Otrdiena, 16. jūnijs Justīne, Juta
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Mākslas vidusskolā jaunievedums – adaptācijas nedēļa

Mākslas vidusskolā jaunievedums – adaptācijas nedēļa
10.09.2008 16:23

Lai veiksmīgāk iesāktu jauno mācību gadu un palīdzētu jaunajiem audzēkņiem iejusties Liepājas mākslas vidusskolas radošajā mācību vidē,  skolotāji īstenoja jaunu ideju par ”adaptācijas nedēļas” ieviešanu skolā. Iespējams, daudzi liepājnieki pagājušonedēļ pamanīja, ka pilsētas ielas izskatījās neparasti apdzīvotas. Protams, ka tas bija saistīts ar mācību atsākšanos visās Liepājas skolās, bet acīgāks skatītājs noteikti ievēroja pilsētas ielās ik pa brīdim pazibam krāsaināk tērptu jauniešu pulciņu.

Kāda bija mākslinieku ”adaptācijas nedēļa”?

Iespējams, tas bija piektdien, kad šis krāsainais plankums centās šķērsot ielu pie Kurzemes pārejas zaļās gaismas, tad pārtapa garā čūskā un aizlocījās uz Daugavas sporta nama pusi. Vai varbūt kāds to ievēroja ceturtdien pārvietojamies ”Tūrisma un tekstila vidusskolas” virzienā, uz mirkli ”iekarojot” Laumas rajonu, vai ik pa brīdim uzmirdzam cauri lietum un zaļajai lapotnei pašā pilsētas sirdī.

Ja kādam radās jautājums, kas tad bija šie jaunieši, atbilde ir – tie bijām mēs- Liepājas Mākslas vidusskolas jaunie un vecie. “Adaptējāmies” pēc vasaras rudenī. Izpētot un atpazīstot skolu no iekšpuses un ārpuses, atceroties vecos noteikumus un radot jaunus, izlokot pa vasaru pārlieku atpūtinātās galvas un kājas, jo atpūta ir beigusies. Krāsas vidē pamazām mainās, pieņemas spēkā un bagātībā un mēs maināmies tām līdzi.

”Adaptācijas nedēļas” mērķis

”Šāda nedēļa ir vienreizēja iespēja pirmā kursa audzēkņiem iepazīties ar skolu, ar dažādajām tās nodaļām (profesijām), ar jaunajiem skolotājiem, pamazām iejusties mākslas skolas audzēkņu kolektīvā un pierast pie jaunās kārtības, jo Liepājas mākslas skola izvietojas sešās dažādās Liepājas adresēs un audzēkņiem bieži nākas vienas dienas laikā vairāk kārt pārvietoties no viena pilsētas gala uz otru,” stāsta Liepājas mākslas vidusskolas virsaudzinātāja Dace Vecvagare. ”Arī 3. un 4. kursa audzēkņiem šī nedēļa bija vērtīgs ieguvums, jo tika dota iespēja tikties ar skolotājiem, audzinātājiem un citiem speciālistiem, lai iegūtu informāciju par eksāmeniem, kvalifikācijas darba aizstāvēšanas kārtību un plānoto mācību procesu,” piebilst D.Vecvagare.

Dace Vecvagare,
Kristīna Kandevica,
Liepājas mākslas vidusskola

Liepājas mākslas vidusskolas audzēkņi, adaptācijas nedēļas ietvaros, iesaistās sporta aktivitātēs.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz