Piektdiena, 3. maijs Uvis, Gints
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Festivālu “Zemlika” papildina vairāki mūziķi

Festivālu “Zemlika” papildina vairāki mūziķi
18.08.2011 12:03

Atslēgvārdi

Zināmi jauni vārdi un iesaukas, papildinot mākslinieku saimi, kas uzstāsies mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivālā “Zemlika” 28. un 29. oktobrī Latvijas mazākajā pilsētā Durbē, portālu informē pasākuma organizatori.

Kā minēts iepriekš un par ko liecina jau zināmie festivāla dalībnieki, “Zemlikas” muzikālā programma tiek veidota, ietverot tautas un pasaules mūziku, mūsdienu akadēmisko un ambiento mūziku, kā arī elektroniskās un ģitārmūzikas dažādas izpausmes. Un ne tikai. Uz trim skatuvēm, kas atradīsies dažādās vietās pilsētā – Durbes kultūras namā, Durbes luterāņu baznīcā un vēsturiskajā Ata Kronvalda skolas ēkā – divu dienu laikā muzicēs gandrīz divdesmit vietējie un ārvalstu mūziķi un to kolektīvi. Zināmi nākošie pieci no tiem.

Nilss Frāms (Vācija)
Ar Gētes institūta Rīgā atbalstu Durbē savu pirmo un vienīgo koncertu Latvijā sniegs jaunais un talantīgais pianists Nilss Frāms (Nils Frahm). Par spīti vecumam (Nilss dzimis 1982. gadā), mūziķis jau paspējis savu vārdu ierakstīt līdzās ievērojamākajiem mūsdienu klasiskās mūzikas autoriem un improvizatoriem. Pirmkārt jau savas izdevniecības “Erased Tapes” māksliniekiem Pīteram Broderikam (Peter Broderick) un Oulafūram Arnaldsam (Ólafur Arnalds). Gandrīz divus gadus pēc sava pēdējā studijas albuma “Bells” izdošanas, Nilss šobrīd gatavo jaunu – intīmais un delikātais “FELT” dienasgaismu ieraudzīs oktobra sākumā, neilgi pirms uzstāšanās Durbē. Pat tad, ja, atšķirībā no iepriekšējā ieraksta, šis ir tapis studijā, ar stīgām maksimāli pietuvinātu mikrofonu palīdzību cenšoties panākt iespaidu, ka Nilss muzicē uz klausītaja pleca, mākslinieks joprojām rada “emocionāli piesātinātu klaviermūziku, kas klejo pa melanholijas melodisko pusi”, kā savulaik rakstījis žurnāla “Mojo” recenzents.
http://nilsfrahm.de/

Nils Frahm – Said and done:
http://vimeo.com/19614870

Kaspars un Jēkabs Dimiteri (Latvija)
Latviski lasošiem un šeit dzīvojošiem Kaspara Dimitera vārds nav svešs. Vieniem tas skan kā “Princesīte” un Padomju laika beigu sākuma estrādes mūzika, otriem – kā “Krusta skola” un miesiska un garīga atgriešanās, trešiem – kā sociālpolistisks radikālisms un bulvārpresē sagrābstītas patiesības drumslas. Durbē Kaspars Dimiters ar dēlu Jēkabu uz skatuves kāps kā dziesminieku tandēms, kura eksistence ir reti pašpietiekama un attaisnojama ar satura piesātinātību nevis tukšo čaulu kā vairumā mūsdienu centienu uzurpēt piederību šim žanram.
 

Džefre Kantū-Ledezma (ASV)
Džefre (Jefre Cantu-Ledesma) ir viens no post-rock žanra, kādu to pazīstam šodien, pionieru – Sandrancisko kolektīva Tarentel – dibinātājiem, kā arī astrālo ceļotāju The Alps dalībnieks. Shoegaze kā žanram pēdējo gadu laikā daudz nodarīts pāri. Iespējams tāpēc, ka pa šo laiku saradies lērums mūziķu, kas cenšas parazitēt uz vismaz divdesmit gadus senas skaņas. Tā vietā, lai koncentrētos uz nogurušām, raudulīgām un melanholiskām balādēm, Dž. Kantū-Ledezma savā pēdējā albumā “Love Is A Stream”, ko izdevusi cienījamā mūzikas ierakstu izdevniecība “Type”, pievēršas tikai un vienīgi vaļsirdīgai, trokšņa vadītai cerībai. Tāda trokšņa, kādu publika iemīlēja, kad My Bloody Valentine traumēja tās bungādiņas ar “Loveless” vai tādai harmoniju galējībai, kāda dzirdama, simto reizi klausoties Catherine Wheel “Ferment”. Tikai Džefre klausītāju aizved vēl dziļākā un abstraktākā valstībā.
http://www.shiningskull.org/

Dunian (Latvija)
Par Dunian jeb Artūra Liepiņa skatuves alter ego skaļāk sāka runāt aptuveni pirms gada. Interesanti, ka nevis vietējās vakara radio šovu zvaigznes vai pieticīgāki mūzikas žurnālisti, bet gan ārvalstu mediji un jaunās mūzkas karsēji. Pagājušā gada maija nogalē Artūru virtuālajā vidē uzmeklēja “BBC Radio 1” moderatore un dīdžeja Mērija Anne Hobsa (Mary Anne Hobbs), kas gadu gaitā palīdzējusi daudzu mūziķu karjerām un veidojusi plaša klausītāju loka gaumi. Gandrīz atzinusies mīlestībā pret Dunian daiļradi un atzinusi, ka grūti izvēlēties vienu no četrām digitālajā izdevumā iekļautajām kompozīcijām, viņa vairākkārt “BBC Radio 1” ēterā atskaņoja “Where Is The Problem”. Artūrs plašas atpazīstamības nealkst un nīkuļojošu pilsētas bāru glābšanas operācijās ar bezmaksas koncertiem nedēļas nogalēs nepiedalās. Līdz šim paša mājās bijusi viena vienīga uzstāšanās pagājušā gada novembrī. Nesteidzīgi pa šo laiku ir tapusi jauns muzikālais materiāls un sadarbība ar videomākslinieku Dāvi Zelčānu.
http://soundcloud.com/dunian

Faarao Pirttikangas (Somija)
Farons Pirttikangas jeb Pekka Pirttikangas ar šādu skatuves vārdu muzicē jau vairākus gadus. Gan viens, gan ar pavadošo grupu. Latvijas publikai viņš, iespējams, atmiņā palicis arī kā viens no grupas Cosmo Jones Beat Machine dalībniekiem. Faarao Pirttikangas mūzikā satikas gan gospeļu blūzs, gan senatnīga somu deju mūzika, gan Jamaikas mūzika, džezs un jenkka jeb somu tautas pāru dejas mūzika. Rudenī gaidāms jauns Faaro Pirttikangas albums, kura izdošanu Pekka un viņu pavadošie mūziķi atzīmēs ar turneju pa Baltijas valstīm, Poliju un Vāciju.
http://www.myspace.com/474676670

Minētie mākslinieki pievienojas jau zināmajiem – Library Tapes no Zviedrijas, Aleksandram Takeram (Alexander Tucker) no Lielbritānijas, Buvette no Šveices, Iļģiem no Latvijas un Pastacas no Igaunijas. Festivāla programmas vēl tiks papildināta.

Biļetes uz festivālu “Zemlika” nopērkamas “Biļešu Servisa” tirdzniecības vietās, to cena – Ls 18.00. Ar laiku tās kļūs dārgākas. Ņemot vērā festivāla norises vietu ietilpību, uz festivālu pieejams ierobežots skaits biļešu.

Kā ziņots, šī gada oktobra pēdējā nedēļas nogalē – 28. un 29.oktobrī – Latvijas mazākajā pilsētā Durbē gaidāms nebijis kultūras notikums – mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivāls “Zemlika”. Festivāls iecerēts kā ikgadējs pasākums, kura norise vistiešākajā mērā balstās vietējo cilvēkresursu un iestāžu pretimnākšanā, nevalstisko organizāciju un ārvalstu vēstniecību un kultūras fondu materiālajā atbalstā un festivāla apmeklētāju entuziasmā un vēlmē piecelties no biroju krēsliem vai ērtajiem māju dīvāniņiem, lai nedēļas nogali oktobrī pavadītu ārpus vienmuļās pilsētvides vai ikdienas lauku darbiem. Festivālā “Zemlika” savus noieta veicināšanas komunikācijas rīkus neintegrē ne bankas ar “visvairāk apmierinātiem kredītņēmējiem”, ne mobilo sakaru operatori, kura tīklā saziņa Durbes apkārtnē joprojām ir traucēta, ne vietējie brūži, kuru alus, kā izrādās, nemaz netiek ražots Latvijā. Festivāla galvenā vērtība ir tā dalībnieki un apmeklētāji, kuru integritātē jeb veseluma veidotajā sinerģijā slēpjas tā virzītājspēks.

Festivālu organizē neatkarīgās mūzikas izdevniecība un koncertu rīkotājs biedrība “SKYR”.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz