Otrdiena, 30. aprīlis Liāna, Lilija, Alta

“Liepājas lauvas” BBL kausa finālā zaudē “Tarvas”

29.09.2012 21:22

“Liepājas Lauvas” sestdien, 29. septembrī, Baltijas Basketbola līgas kausa izcīņas finālā Rakverē ar rezultātu 71:80 (17:16, 16:18, 14:25, 24:21) zaudēja Raita Grafa, Māra Ļaksas un Jura Umbraško pārstāvētajam Igaunijas klubam “Tarvas” , ierindojoties otrajā vietā. Rakveres latvieši trijatā guva 40 punktus, turklāt liepājnieku grozā sameta astoņus tālmetienus.

Liepājnieki piektdien kļuva par trešo Latvijas klubu pēc ”Barona” un ”VEF Rīga”, kas iekļuva BBL kausa finālā. ”Barons” pirms četriem gadiem finālā Rīgā zaudēja Viļņas ”Lietuvos rytas” ar 78:80, savukārt vefieši pērn Tartu apspēlēja laukuma saimniekus ”TU/Rock” ar 95:69, pirmo reizi vēsturē atvedot Baltijas trofeju uz Latviju.

Šoruden BBL kausa izcīņā nepiedalījās seši Baltijas elites klubi – Lietuvas medaļnieki ”Žalgiris”, ”Lietuvos rytas” un Prienu ”Rūdupis”, Latvijas finālisti ”VEF Rīga” un BK ”Ventspils”, kā arī Igaunijas čempioni ”Kalev/Cramo”.

Minētās kompānijas prombūtnē par favorītiem bija uzskatāmi Igaunijas vicečempioni ”TU/Rock” un Lietuvas ceturtā spēcīgākā komanda ”Šiauliai”. Pusfināli apgrieza gaisā gan Baltijas rangu, gan pārbaudes spēlēs uzrādītos rezultātus. ”Tarvas Rakvere” pieveica divkārtējos BBL kausa finālistus no Tartu ar 90:84, bet Gunta Endzeļa vadītie liepājnieki bija pārāki cīņā pret Šauļiem. Rezultātā izšķirošajā cīņā tikās Latvijas un Igaunijas bronzas medaļnieki.

Finālā tieši Rakveres latvieši deva izšķirošo ieguldījumu Igaunijas kluba uzvarā, trijatā savācot pusi punktu. Pirmajā puslaikā vadībā bija abas komandas, pēc divdesmit nospēlētām minūtēm ”Tarvas” iegūstot minimālu pārsvaru 34:33. Galveno izrāvienu Rakvere veica trešajā ceturtdaļā, kuru uzvarēja ar 25:14, pirms pēdējām desmit minūtēm iekrājot divpadsmit punktu pārsvaru 59:47. Noslēgumā mājinieki turējās drošā vadībā

Par galveno Rakveres ieroci kļuva tālmetieni. “Tarvas” spēlētāji trāpīja 13 no 30 metieniem, kamēr liepājnieki realizēja 4 no 21 mēģinājumiem. Īpaši nežēlīgi perimetrā bija Umbraško un Ļaksa, no distances trāpot attiecīgi 5 un 3 reizes. Liepājai līdzīgs snaiperis neatradās, bet caurgājieni un labāka precizitāte groza tuvumā šoreiz izrādījās nepietiekami argumenti. Rakvere uzvarēja arī cīņu zem groziem un biežāk varēja rīkot atkārtotus uzbrukumus.

Uzvarētājus apbalvoja BBL prezidents Pēps Avikso un līgas izpilddirektors Romualds Brazausks. Liepājnieku kapteinis Artis Ate saņēma otrās vietas ieguvējiem paredzēto kausu, savukārt pēc uzvarētāju trofejas devās Reimo Tamms, kurš Rakveres labā guva 17 punktus.