Trešdiena, 15. jūlijs Henriks, Henrihs, Egija, Egmonts, Egons
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Ziemassvētkiem gatavojas martā

Ziemassvētkiem gatavojas martā
Foto: Egons Zīverts
20.12.2018 07:12

"Kurzemes Vārds"

Lidmašīnai, kas priecē liepājniekus iepretim Liepājas Universitātei, nozog stūri, ventilatorā iebāž sprunguli un eglītes lampiņas periodiski izskrūvē, tomēr Liepājas pilsētas dekorāciju autors Kristaps Štobis par to nebēdā: “Tā tas vienkārši ir, tas ir jāpieņem un jānodrošinās ar rezerves daļām.”

Mākslinieks stāsta, ka pats, būdams puišelis, gājis pie mammas uz darbu un ar krītiņiem zīmējis dažādus plakātus, ko karinājis pie sienām – iekārtojis mammas darba vidi. “Es sevi droši varu saukt par Ziemassvētku fanu, tas manī no bērnības saglabājies. Ja ņem vērā manu izglītību mākslā un interesi par vides noformēšanu, šķiet pavisam loģiski, ka esmu izvēlējies iet tieši šādu ceļu.”

Ziemassvētki K. Štobim ir liels izaicinājums: “Gada beigas ir virpulis, kad notiek ārprātīga turbulence. Cilvēki uzvelkas, sākas pirmssvētku drudzis pat tiem, kuri to noliedz. Arī mūsu darbā tā ir, tikai mums šis trakums sākas jau novembrī. Kad klients desmit reižu zvana un jautā, vai tiešām paspēsim, es pats arī sāku domāt – vai mēs paspēsim? Izaicinājums ir šo stresu uzvarēt, neļauties tam.” Tāpēc mākslinieks Ziemassvētkiem sāk gatavoties jau martā. Tiklīdz novākti svētku dekori, viņš sāk skicēt un plānot jaunas idejas. 

Rīgā decembrī norisinās vides objektu festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš”, kurš ir vienīgais šāda veida urbānās mākslas un vides dizaina projekts visā Eiropā. Šogad festivālā ir eksponētas 40 egles, un četras no tām ir radījis tieši Kristaps. Tāpat viņš ir dekorējis gan Salaspili, gan Ogri, bet visvairāk, protams, darbojies pie Ziemassvētku pilsētas tēla Liepājā. “Tās jocīgās sirsniņas Zirņu ielā gan nav manējās,” attaisnojas K. Štobis, “tās traucē izstāstīt kopējo stāstu, ko vēsta Liepāja ar pārējām dekorācijām, kas ir vienotas. Uzskatu, ka rūpes par pilsētas dekorēšanu jāuztic vienam uzņēmumam, lai stilistika ir vienota no Ezerkrasta līdz Karostai. Es nesaku, ka šis uzdevums obligāti jāuztic man, var arī jebkuram citam uzņēmumam, bet galvenais, lai visi stāsta vienu stāstu.”

Lielāko gandarījumu K. Štobim sniedz bērnu prieks un mirdzošās acis, ko viņš redz pie dekorācijām. Arī tas, ka egles atklāšanā bērni stāv rindā uz slidkalniņu, lai gan tādi pieejami daudzviet: “Nu, forši tas ir! Tātad tas ir vajadzīgs. Un mēs Latvijā visu varam, tikai nevajag čīkstēt. Vajag vienkārši darīt!”

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 20. decembra numurā.

#kvards-20181220-06#

14 komentāri

2018-12-20 07:43

Kariete: Labāk būtu negatavojies, tāds rasols pilsētā. Samests katrā stūrī savs. Kad beidzot pilsēta tiks pie gaumīgiem svētku rotājumiem, nevis turpinās piebarot Štobi? Liepāja jau sāk sacensties bezgaumībā ar Rīgu. Lukturi, pulksteņi, adventes sveces, nedegošas sirdis stabos, vertaļots pilsētas centrā, katrā kokā sava izmēra un stila lukturi. Ļoti nepārdomāti. Tāda sajūta, ka Štobis pa šiem gadiem ar saviem krāmiem piemetis katru stūri pilsētā, un nevarīgā pilsētas māksliniece tikai noskatās un priecājas, ka nav nekas gadiem pašai jādara.

2018-12-20 07:52

jā: puisim kautkas sakāpis galvā! kas kopējs ikgadējiem lukturiem,lidmašīnai?

2018-12-20 08:57

xmen: Man ļoti patīk pilsētas centra dekorācijas.

2018-12-20 09:13

Jeeriks: Būtu priecājušies ka ir tāds Štobis, neviens normāls uzņēmejs ar tām dekorēšanām tàpat negribēs krāmēties

2018-12-20 09:27

Komentārs: Viņš varētu kādreiz pieminēt arī savus darbiniekus, kas to visu reāli dara un veido! Pats viņš nav nevienu skrūvi, ne vienu lampiņu pieskrūvējis.

2018-12-20 09:52

Kamikadze: Es arī piekrītu tiem, kuri saka, ka pilsētā nav vienots rotājumu koncepts. Kur vien skaties, tur kaut kas no citas operas. Kā tāds omes deķis, sastiķēts no dažādiem auduma gabaliem. Kaut kas stipri par daudz.

2018-12-20 10:09

Ķīnas krāmi: Štobis un gaumīgi rotājumi ir antonīmi. Pievedis pilnu pilsētu ar Ķīnas krāmiem. Ar katru gadu arvien lielāks krāmu tirgus. Veiciet inventarizāciju un sakopiet taču beidzot šo jomu.

2018-12-20 10:33

Jeeriks: Tā nu ir jūsu pašu vaina.

2018-12-20 10:47

Dw: Viņš nodokļus maksā ko? Skatos visu laiku jauns SIA. Kur vecās SIAas paliek?

2018-12-20 10:55

Liepājnieks.: Radošai komandai liels, liels paldies par svētku dekorācijām! Tās ir gaumīgas, spožas un ar savu stāstu. Arī eglīte visskaistākā Latvijā! Augstu novērtēju darītājus, jebkurā jomā. Lai veselība un jaunas idejas arī 2019.gadā!

2018-12-20 12:05

Tobis: Latvijā kā jau Latvijā,nekad latviešiem nav bijis labi savā zemē.

2018-12-20 12:52

piekrītu " liepājnieks ": "Radošai komandai liels, liels paldies par svētku dekorācijām! Tās ir gaumīgas, spožas un ar savu stāstu. Arī eglīte visskaistākā Latvijā! Augstu novērtēju darītājus, jebkurā jomā. Lai veselība un jaunas idejas arī 2019.gadā!"
PALDIES!
Man arī ļoti,ļoti patīk gada baltajiem svētkiem izgreznotā Liepāja !

2018-12-20 14:31

Liepājniece: Kristaps un viņa komanda ir izdarījusi lielisku darbu un vienmēr būs kāds, kuram kaut kas nepatiks! Bet stāsts nav par to, cilvēki ir ieguldījuši smagu darbu, tādēļ prieks, ka pilsēta mirguļo skaistos rotājumos!

2018-12-20 15:15

Andronkols: Paldies, jaunēkli, par rotājumiem! A par vandaļiem: ja man patrāpītos kāds, goda vārds, kājas no pakaļas izrautu, lai vairs nevarētu dekorējumus aizsniegt! Kādam tak jāizpalīdz neko nedarošajiem pašvaldības "policistiem"...

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz