Trešdiena, 17. jūnijs Artis, Artūrs
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Hakeri pārņēmuši kontroli pār Tongas e-veselības sistēmu

Hakeri pārņēmuši kontroli pār Klusā okeāna salu valsts Tongas e-veselības sistēmu un pieprasa viena miljona ASV dolāru izpirkumu, taču valdība atteikusies maksāt.

Hakeri pārņēmuši kontroli pār Tongas e-veselības sistēmu
Ilustratīvs (Foto: unsplash.com)
27.06.2025 10:04

LETA

Atslēgvārdi

Jūnija sākumā hakeri ielauzās Tongas valsts veselības datu bāzē, un tai vairs nevar piekļūt medicīnas darbinieki, kas bijuši spiesti atsākt dokumentu apriti papīra formātā.

Sistēmā tiek glabāta konfidenciāla medicīniska informācija par pacientiem, un to plaši izmanto visās veselības iestādēs.

Policijas ministrs Piveni Piukala sacīja, ka hakeri pieprasījuši miljonu dolāru, lai atteiktos no kontroles, tomēr Tonga to nemaksās.

“Pasaulē uzskata, ka nav ieteicams maksāt izpirkuma maksu, tāpēc tā netiks maksāta,” ceturtdien žurnālistiem teica Piukala.

Tongā no Austrālijas ieradusies kiberdrošības ekspertu grupa, lai sniegtu palīdzību, paziņoja Veselības ministrija.

Hakeri arvien biežāk uzbrūk Klusā okeāna salu valstu nepietiekami aizsargātajām datorsistēmām. No hakeru uzbrukumiem cietušas arī Fidži, Palau, Rietumsamoa un Vanuatu.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz