Ceturtdiena, 20. februāris Smuidra, Vitauts, Smuidris

Dalībnieki: “Liepājas velo vasara” braucieniem piešķir citu nozīmi

Dalībnieki: “Liepājas velo vasara” braucieniem piešķir citu nozīmi
Foto: liepajniekiem.lv
26.06.2016 07:07

liepajniekiem.lv

Apgriezienus uzņem “Liepājas velo vasara”. Kā redzams aplikācijā endomondo.com, izaicinājumu pieņēmuši vairāk nekā 400 velosipēdistu. Pagaidām līderi ir braucēji no iepriekšējā gada godalgotā trijnieka – Jānis Ašmanis un Baiba Petkus, taču arī citi cenšas turēt līdzi. Vasaras izaicinājums pedāļminējiem turpināsies līdz pat 1.septembrim.

Izaicinājums ar uzdevumiem

“Liepājas velo vasaru” jau trešo gadu organizē biedrība “Velo-redele”, un tā ir ieviesusies jau kā tradīcija aktīvajiem velobraucējiem Liepājā un tiem, kas ikdienā cenšas izmantot velosipēdu.

Biedrības pārstāvis Mārtiņš Zālītis pastāsta, ka ar atsaukušos dalībnieku skaitu ir apmierināts. Tas esot aptuveni tikpat liels, kāds bijis pērn. “Uzskatām, – tas ir labi, ņemot vērā, ka pasākuma reklāmai budžetā finanšu līdzekļu nebija un reklāma lielākoties notika caur sociālajiem tīkliem vai arī tika nodota “no mutes mutē”,” M.Zālītis priecājas, ka izaicinājums joprojām dalībniekiem liekas saistošs.

“Šogad pasākumu interesantu dara arī jaunums – obligāti apmeklējamās vietas un kopvērtējumā vairs nav tikai viens kritērijs – nobrauktie kilometri,” norāda “Velo-redeles” pārstāvis, aicinot detalizētāk ar noteikumiem iepazīties biedrības mājas lapā.

Sekojot līdzi dalībnieku veikumam, organizatori novērojuši, ka pagājušā gada uzvarētājs starp vīriešiem Jānis Ašmanis ir uzstādījis pārējiem tempu nobraukto kilometru skaita ziņā, kas vairāk nekā pusmēnesī ir nepilns pusotrs tūkstotis. “Seko arī citi tikpat aktīvi braucēji, kas cenšas turēt līdzi,” ar pieejamo informāciju padalās M.Zālītis. “Arī sieviešu konkurencē iepriekšējā gada uzvarētāja Marina Karloviča, kas šobrīd ir 2.vietā aiz Baibas Petkus, cenšas atrauties no pārējām sekotājām, taču priecē, ka ir jauni dalībnieki, kas sastāda konkurenci.”

Kā norāda M.Zālītis, šobrīd līderu pulkā ir arī pa vienam dalībniekam, kas iepriekšējos gados nav bijis pirmā trijnieka sarakstā. “Izmaiņas vēl var būt un noteikti būs,” biedrības “Velo-redele” pārstāvis aicina nepadoties un sacensību turpināt, norādot, ka šā brīža rezultāti nebūt nav fināla iznākums. “Vai līderiem izdosies noturēt tempu, – redzēsim turpinājumā.”

M.Zālītis pārliecināts, ka “Liepājas velo vasara” veicina aktīvu dzīvesveidu un motivē cilvēkus sēsties uz velosipēda un doties apskatīt kādu tuvāku un tālāku vietu. “Pašam ir nācies sastapties ar jautājumu, ka, dodoties brīvā laika izbraucienā, bieži vien nav mērķa, kurp doties. Tad nu velo vasara ir pasākums, kurš palīdz atrast mērķi braucienam.”

“Nākamgad noteikti atkal ieplānosim kaut ko jaunu un nebijušu, lai padarītu pasākumu interesantu,” sola M.Zālītis. Idejas jau esot, bet, lai tās vēl paliekot intrigai.

Azarts piezogas

Liepājnieks Jānis Ašmanis, kurš šobrīd “Liepājas velo vasaras” izaicinājumā ir 1.vietā pēc nobraukto kilometru skaita, teic, ka kļūt par līderi sākotnēji nemaz neesot bijis mērķis. “Tā vienkārši sanācis,” smaidot saka J.Ašmanis, – pērnā gada uzvarētājs. “No rīta uz darbu braucu ar līkumiņu, tad pēc darbu arī paņemu garāku gabaliņu. Un tā tie kilometru krājas,” Jānis atzīst, ja sākotnēji bijis vienalga, kurā vietā kopvērtējumā atrasties, tad tagad, ņemot vērā panākumus, azarts tomēr piezadzies. “Pavilkos,” viņš smaidot teic.

Un tagad jau sekojot līdzi, cik kurš katrs ir nobraucis un vai nevajag atkal doties kādā garākā izbraucienā, lai nedaudz atrautos no sekotājiem. “Gluži atlaist negribas,” atzīst aktīvais riteņbraucējs, taču, ja kāds arī viņu apsteigšot, tad tā dēļ negulēt un braukt ar velosipēdu, lai tikai atkal kļūtu par līderi, Jānis nedomā.

To, ka noteikumos klāt vēl nākusi fotografēšanās noteiktās vietās, Jānis vērtē tikai pozitīvi. “Taisni runājām par to, ka kaut ko tādu vajag. Lai nav tāda “plika” mīšanās. Manuprāt, tas ir tikai bonusiņš,” J.Ašmanis paslavē organizatorus. Vīrietis uzskata, ka ar velosipēdu pilsētā var daudz kur ātrāk nokļūt, nekā ar sabiedrisko transportu vai automašīnu, tāpēc arī tas kļuvis par ikdienas pārvietošanās līdzekli. “Nu jau braukt ar riteni ir tik ļoti pierasts, ka citādāk nemaz nevaru iedomāties,” teic J.Ašmanis, kurš pēdējos gadus ar velosipēdu braucot arī ziemā.

Gluži kā Jānim, arī Baibai Petkus, kas “Liepājas velo vasarā” pagaidām ieņem 1.vietu starp dāmām, riteņbraukšana kļuvusi par nopietnu aizraušanos. Izrādās, ka “Liepājas velo vasaras” izaicinājumā gribējusi piedalīties jau pirmajā gadā, taču tolaik nav bijis tik moderna telefona, kurā lejupielādēt “Endomondo” aplikāciju. “Pagājušā gadā nopirku, un tad nodomāju – interesanti, cik daudz kilometrus es varētu nobraukt. Uzstādīju mērķi – iekļūt desmitniekā. Sanāca bišķi labāk,” B.Petkus priecājas, ka pērn galu galā ierindojusies 2.vietā.

Kad pērn dēļ izvirzītajiem mērķiem riteņbraukšanai pievērsusies nopietnāk, ar šo lietu, kā saka viņa pati, “saslimusi”. Savus spēkus sieviete izmēģina arī citās sacensībās. Šogad “Liepājas velo vasarā” startē arī Baibas tētis Uldis Provizors un 12 gadus vecā meita Marta Petkus. Visi kopā labprāt dodas tuvākos un tālākos izbraucienos. “Velobraukšana kļuvusi par mūsu aizraušanos,” Baiba priecājas, ka ir vēl viena nodarbe, kam var nodoties visa ģimene. “Turklāt esmu sapazinusies ar daudziem jauniem cilvēkiem – līdzīgi domājošiem riteņotājiem,” B.Petkus norāda uz vēl vienu pozitīvu “Liepājas velo vasaras” aspektu.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli