Sestdiena, 6. jūnijs Ingrīda, Ardis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Zaļos atkritumus var nogādāt uz šķirošanas laukumu vai atkritumu poligonu

Zaļos atkritumus var nogādāt uz šķirošanas laukumu vai atkritumu poligonu
Foto: Aigars Štāls
22.10.2015 11:15

liepajniekiem.lv

Ezermalas ielā 11, SIA ”Eko Kurzeme” atkritumu šķirošanas
laukumā ir novietots liels konteiners, kurā liepājnieki bez maksas var izmest
kritušās lapas, zarus un sauso zāli, kas savākta, uzkopjot dzīvojamām mājām
piegulošās teritorijas – ietves, grāvmales, žogmales, zaļās joslas, laukumus.

Individuālo māju un
gruntsgabalu īpašnieki vai to apsaimniekotāji zaļos atkritumus Ezermalas ielā
11 var nogādāt darba dienās – no pulksten 8.00 līdz 18.00, kā arī sestdienās
–  līdz pulksten 16.00, portālu informēja Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Zaļie atkritumi šeit tiek pieņemti
bez maksas. Atkritumu šķirošanas laukuma dežurants gan kontrolē,  lai nepieļautu, ka šeit neatļautā veidā tiek utilizēti arī
sadzīves un būvniecības atkritumi.

Ja nav iespējams atvest lapas
uz šķirošanas laukumu, uzņēmums ”Eko Kurzeme” piedāvā:

•           lapu kaudzes savākšanu ar iekrāvēju (jāvienojas par
izvešanu un jāmaksā transporta izdevumi);

•           lapu, kas saliktas klienta maisos, savākšanu (jāvienojas
par izvešanu un jāmaksā transporta izdevumi);

•           pakalpojumu ”Zaļo atkritumu maiss”. Zaļajiem atkritumiem paredzētā
tara ir brūns, marķēts polietilēna maiss, tilpums 80 litri, cena 70 centi;
to var iegādāties Ezermalas ielā 11 (arī iedzīvotāji, kuriem nav līguma ar SIA
”Eko Kurzeme” par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu). Iepriekš sazinoties pa telefonu 63407315,
iespējama arī maisa piegāde mājās atkritumu izvešanas dienā (SIA ”Eko Kurzeme”
klientiem).

Piesakot pa telefonu 63407315
vai epastu [email protected], iepriekš iegādātie un piepildītie maisi tiks savākti mēneša
otrajā vai ceturtajā otrdienā.

Cits
atkritumu izvešanas uzņēmums SIA ”Nordia” klientiem piedāvā zaļo atkritumu, kas
ievietoti klienta paša maisos, savākšanu katru ceturtdienu, iepriekš piesakot izvešanu
epastā: [email protected] Klientam ir jāapmaksā transporta izdevumi.

Kritušās
lapas un zarus bez maksas iespējams nodot arī sadzīves atkritumu poligonā
”Ķīvītes” Grobiņas novada Grobiņas pagastā. SIA Liepājas RAS, kas apsaimnieko šo
poligonu, zaļie atkritumi ir nepieciešami biogāzes ražošanai.Poligons ir
atvērts katru darba dienu no pulksten 8.00 līdz 19.00, sestdienās un svētdienās
– no 9.00 līdz 14.00. Par zaļo atkritumu piegādi ”Ķīvītēs” ieteicams iepriekš
sazināties ar dispečeru pa tālruni: 63459097.

Lapas,
zarus, zāli, bojātus augļus un citus pieguļošo teritoriju zaļos atkritumus
vides speciālisti iesaka likt komposta kaudzē. Ne visiem pilsētā ir šāda
iespēja, taču individuālo māju un gruntsgabalu īpašniekiem vai ēku apsaimniekotājiem,
kuriem ir pieejami kompostēšanai piemēroti dārza nostūri, var regulāri iegūt
mēslojumu, ar ko bagātināt puķu dobes, koku un krūmu stādījumus, zālienus.

Pie bildes:

Ir dažādas iespējas, kur likt no piegulošajām teritorijām
novāktos zaļos atkritumus. Tos var nogādāt vairākās atkritumu savākšanas vietās
vai arī veidot komposta kaudzi.

Aigara
Štāla foto

5 komentāri

2015-10-22 12:40

xt: Un jūs domājat, ka pašnodarbinātam sētniekam ir par ko maksāt vēl transportu utt???? Tad jau vieglāk viņam tās lapas būs izmest kopējā gružukastē vai vispār nevākt tikai sašķūrēt kaudzēs. Tā jau pieguļošās teritorijas sētnieki kopj pa baltu veltu un pašvaldības kokus arī. Pilsētas dome viņiem par to NEKO nemaksā un maisus arī pērk no saviem līdzekļiem. Ar privātajiem tas pats. Viņi pašvaldības pieguļošo teritoriju kopj pa velti un tad vēl transporta izdevumi, no kurienes tad viņiem to naudu ņemt?

2015-10-22 13:48

Ja nevāks, lai nevāc: Piekrītu xt. Pie mājas noliku melnos maisos lapas. Ja nevāks metīšu kopējā gružkastē.

2015-10-22 14:29

Ehmm: Kas man no ielas jàstiepj lapas un jàpiecúko dàrzs?:D konteineros nevar mest .

2015-10-22 18:50

savādi: kad savāks lapas Mežu ielā ,kas atrodas pie bērnu laukuma kuru apsaimnieko pašvaldība ,vai patiešām māju pagalmos ,ja neatrodas neviens koks un vējš lapas atpūš no privātās mājas mums blakus dzīvojošjiem ir jāsavāc un vēl jānoorganizē maksas izvešana

2015-10-22 23:45

Ei, Sesk: Kur tad ir tā firma, kas gadu atpakaļ plātījās , ka lapas ir zelts????

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz