Pirmdiena, 30. marts Nanija, Ilgmārs, Igmārs

Ideja izklaidei: Gūstam adrenalīnu, stūrējot elektrokartingu

Ideja izklaidei: Gūstam adrenalīnu, stūrējot elektrokartingu
Foto: Ģirts Gertsons
21.04.2018 07:09

liepajniekiem.lv

Neapšaubāmi, populāra brīvā laika pavadīšanas un izklaides vieta pēdējo gadu laikā kļuvusi ”Blue Shock Race” kartingu halle, kur saturīgi pavadīt brīvās stundas un vienlaikus gūt adrenalīnu, stūrējot elektrokartingu, var arī sliktos laika apstākļos.

Atrašanās vieta: Liepājā, Vecajā ostmalā 22.  

Ilgums: no 5 minūtēm.

Dalībnieku skaits: no 1 līdz vairākiem desmitiem (vienlaicīgi ar elektrokartingiem var braukt 6 personas).

Cena: 1 personai 5 eiro par 5 minūtēm (grupām – speciālie piedāvājumi). 

Piemērots: Ikvienam, kura auguma garums ir vismaz 1,10 cm (sākot no 4 gadu vecuma). Mazākus bērnus vecāki var izvizināt, pa vienam izbraucot trasē ar bērnu klēpī.

Vērtējums 

Protams, uz elektrokartingu halli var doties gan divatā, gan pa vienam, taču interesantāk ir doties uz šo atrakciju kuplākā pulkā, piemēram, kopā ar kolēģiem. Pēc tam, kad būs uzklausīta instruktāža un pirmajam sešniekam, kurš dosies trasē, galvā uzliktas aizsargķiveres, pārējie var vērot, kā draugi cīnās ar līkumiem trasē. 

Elektrokartingi ir ar dažādām jaudām. Tiem, kuri šo braucamo stūrē ne pirmo reizi, labāk lūkot pēc melnajiem kartingiem, kuri ir ar lielāku jaudu. Proti, 15 kilovatiem. Savukārt iesācējiem piemērotāki noteikti būs kartingi ar ne tik lielu jaudu – 5 kilovatiem. Tos atpazīt var pēc koši rozā krāsas, ko nodēvējām par bārbiju kartingiem. 

Lai pa trasi stūrētu elektrokartingu, nav vajadzīgas nekādas kategorijas vadīšanas tiesības. Pat ne velosipēda. Turklāt par drošību ir gādāts – visi elektrokartingi aprīkoti ar drošības barjerām, kas kalpo par amortizāciju, ja neizdodas braucamo novaldīt un ietriecas apmalē. 

Adrenalīns, adrenalīns, adrenalīns! Tās ir emocijas, kuras pārpārēm var gūt, stūrējot elektrokartingu. Ātrums, līkumi, izvairīšanās no citiem braucējiem. Pēc desmit minūšu brauciena adrenalīna deva gūta visai nākamajai nedēļai.

Tiesa, dažam pēc kartinga stūrēšanas var uzsāpēt roku muskuļi, jo kartings nav vieglais auto – tam nav stūres pastiprinātāja. Tāpat mazliet omu var pabojāt kāds lēnāks braucējs, kuru nākas apsteigt vai no kura izvairīties.

Taču, ja rokas gana trenētas, nesēdi pie stūres pirmo reizi un trase nav pārāk noslogota, var uzstādīt ne tikai personīgos rekordus. Kā pastāstīja elektrokartingu halles saimnieks Artis Daugins, jaudīgākie elektrokartingi spēj attīstīt ātrumu 40 km/h, mazāk jaudīgie – līdz 30 km/h. 

Brauciens ilgst 5 minūtes. Skaitīti tiek apļi. Labākais līdz šim no pieredzējuša braucēja uzrādītajiem rezultātiem ir aplis 19 sekundēs. Ir uz ko tiekties, piekritīsit?! 

__________

Tuvojoties vasaras sezonai, portāls liepajniekiem.lv izzina pieejamās atpūtas un izklaides vietas Liepājā un tās apkārtnē, lai saviem lasītājiem sniegtu informāciju un savu vērtējumu par tām. 

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli