Svētdiena, 7. jūnijs Gaida, Arnis, Arno
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Zivs meklē, kur dziļāks, cilvēks – kur labāk

Zivs meklē, kur dziļāks, cilvēks – kur labāk
Foto: Valters Pelns, no Muižnieku ģimenes arhīva
22.04.2019 07:15

"Kurzemes Vārds"

Šajā gadsimtā no Liepājas aizbraukuši vairāk nekā 14 tūkstoši liepājnieku. Vissliktāko iespaidu uz iedzīvotāju skaitu ir atstājusi ārējā migrācija, savukārt pārvietošanās valsts iekšienē Liepājai nākusi par labu. Pēdējos gados izceļošanas process bremzējas. 2017. gadā pirmo reizi līdzsvarojusies iekšējā imigrācija ar ārējo emigrāciju: par 479 cilvēkiem vairāk ir to, kuri togad Liepājā ieradušies uz dzīvi no citām vietām Latvijā – rāda imigrācijas saldo. Taču tieši tikpat liels ir arī emigrācijas negatīvais saldo.

Cenšoties noskaidrot migrācijas iemeslus, “Kurzemes Vārds” uzmeklēja gan jaunos liepājniekus, kuri pilsētā ienākuši no citām vietām Latvijā, gan bijušos pilsētniekus, kuri tagad dzīvo citur.

Fizioterapeitu ģimene Laura un Oskars Muižnieki piecus gadus bija rīdzinieki. Lauras dzimtā puse ir Grobiņa, Oskara dzimtas saknes ir Alūksnē. “Rīgā tas bardaks mums īsti nepatika,” stāsta Oskars. Piedzima meitiņa, bija jāplāno, kā organizēt dzīvi, kad bērns būs jāvadā uz skolu? “Gribējām tomēr pilsētu ar iespējām. Gribējām izveidot savu uzņēmumu, bet Rīgā fizioterapeitiem ir ļoti liela konkurence.” Taču, ja vēlas dzīvi mainīt, tad tas jādara līdz 30 gadu vecumam, jo vienā vietā “iesēdēties var ātri” – uzskata Oskars. Par labu un izdevīgu vietu Oskars un Laura atzinuši Liepāju. Pērnvasar nopirkuši dzīvokli, kopš novembra visi trīs ir “pilnvērtīgi liepājnieki”. Abi ir patīkami pārsteigti, cik pieprasīts fizioterapeita darbs ir šeit. Oskars strādā Sporta medicīnas centrā, bet Laurai ir sava prakse Grobiņā.

Iracionāli pārcelšanās iemesli bija rīdziniecei Sandrai Remai, kurai Liepāja iepatikās no pirmā acu uzmetiena pirms sešiem gadiem. Pēc tam viņa kopā ar dēlu braukusi šurp uz dažādiem pasākumiem, tad sākusi īrēt dzīvoklīti ilgākām atpūtas dienām. Viņai ļoti patīk pastaigāties pa pilsētu, ir sakrājusi Liepājas māju durvju fotokolekciju, tās ir “kolosālas, ļoti skaistas”. “Miers, jūra, šeit es jūtos ļoti labi,” Sandra stāsta. Pagājušajā vasarā palikusi Liepājā visu atvaļinājuma laiku un nolēmusi, ka grib kļūt par liepājnieci. Kad arī Sandras vārdadienu, kas ir septembra vidū, nosvinējuši te, turklāt ar peldi, arī Italo teicis: “Esmu gatavs pārcelties!” Oktobrī viņi jau bijuši šeit. Pēdējo darbdienu Rīgā Sandra beigusi pulksten 22.30, bet nākamajā rītā pulksten 4 sakravājusi mantas un pārcēlusies uz Liepāju.

Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un zemes zinātņu dekāne, profesore, migrācijas pētniece Zaiga Krišjāne skaidro, ka migrācijas formas ir dažādojušās, tā ir kļuvusi ļoti daudzslāņaina un daudzveidīga. Agrāk cilvēki pārvietojās pa valsts iekšzemi, tagad dodas arī uz ārvalstīm. Nav vairs tā, ka dzīvesvietas maiņa notiek tikai no laukiem uz pilsētām vai tradicionāli – no mazākiem centriem uz lielākiem.

Liepājas iezīme – jauni cilvēki brauc uz Liepāju mācīties un pēc tam arī pilsētā paliek. Nākamā iezīme – liepājnieku patriotisms, viņi atgriežas Liepājā pēc studijām Rīgā vai pēc darba citur, arī ārvalstīs.

Ilgtermiņa migrācijas dati rāda, ka Liepājā, tāpat kā Latvijā kopumā, cilvēku skaits sarūk. Protams, katrs ir ieinteresēts piesaistīt iedzīvotājus. Lai cilvēki deklarētos, pašvaldības piedāvā par to kādu braukšanas biļetes atlaidi vai ko citu. Pilsētas kļūst aizvien pievilcīgākas – ir darba un mācību, brīvā laika pavadīšanas iespējas. Šajā ziņā cilvēkiem, kuri nedzīvo Liepājā, šķiet, ka pie jums vienmēr kaut kas notiek!

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 11.aprīļa numurā.

#kvards-20190411-04#

25 komentāri

2019-04-22 07:30

vietejais: Nu lai tik brauc laimes meklētāji .Kas te palikuši strāda un nekunkst darba nav pilns sludinmājumu saraksts Vel nesu redzejis kas tur redisus raujot milzigi bagati palikuši vel prasa vecākiem lai tiktu mājās..

,

2019-04-22 08:26

Svešais: Tīri tā, spriežot pec tavām gramatikas prasmēm, tev noteikti ir augsti izglītots un veiksmīgs paziņu loks.

2019-04-22 09:24

Vietējams: "kas palikuši, strādā un nekunkst".... nopietni? To vien dara kā kunkst un žēlojas.

2019-04-22 10:08

vietējais: svešais, - ja tu spēj par intelektu spriest tikai pēc gramatikas, tad atvaino - tava diagnoze ir skaidra....

2019-04-22 10:32

kārtējais veiksmes stāsts: Parastie ierindas fizioterapeiti ir pa pilnam , taču reti kurš šajā rajonā grib strādāt, jo ir ļoti zemas algas šīs profesijas pārstāvjiem. Liepājā ir labi ārsti, taču ļoti, ļoti maz. Cilvēki, kas rūpējas par savu veselību, brauc ārstēties pie labiem speciālistiem uz Rīgu. Šeit ir švaki ar labiem speciālistiem, jo talantīgie un spēcīgie ārsti pa karjeras kāpnēm kāpj Rīgā, nevis kādā lauku nostūrī.

2019-04-22 10:38

rrt: Prieks par drosmīgiem cilvēkiem, kas sadūšojas uz pārmaiņām savā dzīvē. Veiksmi jaunajiem!

2019-04-22 10:40

njā: bez ietekmīgu vecāku atbalsta projektus nedabūtu un ar darbu praksē neko īpašu nenopelnītu :)

2019-04-22 11:07

Svešais: Vietejais?

Kāda būtu tā diagnoze?

2019-04-22 11:49

Kantainais: To zina gan baņķieri ,ga daļa politiķu u.t.t taču par to nerunā tāpoat kā nerunā pr slimo radinieku ,kuram nav iespēju izdzīvot--ekonomikā ir kāds parametrs bez kura nevar zitikt--un tas ir cilvēku daudzums..pasaulē novērota tendence ,ka vnk dzimst mazāk--kas par lietu?? Cilvēki vairs bērnus negrib.un priekš kam ??Ja valsts negrib palīdzēt!! Cik Latvijā piemaksā par ""sīci"" ?? 11 eu ?? Vairāk ?/mazāk??
Un aizbraucēji--tie ir rādītājs valsts darboņu cinismam pret savu valsti..kā redzat viss ir vairāk vai mazāk vienkārši..
Ārzemeš par bērnu maksā kudi vairāk un pie tam vēl visādas atlaides valsts likuma līmenī''dārziņš ,dzīvokļa īre.u.t.t

2019-04-22 11:50

neko: Ko var muldēt !!!? Uz Liepāju brauc tikai neveiksminieki, kuri nespēj iestāties vismaz LU. Ak, Dievs, kādi tik nav sabraukuši. Laumas rajonā visas pieturas pieķēzītas, stikli regulāri tiek izsisti, netīrība un tā valodas "kultūras"... autobusā tie lamzaki visas vietas aizņēmuši... Liepāja, tās ir šausmas! Bērniem nav zobārsta, ārstiem nav kultūras, nav normālu veikalu. No Karostas jābrauc iepirkties uz otru Liepājas galu...

