Trešdiena, 23. septembris Vanda, Veneranda, Venija
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Ziemupes ielā smirdēs vēl gadu

Ziemupes ielā smirdēs vēl gadu
12.10.2007 20:53

0

Atslēgvārdi

“Tas vairs nav izturams! Mūsu ielā jau kādu mēnesi smird pēc tualetes, un nupat uzzinājām, ka varētu smirdēt vēl līdz nākamajam rudenim!” – tā, zvanot redakcijai, sacīja Ziemupes ielas 16.mājā dzīvojošais Ivars Vaičis. “Mēs jūtamies kā tualetē, bet nezinām, kur meklēt palīdzību.” “Laumas” mikrorajonā, nogriežoties no Ventspils ielas uz Ziemupes ielu, tūlīt degunā iesitas tualetes smārds. Pabraucam garām labajā pusē esošajām piecstāvu dzīvojamām mājām, aiz kurām sākas garāžas, bet kreisajā pusē ir klajums.

Smird kā atejā

Tur arī ieraugām, mūsuprāt, smaku avotu – kanalizācijas kontrolaku. Ir skaidri redzams, ka tās malām pāri plūdis smirdīgais saturs: zemi apkārt betona riņķim klāj tumša masa, bet uz caurules malām palikuši tualetes papīra, sieviešu higiēnisko pakešu, dažādu lupatu un citas paliekas. Pretīgi! Bet pats trakākais, ka smirdoņa ir neizturama. Elpot caur degunu nav iespējams.

Iegriežamies pie Jausmas un Ivara Vaičiem, kuri mūs sagaida pagalmā. “Tagad jūs paši jūtat, kā mums te smird,” jau pa gabalu sauc Jausmas kundze. Ivars stāsta, ka tas sācies aptuveni pirms mēneša. Sākumā abi domājuši, ka varbūt kaut kur notikusi avārija. Bet smakas nav mazinājušās. Un tad Vaiči ievērojuši, ka ik dienu vismaz trīs reizes pie kontrolakas piebrauc automašīna ar mucu un to izlej akā. Tad sapratuši, ka tur izlej tualešu masu.

Reiz Jausma gājusi uz veikalu brīdī, kad pie akas piebraukusi kārtējā automašīna. “Es šoferim pajautāju, cik ilgi mūs tā spīdzinās, un viņš atbildēja – vismaz līdz nākamajam rudenim,” stāsta Jausmas kundze. “Tas ir šausmīgi! Kad vējš pūš no jūras puses, mēs vispār nevaram elpot. Ne tikai laukā, bet arī istabā smird kā atejā.”

Kopā ar Vaičiem vēlreiz aizejam līdz smirdīgajai vietai. Un atkal piebrauc automašīna ar smirdīgo saturu. Šoferis profesionāli paveic savu darbu. Viņš ne pie kā nav vainīgs – dara, ko liek. Jausma atceras – kāds cits šoferis teicis, ka labprāt vestu to smirdoņu kaut kur citur, kur tā netraucētu cilvēkiem dzīvot, bet priekšniecība liek vest uz šejieni.

Dusmīgi par antisanitārajiem apstākļiem ir arī tuvējo daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji. “Mājas tā vieta, kur cilvēks pēc darba atgriežas atpūsties, bet tagad ir tā, ka riebjas pat uz šo pusi nākt,” sacīja kāda sieviete. Viņas kaimiņiene piebalsoja – nevarot iedomāties, kas notiks ziemā, kad būs sals.

Iedzīvotājiem nav izvēles – būs jāpaciešas

Uzņēmuma “Liepājas ūdens” kanalizācijas nozares vadītājs Genādijs Gusevs skaidroja, ka pašlaik sadarbībā ar Vides ministriju, izmantojot arī Eiropas struktūrfondu naudu, notiekot vērienīga kanalizācijas vadu rekonstrukcija Alsungas ielā, kur līdz šim un arī pēc šo darbu beigšanas atkal novadīs septiskos ūdeņus – no privātmāju tualetes bedrēm izsmelto saturu. Rekonstrukcijas laikā bija jāatrod vieta, kur šo saturu likt, viņš skaidroja. Un, izvērtējot iespējas, par atbilstošāko vietu izraudzīta Ziemupes iela, kur pērn nomainīts ieguldītais kanalizācijas vads.

Kāpēc par piemērotāko atzīta tieši šī vieta? G.Gusevs sacīja: “Mēs izvērtējām vairākas iespējas, taču visās citās vietās kontrolakas, kurās ievadīt šos netīros, smirdīgos ūdeņus, atradās pārāk tuvu dzīvojamām mājām, bet šajā vietā ir aptuveni simt metru līdz daudzdzīvokļu mājām un tikpat līdz tuvākajai privātmājai.” Viņš apstiprināja, ka patiešām šādas neērtības, kad brīžiem iedzīvotājus patraucēs smakas, ilgs vismaz pusgadu, bet iespējams pat gadu – kamēr beigs darbus Alsungas ielā. Tikmēr iedzīvotājiem jābūt saprotošiem un jāsamierinās. Iedzīvotāji gan ar šādu atbildi nav mierā un sola vērsties iestādēs, kuru uzdevums ir rūpēties par vides tīrību un novērst antisanitārus apstākļus.

Vai nebija iespējams izvēlēties citu vietu, kur novadīt tualešu saturu – tādu, kur tuvumā nav dzīvojamo māju? G.Gusevs skaidroja, ka, iespējams, varētu visu šo saturu vest uz Grobiņu, taču, pirmkārt, tas sadārdzinot izmaksas un, otrkārt, neesot zināms, vai Grobiņas pašvaldība tam maz piekristu.

Kristīne Pastore,
“Kurzemes Vārds” 

Piebraukusi kārtējā mašīna ar smirdošo masu. Lai gan G.Gusevs apgalvoja, ka šī vieta atrodas 100 metru no dzīvojamās mājas, iedzīvotāji tam nepiekrīt. Tā ir daudz tuvāk, turklāt smakas metrus neskaita, tās izplatās.

Jausma un Ivars Vaiči dzīvo savā privātmājā un nespēj noticēt amatpersonas teiktajam, ka veselu gadu viņiem būšot jādzīvo tik šausmīgā smirdoņā. “Lai viņi paši nāk un padzīvo te vienu dienu. Īpaši tad, kad vējš pūš no jūras puses,” saka Jausmas kundze.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz