Pirmdiena, 28. septembris Sergejs, Svetlana, Lana
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Aizvadīti “Līvu alus” dziesmu un jūras svētki”

Aizvadīti “Līvu alus” dziesmu un jūras svētki”
06.07.2006 20:02

0

“”Līvu alus” dziesmu un jūras svētku” rīkotāji liepājniekiem un pilsētas viesiem šogad bija sarūpējuši īstu pārbaudījumu – priecāšanos trīs dienu garumā. Tie, kuri pieņēma šo izaicinājumu, gan kārtīgi izdziedājās un izdejojās, gan alu padzēra un kādu gardumu notiesāja, gan spēkiem pamērojās un Neptūnu godam sagaidīja. Šodien jau var atvilkt elpu, atcerēties spraigi pavadīto nedēļas nogali un gaidīt nākamo gadu.

Jaunie ballējas, saules apmirdzēti

Sarīkojuma galvenajā dienā – sestdienā – jau rīta pusē cilvēki pulcējās Kūrmājas prospekta galā pie pieminekļa, lai apskatītu un izbaudītu visas piedāvātās izpriecas – svētku svinīgu atklāšanu ar pūtēju orķestra un tautas deju ansambļa “Kvēle” piedalīšanos, kā arī bērnu priekšnesumus, ko bija sagatavojuši jaunrades nometnes “Jūras zvaigzne” audzēkņi, deju kolektīvi “Kamolītis”, “Luste”, “Varavīksne” un “Krustiņi”, bērnu un jauniešu vokālais ansamblis “Gaismiņa” un bērnu popgrupa “Bums”. Aktīvākie varēja darboties arī jaunrades darbnīcā “Ballīte jūras dzelmē”, kur gatavoja zivtiņas un akvāriju no papīra un baloniem.
Svelmainajā dienā cilvēkus remdēja daudzie ēdienu un dzērienu stendi, pie kuriem nepārtraukti bija rosība. Pie galdiņa sēdošie cilvēki apgalvoja, ka ir apmierināti ar dienas pasākumu, jo tas pilnīgi atbilstot viņu garastāvoklim – ir jautrība un mūzika. Tā kā nekur nav jāsteidzas, tad var mierīgi sēdēt un veldzēt slāpes patīkamu ļaužu kompānijā. Jaunāka gadagājuma cilvēki gan uzsvēra, ka vairāk gaidot vakara daļu, jo tā viņiem būšot interesantāka, taču gaismā varot sastapt vairāk pazīstamu seju.

Strītbols un spēka pārbaudījumi

Arī šogad sarīkojums neiztika bez tā saucamās aktīvās atpūtas, kas šoreiz sastāvēja no ielu basketbola jeb strītbola un pārbaudījumiem īstiem vīriem. Kā jau ierasts, cīņas ielu basketbola laukumos bija ļoti spraigas un arī dalībnieku netrūka – pavisam piedalījās 32 komandas, dažādās vecuma grupās cīnoties par organizatoru sarūpētajām balvām. Viens no dalībniekiem Dans Radzēvičs pastāstīja, ka šādos aktīvās izklaides pasākumos, ja vien ir laiks, viņš piedaloties ar lielāko prieku un neesot svarīgi, vai uzvar vai zaudē. “Galvenais, lai būtu jautri”, piebilda D.Radzēvičs.
Ne mazākas kaislības virmoja īsto vīru spēlēs. Lai arī sākumā drosminieku bija samērā maz, beigās šīs atrakcijas, ko vadīja pats jūras pavēlnieks Neptūns, izvērtās par īstu spēka vīru čempionātu, kurā startēja ne tikai vīri, jaunieši, puikas un pavisam mazi zēni, bet arī reizi pa reizei savu varējumu demonstrēja kāda meitene, kas nebūt nebija sliktāka par zēniem. Spēcīgākajiem nopietns pārbaudījums bija “Līvu alus” mucas cilāšana, kas svēra ap 30 kilogramu, un šajā konkursā viens no dalībniekiem šo smagumu spēja pacelt pat pussimts reižu. Bet virves vilkšanā gan pie ragiem ķērās visi, kas vien vēlējās, un, kā izrādījās, asākās spēkošanās notika tieši starp mazajiem virves vilcējiem, kas cīnījās par pasākuma rīkotāju ražoto limonādi, bet vīriem, protams, tika atvēsinoši veldzējošs alus, kas šādā svelmē tika tukšots ne mazuma.

Vīri uzsauc sievām cepures

Protams, kas gan tie būtu par “”Līvu alus” dziesmu svētkiem”, ja nebūtu paša miestiņa. Bārmenis Aleksandrs Astaševskis pastāstīja, ka pasākuma vakara daļā stipri lielas noskriešanās viņam neesot, jo laukums ir plašs, alus tirdzniecības vietas ir vairākas, tādēļ cilvēkiem nav jāstāv garās rindās un jālaiž garām mīļākās grupas skatīšana vaigā pie pašas skatuves. Puisis arī ievērojis, ka šogad dāmas iecienījušas tumšo alus, bet stiprais dzimums dod priekšroku gaišajam. Bet, kamēr pieaugušie prieku guva no dejošanas vai miestiņa iemalkošanas, bērni baudīja citas izklaides – viņi griezās karuselī, dziedāja karaokē vai devās izjādē ar zirgu Gotiku vai poniju Dženiju.
Svētku svinētāji bez alus varēja iegādāties arī dažādus suvenīrus, rotaslietas un gardumus. Jaunietes Elīna Freiberga un Irēna Dimanta, kuras bija atbraukušas no Rīgas un piedāvāja iegādāties cepures un balonus, nežēlojās par pircēju trūkumu. “Pie jums vīrieši uzsauc savām sievietēm cepures,” Liepājas džentlmeņus slavēja Elīna, kura vēju pilsētā tirgojusies jau vairākos festivālos un to plāno darīt arī turpmāk.

Beidzot svētki vidējai paaudzei

Tas nebūtu īsts latvietis, ja, iestiprinājies ar alutiņu un nogaršojis smaržīgu desas luņķi, nekārotu arī uzdziedāt. Un tāda iespēja “”Līvus alus” dziesmu un jūras svētku” apmeklētājiem tiešām bija. Jau ceturtdien ikviens varēja dziedāt līdzi jaunajiem censoņiem, kas uzstājās konkursa “Kā māku, tā maunu” jubilejas koncertā, savukārt piektdienas vakarā pilsētas centru pieskandināja grupa “6.jūdze” un Ainars Pūpols ar savu komandu. Un tad jau klāt bija sestdienas vakars ar lielo koncertu. Ļaudis labprāt griezās dejā Kurmājas prospekta galā, skanot grupu “Dokata”, Linitas un “Emburgas zēni”, “Iļģu” un Rīgas danču kluba, Sonjas Bišopas un Amberas, “Cacao”, “Latgales dāmu popa”, “Klaidoņa”, “Dāmu popa” un “Credo” spēlētās mūzikas pavadījumā.
“Koncerts tiešām bija neatkārtojams, izvēlētā grupu buķete bija lieliska. Grupas cita citu labi papildināja, neļaujot dejot cienītājiem atvilkt elpu,” prieku pauda 40 gadu vecais Olafs, kurš čakli izdancināja savu kundzi. “Šis sarīkojums bija vairāk domāts vidējai paaudzei. Un tas ir labi, jo lielākoties viss Liepājā notiekošais orientēts uz jauniešiem. Es atnācu, lai redzētu slaveno dziedātāju Sonju Bišopu, kā arī paskatīties karaoki. Tas ir jauki, ka cilvēkiem drosme dziedāt publiski, kaut arī to dara šķībi,” sacīja 26 gadus vecā Marika. Liepājniece Lilita, kas ar savu pavadoni uz pasākumu bija ieradusies tieši pēc darba, sacīja, ka viņa īpaši vēlas dzirdēt mūsu pušu mūziķi Tomasu Kleinu. Bet Inga ar ģimeni ceļu no Priekules uz Liepāju bija mērojusi, lai paklausītos grupu “Klaidonis”.
“Šādus svētkus vajadzētu rīkot biežāk, jo latviešiem jau patīk kopā sanākt, padziedāt un padejot. Liepājā šlāgera un kantrī grupas uzstājas reti, tāpēc daudzi izmantoja izdevību apskatīt, kādi tad mākslinieki izskatās tuvplānā. Man patika sarīkojums, ar nepacietību gaidīšu nākamo gadu,” sacīja 50 gadu vecais grupas “Dakota” fans Jānis.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz