“Liepājas metalugs” mazākumā izcīna neizšķirtu (video)

19.07.2012 16:53

Šovakar ”Liepājas Metalurgs” UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas 2. kārtas pirmajā spēlē tikās ar Varšavas ”Legia” komandu. Liepājnieki divas reizes spēja atspēlēties un cīņu noslēdza ar 2:2

“Metalurgs” pirmajās minūtēs spēlēja droši un agresīvi divcīņās, taču viesi no Varšavas ātri pārņēma iniciatīvu un dominēja ne tikai tribīnēs, bet arī laukuma vidusdaļā. Liepājniekiem nekādi neizdevās pieturēt bumbu, un mājinieki daudz izmantoja tālās piespēles, kuras lielākoties nesasniedza galamērķi. Lai arī poļi centās uzbrukt ar īsām piespēlēm, tieši tālās piespēles izrādījās bīstamākais ierocis, jo brīžiem ļoti nepārliecinoši un nervozi darbojās “Metalurga” aizsardzības centrs Pāvels Mihadjuks un Mindaugs Bagužis. Tieši tā arī 20.minūtē tika atklāts rezultāts. “Legia” vārtsargs izdarīja tālu piespēli, ļoti rupji kļūdījās Bagužis, un Mihals Kuharčiks nokļuva aci pret aci ar Pāvelu Doroševu – 1:0 viesu labā.

“Legia” daudz kontrolēja bumbu, bet arī poļiem praktiski nebija vārtu gūšanas iespēju. Otrs bīstamākais moments puslaikā bija tam pašam Kuharčikam, kurš 25.minūtē no soda laukuma iekšienes sita garām tuvajam vārtu stūrim. Pirmais puslaiks ritēja uz beigām, bet “Legia” aizsardzība saņēma negaidītu triecienu – slovāku vārtsargam Dušanam Kuciakam praktiski nebija darba, taču 43.minūtē viņš bija spiests ķeksēt bumbu ārā no savu vārtu tīkla. Tik nepieciešamos izlīdzinājuma vārtus guva nesen uz maiņu iznākušais lietuvietis Ritis Leliūga, kurš apsteidza pieredzējušo Mihalu Zevļakovu un ar galvu no tuvas distances precīzi noslēdza Valērija Afanasjeva centrējumu (1:1). Jāatzīmē, ka Leliūga arī Sanmarīno devās uz maiņu pirmajā puslaikā, toreiz uzvaras vārtus spējot gūt jau sestajā minūtē pēc uznākšanas laukumā.

“Metalurga” prieki gan bija īsi, jo pēc pārtraukuma liepājnieki spēja noturēties tikai 62 sekundes…Bumbu soda laukumā pēc centrējuma saņēma Kuharčiks, kuram ļoti brīvi ļāva apstrādāt apaļo priekšmetu un atspēlēt atpakaļ pa sitienam Jakubam Koseckim, kurš no tuvas distances pārspēja Doroševu (2:1). “Legia” nemetās pēc trešajiem vārtiem, un ik pa laikam vairākas uzbrukumu sērijas izveidoja arī “Metalurgs”. Liepājnieki centās vēlreiz izlīdzināt rezultātu, bet vienā no tādiem uzbrukumiem apturēts tika Afanasjevs, viesi izveidoja ātru prettriecienu, kuru tikai ar noteikumu pārkāpumu apturēja Dzintars Zirnis – tā viņam bija jau otrā dzeltenā kartīte. Interesanti, ka Zirnis pie noraidījuma tika arī iepriekšējā Virslīgas spēlē, kurā rupji nospēlēja pret “Jelgavas” vārtsargu Marku Bogdanovu.

Lai arī pēc nokļūšanas vairākumā “Legia” pārsvars pieauga, atkal notika negaidītais un 81.minūtē “Metalurgs” tika pie fantastiskas izdevības panākt 2:2. Vladimirs Kamešs ielauzās soda laukumā, un pret viņu ļoti neveiksmīgi nospēlēja spāņu aizsargs Injaki Astiss – Kamešs tika nogāzts, bet Oskars Kļava pārliecinoši realizēja 11m soda sitienu (2:2). Tagad gan “Legia”, kurai laukumā jau bija sūtīti papildus divi uzbrucēji, ieslēdza maksimālos apgriezienus, un poļiem bija trīs teicamas iespējas izraut uzvaru. Vispirms Koseckis trāpīja pa stabu, tad Doroševs atvairīja Danijela Ļubojas sitienu zem pārliktņa, bet kompensācijas laika pēdējās sekundēs liktenīga varēja izrādīties Zirņu aizvietojošā Toma Meža kļūda – bumba pēc Miroslava Radoviča sitiena aizspurdza gar pašu tālo vārtu stabu. “Metalurgs” nosargāja laimīgu neizšķirtu, saglabājot cerības uz uzvaru divu spēļu summā – nākamceturtdien Varšavā gan, visticamāk, būs nepieciešama uzvara.

Liepājas metalurgs – Legia 2:2 (1:1)
Vārti: Leliūga 43′, Kļava 81 ‘(11m) – Kuharčiks 20′, Koseckis 47’
Noraidījums: Zirnis 68′
Brīdinājumi: Zirnis, Tamošausks, Kļava – Lukasiks
Metalurgs: Doroševs, Kļava, Bagužis, Mihadjuks, Zirnis, Surņins (Leliūga 34′), Afanasjevs (Mežs 70′), Tamošausks, Soloņicins, Savaļnieks, Kamešs (Hmizs 90’+1)
Legia: Kuciaks, Jendžejčiks, Ževļakovs, Astiss, Vavžinjaks, Kuharčiks, Lukasiks (Furmans 90′), Žiro (Saganovskis 69′), Gols (Ļuboja 76′), Radovičs, Koseckis