Piektdiena, 28. februāris Skaidrīte, Justs, Skaidra

Ideja izklaidei: Nekaitīga šaudīšanās

Ideja izklaidei: Nekaitīga šaudīšanās
Foto: Jānis Vecbrālis
05.05.2018 14:33

liepajniekiem.lv

Reizēs, kad rodas vēlme pēc aktīvas atpūtas un adrenalīna, pavadot laiku ģimenes, draugu lokā, visai bieži ir sarežģīti atrast izklaidi, kas derētu dažādu vecumu grupām un nevienu neatstātu vienaldzīgu. Portāls pārliecinājās, ka lāzertags spēj apvienot dažāda vecuma, fiziskās sagatavotības un interešu auditoriju.

Atrašanās vieta: Liepājas apkārtnē lāzertags pieejama vairākas vietās:
– ”Poligon #1 – Liepāja, Zemnieku iela 32
– ”Parabelum” – Liepāja, Vecā ostmala 22
– ”Liepājas Paintball klubs” – Nīcas šosejas 1.km
 ”Plāns B” – Kazdangas pagasts, “Kļavas”

Ilgums: Pēc dalībnieku izvēles, taču optimālais spēles laiks ir 1-2 stundas

Dalībnieku skaits: Dalībnieku skaits var būt dažāds, taču kā optimālo, lai arēnā nesāktos “bardaks” instruktori iesaka 12-16 dalībnieku spēli, lai katra komandā būtu 8 cilvēki. Tā kā vairākas lāzertaga vietas piedāvā arī izbraukumu spēles, dalībnieku skaits pielāgojams vietai un cilvēku vēlmēm, un ir sasniedzis pat pusotru simtu.

Cena: no 5 eiro stundā (ekipējums un instruktāža iekļauta cenā)

Piemērots: Šī aktivitāte piemērota interesentiem bez vecuma ierobežojuma – piedalīties var ikviens, kas spēj un vēlas skriet, tēmēt un šaut. Nav nepieciešama iepriekšēja spēļu pieredze. Lieliski piemērots bērnu, skolēnu ballītēm, darba kolektīviem, vecpuišu, vecmeitu ballītēm, draugu atpūtai vai vienkārši cilvēkiem, kas grib aktīvi, sportiski atpūsties. 

Vērtējums

Lāzertags ir izklaide, kurā ložu vietā no lāzerieročiem tiek izmantoti infrasarkanie stari, kurus raida uz uztvērēju, kas aplikts spēlētājiem ap galvu. Lāzertagā pieejami dažāda veida ieroči – gan sporta modeļi, gan anturāžas ieroči, kas ir replikas no īstajiem ieročiem gan svara, gan izskata ziņā.

Portālam apmeklējot lāzertagu “Poligon #1” bez iepriekšējas pieredzes, nācās atskārst, ka šī izklaide ir kārtīgs “āķis”, jo rodas vēlme tur atgriezties. 

Gan vieta, gan kolektīvs ir ļoti profesionāli veidots, kaut arī lāzertaga arēna darbojas vien divus mēnešus. Tā kā vietu izveidojuši cilvēki, kas paši ir aktīvi lāzertaga piekritēji, viņi darbojas ar milzīgu entuziasmu.

Kaut arī šī ir pilnīgi nekaitīga šaušanas izklaide, instruktori pirms dalības sniedz instruktāžu un detalizētu informāciju par izklaides uzbūvi. Ieročus iespējams iestatīt dažādi, lai šaušana būtu piemērota dažādu vecumu grupām. Tāpat dalībnieki var izspēlēt sev tīkamākās misijas un scenārijus, kā arī tos pielāgot savām vēlmēm. Stundā iespējams izpildīt līdz pat četrām misijām.

Misijās iespējams variēt ar dažādiem objektiem, spēlējot kontrolpunktu ieņemšanu, bumbu atmīnēšanu, ierobežojot ložu un atjaunojamo dzīvību skaitu. Lai sekotu līdzi savām dzīvībām, spēles laikā saņemot šāvienu, dalībnieku uztvērējs ap galvu sāk vibrēt.

Jau pēc vienas misijas izpildīšanas 700 kvadrātmetru plašajā arēnā, dalībnieki ir noskrējušies un sadedzinājuši visai daudz kaloriju. Divas lāzertaga stundas esot pielīdzināmas sporta zāles apmeklējumam. 

Kas vēl foršāk – dalībnieks pēc spēles saņem savu statistiku, kurā redzams veikto un saņemto šāvienu skaits, precizitāte, atjaunoto dzīvību skaits. Tāpat iespējams izveidot spēlētāja profilu, kurā tiek saglabāta statistika no visām spēlēm, kas ļauj veidot un izvērtēt savu reitingu ilgtermiņā.

Ja nu tomēr līdzi paņemti bērni, kas sevī nejūt azartu nodoties mūsdienu “kariņam”, arēnā izveidots arī bērnu stūris, kur atvasēm rast citāda veida izklaides. 

Arī satraukumu par higiēnas prasību ievērošanu nav – kamēr dalībnieki gaida savu spēles statistiku, darbinieki viņu acu priekšā dezinficē spēlētāju ekipējumu.

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli