Svētdiena, 27. septembris Ilgonis, Ādolfs
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Jaunās grupas pamanīs “Dzintarā” un Jūrmalā

Jaunās grupas pamanīs “Dzintarā” un Jūrmalā
24.07.2006 21:37

0

15.jūlijs nozīmīgs bija vairākām Liepājas jaunajām grupām – “Mango džemam”, “Habemus”, “Outside”, “Greenfield” un “Andretty”. Šīs “Rietumu radio” raidījuma “Tunelis” izvēlētās apvienības piedalījās festivāla “Tu esi pamanīts” pusfinālā. Jaunos censoņus vērtēja divas žūrijas – viena noteica divus dalībniekus, kas piedalīsies festivāla finālā Jūrmalā 11.augustā, otra – izvēlējās blices, kuras sevi parādīs festivāla “Liepājas dzintars” jubilejas sarīkojumā 19.augustā. Savs vārds tika dots arī skatītājiem.


Liepājnieciskais roks – ilgdzīvotājs

Rokmūzikas festivāls “Tu esi pamanīts” šogad notika jau septīto gadu, taču pirmo reizi pusfināli tika rīkoti reģionos, kur atlasīja labākās grupas, kas uzstāsies finālā, tradicionālajā pasākuma norises vietā Jūrmalā. Liepājā notika Kurzemes un Zemgales reģiona pusfināla konkurss, kurā bez minētajām Liepājas apvienībām piedalījās vēl “Dullīši”, “Predict”, “Le – Tab”, “Herzt” un “Fame”. Finālistus noteica sarīkojuma apmeklētāji un žūrija, kas sastāvēja no cilvēkiem, kuru ikdiena saistīta ar mūziku, piemēram, grupas “IndyGo” dalībnieks Mārtiņš Vaters, “Show Empire Group” darbinieks Didzis Simonovičs. Skatītāju lielākās simpātijas ieguva Liepājas grupa “Habemus” un apvienība “Le-Tab” no Rojas, savukārt žūrija izvirzīja liepājniekus “Greenfield” un jelgavniekus “Predict”.
Žūrija pēc konkursantu uzstāšanās atzina, ka visas grupas bijušas interesantas, katra parādījusi sev raksturīgās iezīmes, tādēļ izvēlēties labākos neesot bijis viegli. Fināls notiks ūdens atrakciju parkā “Nemo”, kur mūsējiem būs jāsacenšas ar pārējām Latvijas labākajām jaunajām grupām. Finālā noskaidrots vēl, piemēram, labāko vokālistu, ģitāristu un taustiņinstrumentālistu.
“Šādi konkursi jaunajām grupām noteikti ir vajadzīgi. Ir ļoti forši, ka var paspēlēt uz lielās skatuves, kur tevi pamana daudzi cilvēki, ne tikai liepājnieki. Pie mums, grupas “Outside”, pienāca klāt viens cilvēks, kuram patika mūsu uzstāšanās, un pajautāja demo ierakstu ar apvienības dziesmām,” gandarīts Jānis Narbuts. Jaunietis atzina, ka savā pilsētā spēlēt ir daudz vieglāk, jo īkšķus tur un atbalsta draugi un paziņas.  
Festivāla “Tu esi pamanīts” radošais direktors Ģirts Alsters “Kurzemes Vārdam” pastāstīja, ka pusfināli šogad rīkoti arī reģionos, lai panāktu pretī jaunajām grupām. Viņš novērojis, ka Latvijā notiek ļoti daudz konkursu, taču daudzas labas grupas tajos nepiesaka dalību. Vai nu tās baidās no kritikas, konkurences, vai arī jaunajiem mūziķiem trūkst informācijas par apkārt notiekošo. Ģ.Alsters priecājās, ka festivāla rīkotājiem ir izveidojusies laba sadarbība ar “Rietumu radio”, kas ieteica Liepājas grupas, kuras konkursā parādīja labu sniegumu. “Jūsu grupām ir raksturīgs liepājnieciskais roks. Vidzemē jaunās apvienības piedāvā smagāku mūziku, bet Latgales mūziķi raksturīgi ar to, ka cenšas dziedāt latgaliski. Domāju, ka fināls varētu būt ļoti interesants,” sacīja Ģ.Alsters. Viņš apsver, ka arī nākamgad Liepājā varētu notiks pusfināls.        

Jauniem uzticēs vecos hītus

Visas “Tu esi pamanīts” pusfinālistes, Liepājas apvienības plus vēl galvenā konkursa laureāte uzstāsies arī šā gada “Liepājas dzintarā” dažas stundas pirms galvenā sarīkojuma. Konkursa pusfinālā no liepājniekiem tika izraudzītas arī trīs grupas, kas spēlēs festivāla koncertuzveduma starpbrīdī, izpildot kādreizējo laureātu hītu kaverversijas. Dalībniekus noteica pa pārstāvim no festivāla “Liepājas dzintars” rīkotājiem, “Rietumu radio” un laikraksta “Kurzemes Vārds”. Pēc raidījuma “Tunelis” ieteikuma, vērtētāju vidū bija pa vienam dalībniekam no katras Liepājas grupas, kas piedalījās konkursa pusfinālā. “Uzskatu, ka tas bija ļoti labi, ka grupas cita citu vērtēja, iepriekš kaut kas tāds nav bijis. Jāatzīst, ka nebija viegli novērtēt, kura grupa ir labākā. Mēs vairāk vērtējām grupas šīs dienas sniegumu, nevis to, ko tā paveikusi iepriekš,” sacīja grupas “Habemus” dalībnieks Aleksandrs Krasavins. 
 Un tā –  iespēju bez maksas ierakstīt vienu dziesmu ierakstu studijā “FM Sound Studio” nopelnījušas un starpbrīdī uz alternatīvās skatuves kāps grupas “Habemus”, “Mango džems” un “Andretty”. Festivāla rīkotāji nolēmuši, ka grupa “Mango džems” izpildīs Imanta Kalniņa leģendārās apvienības “2XBBM” dziesmas, “Andretty” būs uzticēts “Līvu” repertuārs”, bet “Habemus” klausītājus priecēs ar “Remix” dziesmu kaverversijām.
Viens no festivāla “Liepājas dzintars” rīkotājiem un žūrijas pārstāvjiem Valdis Skujiņš uzslavēja raidījuma “Tunelis” veidotājus, kuri apzina jaunās grupas, piedāvā uzstāties un atskaņo viņu dziesmas radio, tādējādi jaunajiem ļaujot apjaust, uz ko ir spējīgi un vai gribētu savu dzīvi saistīt ar muzicēšanu. Liepājas Kultūras nodaļas pārstāvis vēl uzsvēra, ka jaunajiem mūziķiem spēlēšana “Liepājas dzintarā” būs lieliska iespēja izmēģināt sevi jaunā ampluā. “Tā ir laba skola – būtībā rokmūzikas klasikas dziesmas jaunajiem mūziķiem būs jāspēlē kā etīdes. Šoreiz tā nebūs pasaules rokmūzikas, bet mūsu pašu leģendāro apvienību dziesmas. Domāju, ka interesanti būs gan pašiem mūziķiem, gan festivāla apmeklētājiem, kuri labi zināmās dziesmas dzirdēs jaunā skanējumā,” ieintriģēja V.Skujiņš.
Mums atliek tikai gaidīt 19. augustu un pārliecināties, uz ko jaunie rokmūziķi ir spējīgi, un apsvērt, vai viņi nākotnē būs cienīgi nostāties līdzās Liepājas mūzikas leģendām un godam nesīs pasaulē Liepājas vārdu.

Ievada foto: “Greenfield”


Par uzstāšanos festivālā “Tu esi pamanīts” visvairāk var būt gandarīta grupa “Habemus”, kura izvirzīta konkursa finālam un varēs sevi parādīt “Liepājas dzintarā”.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz