Svētdiena, 19. janvāris Alnis, Andulis

Ziedoņbalvas šopavasar sadala Liepājā

Ziedoņbalvas šopavasar sadala Liepājā
Foto: Egons Zīverts
07.05.2018 07:15

"Kurzemes Vārds"

Laiks vērtībām, izcilībai un degsmei ceturtdien, 3. maijā, bija iestājies Liepājā. Šogad koncertzālē “Lielais dzintars” fonds “Viegli” sadarbībā ar Ziedoņa muzeju rīkoja ikgadējo laureātu cildināšanas ceremoniju “Laiks Ziedonim”. Apbalvojumus pasniedza piecās nominācijās. Ar Liepājas pusi saistītie cilvēki šoreiz pie tiem netika un palika 26 nominantu godā.

Nominācijā “Rabarbers” kā jauniešu iedvesmotāju godināja jaunatnes lietu speciālisti no Cēsīm Ivetu Jermolājevu. Apbalvojums novadpētniecībā “Kedas” tika biedrībai “Skaņumāja” – Ilmāram Pumpuram un Sandrai Lipskai, kuri Ogres novada Krapē veicina tradicionālo muzicēšanu. Apbalvojums zinātnē “Taureņu uzbrukums” jau iepriekš bija nonācis pie Rīgas Stradiņa universitātes profesores un Latvijas Organiskās sintēzes institūta pētnieces Maijas Dambrovas. Uzņēmēju apbalvojumu “Zemi es mācos” saņēma Dobeles Dārzkopības institūta vadošā pētniece Dalija Segliņa. Šajā nominācijā bija pieteikts arī liepājnieks – rotkalis un juvelieris Andris Grebis, kas pašlaik darina etnogrāfiskās un arheoloģiskās rotas.

Kategorijā par dzīvi literatūrā “Bize” bija nominēti Rucavas izloksnes un bagātā mutvārdu mantojuma saglabātāji un turpinātāji Inga Tapiņa un Miķelis Balčus. Sešu stāstnieku konkurencē apbalvotas tika mutīgās un dzīvespriecīgās kundzes no Ventspils Aija Kaminska un Ārija Klēvere. Viņas burtiski uzspridzināja ceremonijas rimto norisi ar krāšņo ventiņu valodu, jokiem un dziesmām.

Par ceremonijas muzikālo pusi gādāja Liepājas Simfoniskais orķestris ar Atvaru Lakstīgalu pie diriģenta pults un koris “Laiks” Ilzes Balodes vadībā.

Apbalvojumu “Laiks Ziedonim” cilvēkiem, kas iedvesmo labāku Latviju, Imanta Ziedoņa dzimšanas dienā pasniedza jau piekto reizi. Ceremonija ik gadu norisinās citā Latvijas pilsētā.

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)