2019-04-22 12:09

upssss: Ir nu gan visi olas pārēdušies, laikam kuņis sācis sāpēt, ka tik negatīvi komentāri.
Prieks par jauniem cilvēkiem, kuri atraduši Liepājā savu vietu. Kaut vairāk tādu būtu. Ja grib strādāt, tad darbs vienmēr atradīsies, bet tiem kuriem ir tendence ņaudēt un sūdzēties ka darba nav, tad drusku pakustinat savu pelēko vielu ( ja tāda ir protams) un apgūstat kādu jaunu profesiju.

2019-04-22 12:10

upssss: Atvainojos par drukas kļūdu, bija domāts KUŅĢIS

2019-04-22 14:21

Evita: ha ha ha ha jautri te iet jums

2019-04-22 16:07

To neko: Tev laikam dzīvē nav veicies:( Lai Dievs Tev palīdz!

2019-04-22 16:15

vietejais: Man pie vienas vietas visi tādi pareizrakstitaji mani tas nesatrauc tev upsss ir pareizi kas ir gribejuši visi atradusi visi tik grib but baigie sefi kas tad dariss to vienkārso dārbu lai tie arprātīgie gudrie nenosprāgtu ceru ka atgriezīsies vecie kaimiņu saimnieki un sakaartos kā senāk būs darbs bus kartība

2019-04-22 16:37

Aleluja.: ne, ne kaimiņus labāk nē.Iztiksim bez kārtības labāk.

2019-04-22 18:09

Kartupelskis: Jāsāk 1kārši sis nost visus parazītus.
Pirmā rindā - Liepājas "dome".

2019-04-22 18:37

Komentāros viss pa vecam: #vissirslikti brigāde kā vienmēr modri sargā katru pozitīvu ziņu un steidz pašapmierināties pie tās savās negācijās.

2019-04-22 19:33

eee: Mans saka, ka spējīgi ārsti uz Liepāju nekas nepārvāksies. Personīgi es pasmējos par to sīrupaino bildi. Nekas, puikam garām paies kāda garkājaina , pupaina zaķenīte, un viss, ģimenes nebūs. Nedomāju, ka viedokli jēga jautāt un uuzklausīt tik zaļus nepieredzējušus studiju beidzējus. Pat neuzdrošinos tādus par ārstiem saukt.

2019-04-22 20:42

ujā: rakstā ir 14 tūkstoši šajā gadsimtā pametuš Liepāju, dzîvē tas cipars •2 būs.

2019-04-22 22:20

zombi: Ja bija 100 000 tūkstoš 1990 gadā, bet tagad Liepājā dzīvo 70 000 tūkstoši cilvēku .Tad Liepāju ir pametuši 30 000 tūkstoši. Nevis kā Gebels saka 14 tūkstoši.

2019-04-22 22:46

bursis: Man gribētos redzēt un lasīt ,ko ievērojamu , ko šis saldais pārītis ir paveikuši? Manuprāt -neko. Cilvēciņi sajutušies nenovērtēti Rīgā, kur ir daudz spēcīgāki speciālisti, nu tēmē uz nomelēm, jo zaudēt jau nav vairs ko, savādāk jābrauc sēnes ārzemēs lasīt.

2019-04-22 23:20

nja: Bez vecāku ietekmes neko nespētu.

2019-04-23 06:37

Filcis: Nu varētu jau arī dzīvot, bet nu nav tā darba tai Liepājā, kam ir tad tik pusi no minimālās algas tik saņem. Nu nekā tur nav vienas frizētavas un auto servisi. Pie ārsta vispār var nesapņot tikt.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz