Trešdiena, 19. februāris Zane, Zuzanna

Zibens spēriens izmaksās aptuveni 140 tūkstošus eiro

Zibens spēriens izmaksās aptuveni 140 tūkstošus eiro
Foto: Egons Zīverts
01.08.2016 07:01

"Kurzemes Vārds"

Tuvāko dienu laikā jāuzsāk būvdarbi J. Čakstes Liepājas pilsētas 10. vidusskolas ēkas daļas atjaunošanai pēc ugunsgrēka, kas izcēlās zibens spēriena dēļ.  Būvdarbus veiks SIA “Mūrnieks”, un tie jāīsteno 30 dienu laikā.

“Mūrnieka” piedāvājums kā piemērotākais izraudzīts pašvaldības iepirkumā, kurā kopumā piedalījās trīs pretendenti (vēl firma “UPTK” un “Liepājas celtniecības sabiedrība “Būvnieks””).

Ēkas daļas atjaunošanas darbi izmaksās 81,9 tūkstošus eiro bez pievienotās vērtības nodokļa. Liepājas domes izpilddirektora vietnieks Didzis Jēriņš pauda, ka pašvaldība ar tik lielām būvdarbu izmaksām bija rēķinājusies. “Jāņem vērā, ka ir jāveic ne tikai ugunsgrēkā cietušo konstrukciju atjaunošana, bet arī kosmētiskais remonts,” viņš skaidroja.

Tomēr šīs nav vienīgās izmaksas – tēriņus prasījusi arī būvuzraudzība, ugunsdrošības sistēmas atjaunošana, skolas ēkas konstrukciju nostiprināšana, būvekspertīze un citi darbi. Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Tehniskās nodaļas vadītāja Inesa Apoga lēš, ka kopējās izmaksas ir aptuveni 140 tūkstoši eiro. Kompānija “BTA” apdrošināšanas atlīdzībā par ugunsgrēka postījumiem izmaksās 71 200 eiro. Tā saskaņā ar līgumu ir maksimālā atlīdzināmā summa.

Ugunsgrēks skolas ēkas bēniņu siltinātās koka konstrukcijās izcēlās 26. jūnija rītā pēc zibens spēriena ēkas skurstenī.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli