Trešdiena, 23. septembris Vanda, Veneranda, Venija
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Ziemeļu forti turpina gāzties jūrā

Ziemeļu forti turpina gāzties jūrā
Foto: Ģirts Gertsons
30.01.2020 07:00

"Kurzemes Vārds"

Siltās ziemas turpina mainīt jūras krasta līniju. Ziemeļu fortos krasta erozija parāvusi līdzi arvien jaunas nocietinājumu drupas. Vairāku būvju paliekas samērā nesen iegāzušās jūrā, par ko liecina svaigi zemes nogruvumi.

Izmaiņas ievērojis arī Karostas gids Mārtiņš Ķesteris. “Paliek mazāk neskarto “mājiņu”. Laikam ziemas neesamība veicina eroziju gan fortos, gan Jūrkalnē, visur slapja, uzburbusi zeme trausli birst un gāžas jūrā,” viņš saka.

Krasta bateriju paliekas Karostā jūra pamazām drupina jau sen, taču krasas ainavas izmaiņas notika 2017./2018. gada siltajā ziemā. Pielijušās, smagās smiltis nobruka kopā ar būvēm. Tūristu iecienītais objekts nav drošs, par to nācējus brīdina Komunālās pārvaldes uzstādītās zīmes.

Foto galerija

17 komentāri

2020-01-30 07:12

Senču ols: piebērt ar drupināto būvgružu šķembām , lai negrauž tālāk krasta zonu

2020-01-30 10:27

Tā aiziet nebūtībā: Un ko raķis par to saka? Jūra paņem kas tai pienākas. Ja nav saimnieku kas apsaimnieko fortus tad drīz to nebūs.

2020-01-30 11:34

MĶ: Nav drošs tad, ja lien kur nevajag. Tāpat kā kalnos un klintīs - var nokrist, var nodrupt, bet neba nu tāpēc tur kaut kādas komunālās pārvaldes liks zīmes, kas tāpat drīz vien mētāsies krūmos. Labāk uzlieciet atkritumu konteinerus, lai nemēslo mežā. Tualetes. Ugunskura vietas. Trepes pāri stāvkrastam. Utt utjp.

2020-01-30 11:34

Janiis: Laba vieta kur kādu filmu uztaisīt.

2020-01-30 13:07

Oho: Pat šo vēsturiski -militāro objektu latvieši nav spējīgi saglabāt..!!!
Savu valsti pakāsuši >>))

2020-01-30 13:29

MĶ: Prieks, ka krasta erozija skar "TIKAI" Latviju. Sakārtot gan derētu. Un aizvākt padomju atkritumus, visi meži tur pilni ar degradētām drupām, armijas atliekas. Saglabājušos bunkurus vajag iztīrīt, padarīt apskatei pievilcīgus. Kviecieni par NATO ir smieklīgi, tiem viss tīrs un kārtīgs, klātbūtne nav pat manāma. Bet tā postaža, ko aiz sevis atstāj sarkanie, ir gadsimtiem labojama. Varētu gan vēlēties lielāku mērķtiecību sakārtošanā no pašvaldības puses, tas gan.

2020-01-30 16:30

būsim reāli: Nemōz, mums za to ir rallijs un basketbola komanda, kas ir kā apsmiekls visā Baltijā!? :) Un vēl vairāki caurumi, kurā nauda pazūd, kā nebijusi! Bija zoo, tagad vilnīši, bet nekas nav mainījies! Visur jau savējie ir sastūķēti, dzīvojam tālāk! :)

2020-01-30 17:51

ES: Cara laika sūdus jūra aizskalo mēslainē

2020-01-30 18:06

Mānija: Nespēju neko skaistu gruvešos ieraudzīt. Kas tā par iedomu , ka viss jāsaglabā. Nākošām paaudzēm grausti vien būs mantojumā.

2020-01-30 18:45

ES: Lstvojā visi grausti jāsaglabā .

2020-01-30 19:16

Bils: Lieliski, ka okupantu salašņu paliekas iznīcina laiks un stihija. padarmijas smirdošās atliekas zūd uz neatgriešanos ar visiem sarkanarmiešu viepļiem

2020-01-30 19:54

sarkanie: Te kādi slimie komentāros sēž, jūs vismaz kaut ko jēdzat kad izdiršat te savu stulbību komentāros?
"Sarkanarmiešu viepļi" tie kas ir 40+ gadu veci ir dienējuši Latvijas PSR armijā un lielākā daļa ir Latviešu iedzīvotāji, tagad ieslēdzat smadzeni velreiz, kurš tad tomēr piedirsa visu mežu - Krievi, vai Latvieši?
Nebūtu tur tie grausti, sen jau jūra būtu tikusi pie Šķēdes, būtu prieki tiem biezajiem ar divstavenēm.
Paši Latvieši nopostija savu valsti un turpina to graut, bākstot ar pirstu uz to, kas beidzās gandrijz jau 30 gadus atpakaļ.
Pēc kādiem 50 gadiem gaudos, ka Eiropas Savienība okupēja Latviju un Tramps ar Obamu noindēja 50% no iedzīvotājiem.

2020-01-30 20:13

Kantainais: PSRS nav nekāda sakara ar šie ziemeļu fortiem ,kuri ,šķiet ,tik vienreiz tika izmantoti.Tos būvēja 19 un 20 gs.mijā.. nedaudz uz pusi saplīsuši..un turpinās stāvēt ,kamēr vien jūra tos nesegs.Šos fortus ar šodien celtajām modernajām un drošajām ))) celtnēm(Zolitūdes maxim) nevar pat salīdzināt..jau 30 .gadu pagājuši kopš ""barikāžu laikiem"))) D un daudziem joprojām vainīgi krievi)))DD
Šāda nostāja liecina par degradāciju ,bez spējām domāt .par notikumu analīzi un secinājumu izveidi balstoties uz esošajiem procesiem un notikumiem šodienas pasaulē ,pat nerunājot.
Tos fortus vnk vajag savest kārībā un atjaunot ,restaurēt.Nekā sarežģita tur nav .Vajag tikai gribēt!

2020-01-30 21:00

dubults: Man teica, ka Putins esot tur petardi iemetis - tāpēc grūstot

2020-01-30 21:16

MĶ: Nu mežu tur piecūkoja PSRS armija, neviena cita. Mūsdienās cūko visu sugu cūkas. Ja jau 30 gadi pagājuši, tad laiks beigt fanot par agresorvalsti Krieviju, beigt plivināt kolorado lentītes un beigt visur runāt tikai savā valodā ar šīs valsts patiedzīvotājiem, kas ir latvieši. Bet forti tik tiešām ir celti, kad nekādas PSRS vēl nebija. Un pat tur ir uzķēpāts Putin ruļit un Kurļandija okupirovana Latviei... :D

2020-01-31 09:52

nezinīšiem: tā saucamos fortus galīgi uzspridzināja laikā kad Gorbačovs un Reigens vienojās par bruņojuma iznīcināšanu. Būvēti viņi, kā fāteris stāstīja, bija 40-to gadu beigās, kad bija Augstais karš. sarkanarmijai fortos bija atomzemūdeņu bāze, jau pēc Latvijas neatkarības tur viss esot pārbaudīts uz radijāciju. Bet tīņi te murgo par nezkādiem "Cara leikiem"

2020-01-31 10:04

kuku: Pedējam. Pat nav vērts jautāt vai skolā esi gājis...

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz