Ceturtdiena, 29. oktobris Laimis, Laimonis, Elva, Elvijs, Elvis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Ar azartu gūst panākumus

Ar azartu gūst panākumus
Foto: Ģirts Gertsons
12.08.2017 07:12

liepajniekiem.lv

BMX sporta veidu pārstāvji ne reizi vien Latvijai izcīnījuši pasaules mēroga panākumus. Arī Liepājas ekstrēmā sporta biedrība “Rave Team” Latvijas vārdu pasaulē nes arvien biežāk. Biedrību izveidojusi Klēpju ģimene un savu artavu biedrības darbībā ieliek ne vien visi ģimenes locekļi, bet arī citi tuvinieki.

Sāk talanta dēļ

Par to, kā “Rave Team” uzsācis savu darbību, gan tētim Agrim, gan vecākajam dēlam un trenerim Robertam ir sava versija. Agris atcerās, kā pēc dzīves Īrijā, atgriežoties Latvijā, vēlējies kaut ko darīt, lai Liepājā pavērtu jaunas iespējas. Roberts stāsta, ka tētim nav devis izvēli – aizgājis un teicis:”Tēt, tev kaut kas ir jādara,” jo redzējis, kāds mazajam brālim Valteram ir talants. “Ar sievu sākām domāt, kā bērniem palīdzēt,” atceras Agris. Iepriekš izmantotajā iekštelpu skeitparkā vairs nav bijusi iespēja turpināt treniņus, tādēļ ar smagu darbu sasniegts tas, ko šodien redzam – iekštelpu skeitparks Vecajā Ostmalā, kuru mēnesī izmanto aptuveni 50 jaunieši, spēcīga komanda, kas ik gadu gūst ievērojamus panākumus pasaules mērogā, un mērķis – dalība Olimpiskajās spēlēs.

“Mums bija jāparāda, ka tas nav kaut kas, ar ko vēlamies nodarboties pagalmā, bet gan attīstāma ideja.” Agris jau sākumā solījis bērniem, ka reizi gadā viņi piedalīsies starptautiskās sacensībās. “Līdz šim savu vārdu neesmu lauzis,” atzīst Agris: “Nākamais mērķis ir Pasaules kausa izcīņas sacensības “Chengdu” Ķīnā un pēc tam – Olimpiskās spēles.

Mēs tagad gribam no amatieru līmeņa iekāpt profesionālajā, bet, protams, tās jau ir citas finanses, atbalstītāji.

Tas ir ļoti grūti. ” Viņi vairākkārt uzsver ģimenes nozīmi komandas attīstībā, jo Latvijas sportā ģimenes panākumi ir bieži redzami. “Ģimenē ir spēks. Latvijā īpaši individuālajos sporta veidos – skeletonā, agrāk motokrosā. Esmu sēdējis un pētījis – ir tiešām daudz piemēru. Ir jābūt visai ģimenei iekšā. Ja ir darbs, rezultātiem ir jābūt,” pārliecināts ir Agris.

Komandas nosaukums “Rave Team” radīts ar nozīmi uzsvērt komandas tā laika trakulību. “Mēs bijām neprātīgi traki. Tagad esam saprātīgi traki. Mēs gūstam pieredzi un saprotam, kā rīkoties. Pirms tam šāvām un cerējām, ka trāpīsim,” stāsta Roberts.

Sportā līdz ausīm

Komandas treniņi notiek visu cauru gadu, sacensības – no maija līdz oktobrim. A. Klēpis smej: “Mēs tikai janvārī piebremzējam ar treniņiem, bet puišiem tas neinteresē. Pat Ziemassvētkos zvana un prasa, vai skeitparks būs vaļā!” Robert piebilst:”Tieši tik atkarību izraisošs šis viss ir!”

Arī dalībniekiem izveidojušās savstarpēji ļoti labas attiecības. “Džeki cits par citu krīt, nevienam neskauž cita veiksme, bet tajā pašā laikā viņi ir tiešie konkurenti,” uzskata Agris. Viņš šo sporta veidu sauc par rāmī neieliekamu deju. “Kāds sacensībās iemācās vienu triku un pārējo laiku izskatās, ka viņš maldās pa skeitparku. Bet mēs savējiem mācām, ka jāizmanto viss parks. Skatītājam jāievelk elpa brauciena sākumā un jāizelpo beigās, jo “dejai” jābūt ar trikiem piepildītai. To arī tiesneši ievēro. Freestyle pašu par sevi nekādos rāmjos nedrīkst likt. Tieši tāpēc skatītājiem tas tā interesē. Francijā “FISE” sacensības piecu dienu laikā vēroja gandrīz 600 tūkstoši skatītāju.”

Lai sasniegtu nākotnei nospraustos mērķus, komanda savu darbību pilnveido. Septembrī plānots sadarboties ar fiziskās sagatavotības treneri, kurš izstrādās sportistiem nepieciešamo programmu, lai saprastu, ar kādām muskuļu grupām jāstrādā.

No sacensībām daudz iemācās

No 4. līdz 6. augustam komanda piedalījās “Baltic Games” sacensībās Polijā, taču ne viss noritēja, kā plānots. A. Klēpis stāsta, ka komanda vienmēr uz sacensībām izbrauc laikus, taču šoreiz vēl no Liepājas neizbraukušos sportistus pievīla transporta līdzeklis un nācās meklēt citu. “Visās sacensībās vienmēr ieplānoju diennakti aklimatizācijai, lai sportisti justos labi. Šoreiz nesanāca, kā plānots. Paziņa busiņu varēja iedot tikai diennakti vēlāk, tādēļ galapunktā ieradāmies tikai sacensību dienā. Puiši negulējuši – redzu, ka ieejot parkā, viņi “peld”. Fiziski jau viņi ir gatavi, tikai miega trūkuma dēļ palēninās reakcija un šajā sporta veidā lēmums ir jāpieņem sekunžu simtdaļas laikā. Domāju, ka ja nebūtu bijis miega trūkums, vēl vismaz divi puiši būtu tikuši ceturtdaļfinālā, jo noguruma dēļ viņi palika tieši aiz strīpas.” 

Lauris Atmats savā grupā izcīnījis 1. vietu 23 dalībnieku konkurencē. Šīs viņam bijušas pirmās lielās sacensības, pirms tam aizvadītas tikai divas mazākas nozīmes. “Aizbraucot viss šķita tik liels, nebija labas sajūtas. Pabraukājām un radās lielāka pārliecība. Galu galā viss izdevās,” priecājas Lauris. Junioru grupā Lauris Atmats ieguva 1. vietu, Roberts Berķis – 4. vietu, Gustavs Klēvers – 5. vietu un Arturs Virdzinieks – 11. vietu.

Savukārt profesionāļu kategorijā, kvalifikācijas kārtā Ernests Zebolds ierindojās 4. vietā, kas deva viņam iespēju piedalīties finālā un sacensties ar pasaules zināmākajiem braucējiem. Ernests ieguva 10. vietu, kas nebūt nav slikts rādītājs, jo ierindojas uzreiz aiz labākajiem pasaules braucējiem. 

Taču arī pēc sacensībām norisinās smags darbs. “Visi braucēji savu veikumu safilmē, lai pēc tam varētu analizēt paši, kas sanācis, kas ne,” atklāj treneris. Lauris stāsta: “Paskatāmies, kas sanācis, kas n, kā kopumā izskatās. Bieži domājam, ka varējām labāk, viss nesanāca tā, kā gribējām, taču galu galā parasti nemaz nav tik slikti.”

“Es sava veikuma analīzi atstāju katra paša rokās. Ja vienmēr ir kāds, kurš visu pasaka priekšā, tu neaudz. Katram jāpierod pie tā, ka pašam ir jāseko līdzi savam sniegumam. Mēs tomēr katrs individuāli esam ieinteresēti savā braucienā sniegt labāko rezultātu. Vienu dienu mēs ar Agri varam uz sacensībām līdzi neaizbraukt. Un kā tad būs?” pārdomās dalās Roberts: “Ir bijuši gadījumi, kad treneri visu izvērtējumu veic braucēju vietā un mirklī, kad viņi vairs nav blakus, sportisti sāk maldīties. Mēs nevaram pieļaut to pašu kļūdu. Vienmēr, tikko kā aizbraucam, puišiem sākas pirms sacensību panika. Viņi saka, ka nevarēs, parks nekam neder, bet jau otrajā dienā attieksme ir pilnībā mainījusies. Pēdējā sacensību dienā visus jau pārņem sajūsma un tad es atgādinu to kontrastu – atceries, ko tu teici pirmajā dienā? Uzfilmētajos video to viņi neredzēs.”

Foto galerija

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz