Pirmdiena, 1. marts Ilgvars, Ivars
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzticamas un aktuālas ziņas šajā laikā ir ļoti svarīgas!

Piesakies paziņojumiem un esi informēts par būtiskākajiem notikumiem Liepājā!

Pieteikties

Visu pie malas, un – aidā ārā! Brīvdienas daudzi pavada uz slēpēm

Zinot, ka jau trešdien laika prognozes Liepājai atkal rāda plusus, nedēļas nogalē arī pilsētnieki no pažobelēm un kaktiem vilka laukā apputējušas slēpes, lai taču izbaudītu ekskluzīvi reto iespēju – slēpot! Arī ļaudis novados, kur sniegs sapurināts vēl biezākā kārtā, steidza noķert ziemas priekus.

Visu pie malas, un – aidā ārā! Brīvdienas daudzi pavada uz slēpēm
Sestdien no Saldus nākušajam sportistam Guntaram Kikučam blakus bija arī sieviņa Aija, liepājniece, kura uz distanču slēpēm uzkāpusi, tieši pateicoties vīram. Viņš nedēļas nogalē bija apņēmies Aijai iemācīt slidsoli. (Foto: Egons Zīverts)
18.01.2021 06:00

"Kurzemes Vārds"

Zirgu salā – kā Alūksnē un Madonā

Biežāk nekā daudzi citi šo izdevību pratis izmantot Liepājas Sporta spēļu skolas direktors Guntars Kikučs, kura profesija ir slēpošanas treneris, slēpošana – viņa mīļākais sporta veids. Šoziem viņš kļuvis par Zirgu salas jaunās skrituļošanas trases fanu: klajumā gan bieži vien svilpo auksts vējš, toties tieši tādēļ sniegs šeit tik ātri nenokūst. Asfaltētajā trasē piebrauktais sniegs ļauj slēpot slidsolī, kas ir viņa iecienītākais paņēmiens. Savukārt nelielais reljefs laiku pa laikam sportotājam ļauj atpūsties. “Aplis kā biatlonu centros Alūksnē un Madonā,” viņš slavē.

Guntars iemanījies uz Zirgu salu atbraukt pat darbdienu vakaros. Lukturītis uz pieres, un – aidā! Un tāds slēpotājs viņš šeit nav bijis vienīgais. Ar slēpošanu sadraudzējies bērnībā, to ierādījis sporta skolotājs, viņš atceras kopīgu ziemas pārgājienu mežā, gar piesnigušām eglēm: “Tas ir fantastiski!” Bet Guntaram gan ir vajadzīgs arī sportisks temps. Reiz abi ar olimpieti Oskaru Muižnieku, kas arī tagad liepājnieks, noķēruši ziemas dienu, kurā pa sērsnu uz slēpēm slidsolī nozibinājuši gar jūru 20 kilometrus. Bauda!

Ja pašam savu slēpju nav, tās var ne tikai nopirkt (pašlaik – attālināti), bet arī iznomāt. Tiesa gan – piektdien veikalā “Gandrs” Liepājā viss inventārs jau bija iznomāts līdz pat trešdienai;

noma jāpiesaka laikus, pieprasījums pagājušajā nedēļā bijis liels, pastāsta pārdevējs Pauls Treimanis. Trīs slēpju pārus iznomā arī personīgi Dagnis Drullis, un arī tie piektdien jau bija izdoti. Liepājnieki slēpošanas vietas atraduši gan Bernātos, gan Grobiņā, gan uz Bārtas pusi. Savukārt, ja kādam slēpes ir, bet tās vajag apkopt un saremontēt, arī to var izdarīt gan “Gandrā”, gan pie Dagņa Druļļa veikalā Raiņa ielā. Varbūt ziema vēl atgriezīsies, vēl jau tikai janvāris.

Trīs apļi, un mugura slapja!

“Šoziem esam novērojuši tā, ka ir paaudze, kas ir slēpojuši, bet uz ilgu laiku slēpes bijušas nolikuši malā, un ir paaudze, kas vispār nekad nav slēpojusi, – tie ir bērni, un viņi vienkārši mācās,” saka Grobiņas Sporta centra vadītājs Andis Ādiņš, kurš kopā ar kolēģiem sakārto stadionā izveidoto slēpošanas trasi. Sala un sniegoto dienu katru mirkli cenšas pilnvērtīgi izmantot tie, kuriem kustēšanās svaigā gaisā jebkuros laikapstākļos ir asinīs, vai arī tie, kuriem apnicis vienmuļi sēdēt mājās. Sniegs nodzen drūmumu.

Grobiņas trasi regulāri izmanto un izslēpo Grobiņas novada iedzīvotāja Zane Kugrēna. “Esmu pilsētniece laukos – man patīk komforts, šī trase ir labi iekārtota,” viņa vērtē. Pārsvarā viņa šeit ir kopā ar dēliem Duglasu un Lūkasu. “Lielākais pirmo dienu balstījās uz nūjām, mazākais skrēja, un es ar slēpēm viņiem pa vidu,” saka sieviete, kurai šī ziema uz slēpēm ir pirmo reizi pēc 15 gadu pārtraukuma.

“Šis ir mana vecuma slēpes un inventārs – aptuveni 36 gadus vecs, gādāts komisijas preču veikalā, kas nu ir ciet. Iepriekš tajā sapirkām visu, ko varējām, ja nu noder. Nekāda slēpotāja neesmu – drīzāk pastaigātāja ar slēpēm,” norāda Zane. “Taču iemaņas man nav zudušas.” Sieviete teic, ka slēpošana ir lieliska aktivitāte ziemā.

“Īpaši nemaz nevajag ģērbties – trīs apļus nobraucu, un mugura slapja! Pēc tam eju karstā vannā, stiepjos. Pirmo dienu pēc slēpošanas domāju, ka no gultas neizkāpšu,” atzīstas Zane. “Kurzemes pusē, īpaši mūsu galā, vasarā, ja ir saule un pāri 20 grādiem – pie ūdens, jo nezinām, kad būs nākamā tāda diena. Ar sniegu tieši tāpat – jāmet viss pie malas un jādodas ārā,” saka Zane.

Grobiņas novada iedzīvotāja, orientēšanās sporta pārstāve, bet ziemā aktīva slēpotāja Līga Smilgaine piektdienas pēcpusdienā trasi izmanto kopā ar meitām Martu un Mariju. Šoziem ir iecere mammai ar savām slēpēm iemācīt iemaņas arī meitām. “Mēģinām noķert ziemu, kāda pie mums ir reti, lai katrs kaut ko gūtu no tās,” norāda Līga. Teic, ka slēpes un zābaki, kad ziemas nav vai beigusies sezona, jātur pēc iespējas sausākā vietā, viņa iesaka.

Sala pirmajās dienās ledus nelielās ūdenstilpnēs bijis 13 centimetrus biezs, teic Liepājas Sporta spēļu skolas audzēknis Regnārs Jansons, kurš kopā ar draugiem uz Grobiņas stadiona dīķa spēlē hokeju. “Ledus sen mums nav bijis, arī hallē ne,” saka Rūdolfs Laivenieks. Ātri ar draugiem sarunājuši vadīt treniņu ārā. Piebiedrojies arī kolēģis no florbola komandas. “Notīrījām laukumu no sniega – ir prieks slidot,” viņš piezīmē.

12 komentāri

2021-01-18 09:02

MAIJA: Ista ziema! Fors'i! Skaisti!

2021-01-18 09:08

...: Patīkami bija redzēt arī, ka jūrmalā daudzi bija uz slēpēm. Un neierasti redzēt, kā laižas no kāpām lejā :) Ziema mums ir retums, bet laikam jau jāsaka paldies covidam, ka šogad to īpaši labi protam izmantot. Tik daudz aktīvu cilvēku sniegā - tas ir forši :) Un prieks par tiem, kas prot iet ziemas priekos arī bez pulcēšanās. Nevis visi no viena kalna laižas lejā :)

2021-01-18 11:10

nu nu: Var jau stāstīt, ka "velk no pažobelēm ārā noputējušās slēpes", tikai cik daudz ir tādi, kurām tās ir? Pa TV ziņās rādīja, ka Rīgā 3 parkos pašvaldība izveidojusi trases ar slēpju nomu. Mūsējie tik guļ ziemas miegā un sūkā ķepu. Nu, labi, ka drīz vēlēšanas, ceru, ka neievēlēs vairs cilvēkus, kurus mana tikai vienreiz pa 4 gadiem, priekšvēlēšanu laikā

2021-01-18 12:08

...: nu nu, izlasīji kārtīgi? Liepājā Gandrs iznomāja slēpes. Ņemot vērā, cik bieži vispār ir sniegs Liepājā, nav tādu uzņēmumu, kas tos uzglabātu vairumā. Rīgā tuvumā ir slēpošanas kalni utt tāpēc viņiem arī ir. Vai gribēji, lai pašvaldība iepērk slēpes ātri? Pa dārgo. Lai uz vienu dienu iznomātu cilvēkiem? Nav tādas lielas garantijas, ka ziema turpināsies. Privātais Liepājas pusē noteikti slēpes vairumā neuzkrātu, lai varētu iznomāt reizi 4os gados... vai pat retāk, nevar zināt, kad nākamreiz būs ziema. Bet nu cilvēkam parastajam jau liekas, ka citiem par izdevumiem nav jādomā, tik jādod citiem :)

2021-01-18 12:36

Liepājnieks: Ziema -slēpes --sniegs !! Tas ir vnk kolosāli.
Mēs savā laikā pēc skolas un uz slēpēm līdz Bernātiem,tur pa kalniem un tramplīniem..,tad vai nu ar autobusu mājās ,vai kam vēl bija iekšās --tāpat skrējienā gar ceļu pa pļavām uz mājām -Liepājā !!!

2021-01-18 13:22

QQ: Kādu visu pie malas?? Nekāds "viss" nemaz nedrīkst būt. Visiem sēdēt mājsēdē, karantīnā, pašizolācijā un baidīties, baidīties, baidīties...

2021-01-18 13:23

Haris: Starp slēpēm-2m un noteikti ar bahilām!

2021-01-18 13:29

Zippo: Ventspilii arii tuvumaa nebija kalni, kameer pashi uzbeera 😁

2021-01-18 15:31

nu nu: to ...:, tur tak rakstīts, ka Gandam tik neliels daudzums bija, un tas pats jau ir iznomāts un vairāk nav. Un vispār slēpju veikaliem tak jābūt slēgtiem, tā ka tur neko nopirkt tāpatās nav iespējams. Un tālāk - zin, cik iemeslu var atrast, lai kko nedarītu? :D

2021-01-18 15:43

Gadsimta problēma: Nu,nu,pamanīji,ka tikko pats sevi noraksturoji?Iemesli vienmēr atradīsies.Ja tā pašvaldība tās slēpes gādātu,tad tu būtu pirmais,kas ar putām uz lūpām kliegtu-kur aiziet mani nodokļi?!

2021-01-18 22:27

Ina: Depo var nopirkt slēpes, ragavas. Kur problēma? Katram tak pazīstams kāds, kam ir uzņēmums, firma, zs. Palūdzat Depo karti. Juridiskas personas var nopirkt visas preces.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz