Pirmdiena, 24. februāris Diāna, Dina, Dins

Ceļojumi caur objektīvu

Ceļojumi caur objektīvu
06.07.2019 00:26

liepajniekiem.lv

Fotogrāfs Jēkabs Silacērps pirms 10 gadiem pameta Latviju, lai dotos studēt uz Angliju. Viņš ātri vien iemīlēja ceļošanu, tādēļ kopā ar draudzeni Līgu kopā plāno dažādus piedzīvojumu. Līga skatās, kad, kur aizbraukt un atrod netipiskas naktsmājas prom no tūristu pūļiem. Taču Jēkabs meklē skaistas vietas, kuras apmeklēt un iemūžināt fotogrāfijās.

Jēkabs stāsta, ka ceļojumi tiek plānoti tā, lai pašiem būtu ko redzēt, kā arī varētu ko iemūžināt fotogrāfijās. “Viss sākās ar to ka 2011.gadā kādu vakaru sēdēju pie drauga un dzērām vīnu. Viņš aizrāvās ar fotografēšanu un teica, ka grasās pirkt jaunu fotokameru. Pa 100 latiem nopirku viņa veco kameru un sāku pašmācības ceļā apgūt fotografēšanas pamatus.” 

Arī fotogrāfs Kaspars Daļeckis Jēkabam iemācījis daudz. “Viņš mācīja tieši nakts fotografēšanu, pēc tam vēl sadarbojāmies, taču jāmācās ir visu laiku – jāmācās un jāeksperimentē. Apceļojot dažādas valstis, mācīties un eksperimentēt var daudz,” atzīst fotogrāfs.

Par ceļošanas pirmsākumiem Jēkabs stāsta tā: “Dzīvojām Anglijā, bet gribējās pārmaiņas, tādēļ jautāju draudzenei, vai viņa nevēlas pārvākties uz Maltu. Piekrāmējām pilnu mašīnu, izplānojām nedēļu garu maršrutu caur Franciju, Itāliju, Sicīliju un devāmies ceļā.”

Ceļojums bijis piedzīvojumu pilns un galu galā pāris tur palicis pus gadu. “Pastrādāju par skaņotāju, padzīvojām tur, taču, kad apnika, atkal devāmies prom. Tagad dzīvojam Londonā un cenšamies ceļot, cik vien iespējams. Pārsvarā plānojam braucienus tur, kur ir iespaidīga daba – jūra, kalni, vulkāni, bet nav tūristu pūļi.”

Londonā pārim ir grūti sadzīvot ar lielpilsētas piesārņojumu un drūzmu un kā liepājniekiem abiem biezi pietrūkst jūras. “Izdomājam aizbraukt līdz kādai Anglijas piekrastei, taču tos 100 kilometrus varam mērot trijās stundās Londonas sastrēgumu dēļ. Dzīvojam tuvu četrām Londonas lidostām, tādēļ nekad nav problēmu ar lidojumu un galamērķu izvēli. Protams, pabraukājam arī pa Angliju, Īriju, Skotiju, taču visu laiku skatāmies apkārt. Anglijā nereti ir banku brīvdienas, tādēļ reizēm sanāk pat četras brīvas dienas, kuras var izmantot ceļošanai,” skaidro Jēkabs. Izbraukāta gan Eiropa, gan pabūts ārpus tās. Abi ļoti iemīlējuši Kanāriju salas un atgriežas tur katru gadu. “Brīnišķīga daba un klimats, kā arī jūras tuvums un gards ēdiens ir perfekta kombinācija.”

Nākamais ceļojums plānots uz Islandi, taču sapņu, ko piepildīt, netrūkst. “Gribētos aizbraukt uz Taizemi, Jaunzēlandi, Austrāliju, tikai žēl, ka atvaļinājumi nav neierobežota garuma,” nosmej Jēkabs

Viņš neslēpj, ka labprātāk brauc ar automašīnu, nekā veic garus pārlidojumus. “Septiņu stundu lidojums uz Ņujorku bija pārāk nogurdinošs, nevaru tik ilgi nosēdēt. Braucot ar auto, vismaz varam apstāties, atpūsties, izstaipīt kājas.”

Arī uz nakšņošanu pāris nav izlepis. “Viesnīcās paliekam reti. Biežāk meklējam naktsmājas caur “AirBnB”, taču esam arī ar svešiem cilvēkiem nakšņojuši teltī, Šveices Alpu kempingā,” smejot atminas Jēkabs. “Reizēm ceļojumos nav skaidrs, kas notiks. Braucam pa nogruvušiem kalnu ceļiem, fotografējām zibeni negaisa pašā epicentrā.”

Kādreiz Jēkabs nodarbojies ar BMX sportu. Tieši tas viņam licis apciemot Latviju šogad. “Piecus gadus jau neesmu braucis ar BMX, taču tā kā nedēļas nogalē norisinās “Mad Liepāja”, organizatori ziņoja, ka savāksies kādreizējie sportisti, tādēļ uzaicināja arī mani.”

Viņš atminās, kā 1999.gadā ar draugiem sākuši veidot treniņu laukumu Vaiņodes ielā pie kapiem, taču pēc dažiem gadiem jau izveidots skeitparks. “Tagad biju trenēties “Rave Team” iekštelpu skeitparkā. Patiesība ir liels prieks, ka tagad sportistiem ir, kur braukt, ir droša vide, lai mācītos jaunus trikus. Mums bieži nācās gūt traumas, jo nebija drošu vietu, kur trenēties.”

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli