem un žurnālistiem.

2019-11-22 07:58

Es: Nu ļoti interesanti! Pilsētu gribam pielīdzināt Rīgai, ar republikas pilsētas statusu, bet dzīvot un strādāt kā lauķi!!!

2019-11-22 08:13

Nesapratu: Tikko cinijas par pilsetas statusu- tad jalidzinas Rīgai, Jūrmalai, daugavpilij, bet tagad grib lidzinaties ar lauku pašvaldībām. Kaut kas jocīgs. Ko tad grib?

2019-11-22 08:21

Apsv.: Apsveicami, ka Vilnīša k-gs iet un runā ar tautu un skolotājiem. Skaidro. Iepriekšēji izglītības jomas pārstāvji bija ielīduši savos ierakumos un ārā nelīda.

2019-11-22 08:37

mūžu vecs liepājnieks: Kur lai ņem tos skolniekus ja visi jaunie brauc prom. Labi ja Liepājā palikuši kādi 45-50 tūkstoši iedzīvotāju un tie paši pensionāri vai tuvu tam kuriem bērni jau sen izmācījušies un aizbraukuši. Liepāja mirst.

2019-11-22 08:39

..!.!: Liepāja vēlejās būt neatkarīga ne no viena, ar pilsētas statusu!Nu labi, bet tagad jāizpilda nosacijumi!Kāpēc Liepajai būtu japiesķir kādas atkāpes?Netaisnigi!

2019-11-22 08:57

Sen bij laiks: Piekritīšu senajam laikam, jo tomēr kas tad iet pie Saeimas un protestē pret valsti kā tādu un vēl valsts valodu? Ne jau nu jaunie, bet gan babuškas

2019-11-22 09:04

Okupantu babuska: Nāve izvēlas gļēvulus, kuri visu mūžu baidījušies no vecmāmiņām. Un viņi neko nevar izdarīt savas valsts labā, izņemot smirdēt.

2019-11-22 09:07

suns: Tieši tas bija pirmais, kas ienāca prātā. Kad vajag reģionālās pilsētas statusu lai saglabātu amatus, tad esam lieli un jāpielīdzina Rīgai, kad jāizpilda kritēriji, tad esam mazi nabadziņi un jāpielīdzinās Ventspilij. Tad kā īsti ir ?

2019-11-22 09:18

Patriks: Pēdējais teikums vislabākais:)

2019-11-22 09:45

Oga: Liepāja kā izglītības citadele!!!! Tā no rīta ilgi neesmu smējusies. Vilnīt, papēti 9. klašu beidzēju exāmena rezultātus!!!!!! Jā, raksta tā, kā pirmspēdējais vārds teikumā. Ne rēķināt, ne rakstīt un kur nu vēl no vienas otras skolas runāt!!!

2019-11-22 09:46

Nila: Vilnīti! Pietiek sapņot! Sāc reiz strādāt! Liepāja grimst vēl straujāk, nekā Seska laikā! Varbūt Vilnītim nav laika? Jādzenas pēc naudas? Jāstrādā gan domē, gan SEZā? Sanāk, ka cilvēks strādā 2 maiņās? Domē līdz 17:00, tad dodas uz darbu SEZā? Varbūt tāpēc nav laika pilnvērtīgi pievērsties problēmām pilsētā?

2019-11-22 10:26

Gudrā pensionāre: Vilnītim pa ausīm spiežas ārā Lauksaimniecības akadēmija.

2019-11-22 10:31

cilvēks parastss: Ko jūs tur muldat-nekas nekur negrimst. Beidziet to pesimismu visur bāzt iekšā.

2019-11-22 10:38

Gudrai pensionārei Nilai: Tikpat labi uzvārda Vilnītis vietā varētu likt Sesks. Jums, kotlešniekiem neviens nekad nebūs labs. Sesku lamāja, atnāca Vilnītis - arī slikts. Laimes lācis laikam tikai labs. Tfu uz jums.

2019-11-22 10:49

labi: Beidzot viens prātīgs lēmums.Protams ka Liepāju nevar pielīdzināt Rīgai! Labi būtu ja taS IZDOTOS!.Nevajag uzreiz piekāpties visam ko no augšas diktē pašiem jācīnas par savām interesēm!

2019-11-22 11:02

bērnudārzniecei 10:38: Vilnītis - 1993. gads Latvijas Lauksaimniecības akadēmija Inženierzinātņu Bakalaura grāds, inženieris-mehāniķis.
Sesks- 1986. gads Latvijas Lauksaimniecības akadēmija Inženieris-mehāniķis

Ko tu gribi, ja pilsētu vadījuši 2 mehāniķi ar švaku izglītību? Tikai viena vietējā augstskoliņa, neviena ārvalstu augstskola.. neveicas Liepājai ar vadību.

2019-11-22 11:18

Ūsainā lauciniece: 4 partijas nomainījis, būtu musulmanis varētu ar visām 4 reizē dzīvot.

2019-11-22 12:03

Jana: Viņš ir foršs čalis!

2019-11-22 13:00

Trīne: Ir ir foršs čalis, es ar ģīpstu

2019-11-22 13:16

Sivns: Skaidrs, ka Vilnīša kungs negrib būt par mēru pēc nākamajām vēlēšanām.

2019-11-22 15:18

ccv 3: Skolotāji pret rūpnīcām....Tas man patīk. Tapēc jau nav to bērnu tām skolām, ka nav rūpnīcu !

2019-11-22 15:46

jons: pareizi saka kad sapņo, tālāk netiek, jo pienāk rīts.

2019-11-22 16:32

JĀ!: Ja šie kungi,muldoņas,būtu domājuši par bērniem,tad sen tāds jautājums kā bērnu dārzi būtu atrisināts.Bet viņus tas neinteresē.Lai māmiņas,kurām pēc dekrēta jāsāk strādāt,liek savus mazulus kur grib.Arī iedomāties to,ka ne visi ir pie tās siles,kur var smelt naudu riekšavām,lai varētu samaksāt privātajā dārziņā.

2019-11-22 17:28

Jaunliepāja: Pareizi jau Vilnītis saka:"Es negribētu piedzīvot, ka kādu dienu šiem bērniem pēc bērnudārza nebūs skolu, kur mācīties, ja tagad tās ar vieglu roku būsim likvidējuši," pauda J. Vilnītis. Bērnudārzus ta nopārdeva,ko nu? Nevajag braukt no viena grāvja, otrā. Te ir jāpapēta demogrāfija,kuros gados ir caurums dzimstībā. Ja runā par izglītību ,tad tas nav rādītājs. Būtu mērs fiziķis,vai literāts,atrastu atkal ieganstu. Gudri cilvēki ir teikuši: izglītība ir tā kas gudrajam atklāj viņa talantus un muļķim apslēpj tā nekompetenci! Nu kaut kā tā!

2019-11-22 18:28

Liepajniece: Nu nav ko bļaut, ka viss ir slikti.Riebjas klausīties. Šajā jautājumā piekritīšu Vilnītim.Ir jācīnās. Skolas nevar aiztaisīt, jo pii rindas lielas.Arī uz privātajām iestādēm rindas lielas.Tas nozīmē, ka šiem bērniem vajadzēs skolas. Par aizbraukšanu - daudzi aizbrauc, daudzi atgriežas. Daudzi brauc peļņā. Bērni paliek ar mammām, omēm.

2019-11-22 19:26

suslis: Sapņotājs>>:):)
Vai tev zināms ,ka Latvijā stipra izglītības sistēma bija tikai PSRS laikos??
Tagad ir tikai un vienīgi ""izglītības surogāts>>

2019-11-22 19:44

Liepājā vairs nav: žurnālistu! Palikuši ir tikai žurkālisti, vai kā viņus tur vēl sauca....

2019-11-22 20:56

sporta zāle: Kur palika Liepājas partijas solītā sporta zāle? Būtu skolai normāla sporta zāle, arī skolēnu būtu vairāk. Centrs tomēr. Labi, ka tagad tika pie otras ēkas - gadiem ieilgušās mocības ar sākumskolu beigušās. Citādi pašvaldībai štrunts, ka bērniem nav ērti, toties privātīpašniecei nauda nāk.

2019-11-22 22:06

Kamolītis: Vismaz kāds beidzot izrāda interesi un vēlmi sakārtot Liepājas pagrimušo izglītības nozari. Paldies Vilnīša kungam par darbu.

2019-11-22 22:17

Kantainais: kaut kur jau šis dzirdēts:: ""Jūs neskatieties manos darbos ,jūs klausieties manos vārdos??"
Liepājā katastrofāli nav zobu ārsti bērniem ,tāpat nav normālu ,krietnu ārstu.. liepājnieki brauc uz Kuldīgu.Bet te vēl muldēšana par izglītību..
Pk..lai šis tā saucamais "'mērs "" skaidri un gaiši publicē"" Liepājas izglītības attīstības plānu.""

2019-11-22 23:02

Valodniece: Labāk domājiet,kas skolās ar krievu valodu mācīs priekšmetus latviski,piemēram, 3.pamatskolā un skolā Liedaga, 7.vsk. Tur ir nepatīkama situācija. Vajadzētu kādam iepazīties.

2019-11-23 00:36

Use: Vilnītis maz zin, ka Liepājas Valsts tehnikuma direktors ir saņēmis Ministru Kabineta Atzinības rakstu? Kurš vēl direktors Liepājā to saņēmis? Valcis?

2019-11-23 06:56

ha ha: vaimanātājiem pēc ārzemju izglītības un nez kādiem tur magistru un doktora grādiem: Ko gan dod ārzemju diplomi un kaut vai 3 augstskolas ,-tikai apziņu,ka samaksāta liela nauda dēļ mācībām! Ir cilvēki,kuriem ir saimnieka prāts un izveicība tāpat un nevajag tērēt laiku un naudu dēļ kaut kāda papīra , ko var piespraust tualetē uz naglas! Cilvēks vai nu ir gudrs vai nav,--nekāda augstskola IQ līmeni nepaaugstinās.

2019-11-23 07:17

Sanita: Jā Jana un viss savās vietās čalim

2019-11-23 21:35

ome: Vilnītis varētu savest kārtībā izglītības pārvaldi.Izskatās pēc būceņa.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz