Trešdiena, 25. novembris Kadrija, Kate, Katrīna, Trīne, Katrīne
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Jaunieši Liepājā vēlas būt aktīvi, bet viņiem vajadzīga platforma

Ar jauniešu izglītošanu Liepājā nodarbojas arī vairākas nevalstiskās organizācijas. Viena no tām ir jaunatnes un ģimenes centrs ”House of Hope”. Sākotnēji tas bija jauniešu centrs ”Karosta Kids”, kurā varēja pavadīt laiku un attīstīt savus talantus, stāsta tā vadītāja Tatjana Makovija.

Jaunieši Liepājā vēlas būt aktīvi, bet viņiem vajadzīga platforma
Ilustratīvs foto. (Foto: birgl from Pixabay)
03.10.2020 06:00

”Pēc tam mēs attīstījāmies un nu jau esam kļuvušu par jaunatnes un ģimenes centru, kas atrodas Rīgas ielā 67.” Pagaidām uz šo vietu var atnākt trīs reizes nedēļā, lai satiktu domubiedrus, izpildītu mājas darbus, vai arī iemācītos kaut ko jaunu, izietu tā saukto dzīves skolu, jo mēs visu darām paši, gatavojam ēst, uzturam kārtību un daudz ko citu. Pie mums jaunieši var paņemt rokās gan grābekli, gan slotu.”

Jaunatnes un ģimenes centra “House of Hope” vadītāja Tatjana Makovija, 12.klases skolniece Marija Valtere, žurnālists Konstantīns Fjodorovs un Jūrniecības koledžas otrā kursa students Dmitrijs Žovnarenko.

Katru dienu šo centru apmeklē līdz 50 cilvēkiem, kuriem katram ir savi mērķi un vērtības. Viena no regulārajām apmeklētājām ir 12.klases skolniece Marija Valtere, kura uzskata, ka Liepāja ir diezgan draudzīga pilsēta jauniešiem.

”Pie mums ir daudz vietu un pasākumu, kur var gan izklaidēties, gan izglītoties. Cita lieta, ka informācijas par to nav tik daudz, cik gribētos. Proti, ja cilvēks pats negrib, tad viņš arī neko neatradīs,” pārliecināta Marija.

Viņai piekrīt arī Jūrniecības koledžas otrā kursa students Dmitrijs Žovnarenko. Viņaprāt, Liepāja esot diezgan maza pilsēta, kurā visi cits citu pazīst, un te ir ar ko nodarboties. Arī Dmitrijs ir pārliecināts, ka viss ir atkarīgs tikai no paša cilvēka – ja gribēs, tad atradīs, ko darīt, bet ja negribēs – tad neatradīs.

”Ja jauniešiem ir, kur atnākt, un uz vietas ir cilvēki, kuri viņus var atbalstīt, palīdzēt vai vienkārši uzklausīt, tad viņiem ir, ar ko nodarboties, mūsu piemērs to apliecina,” saka T.Makovija, komentējot viedokli par to, ka mūsdienu jauniešiem nav iniciatīvas. ”Viņi vēlas mainīties, vēlas būt aktīvi, bet ir vajadzīga platforma.” Jaunatnes centra vadītāja pārliecināta, ka viena no tādām vietām ir ”House of Hope”. ”Mēs nodrošinām vietu, kur jaunieši var attīstīties, izvirzīt mērķus un sasniegt tos, nevis nodarboties ar kaut ko destruktīvu.”

Lai arī Liepājā ir daudz vietu, kur jaunieši var pavadīt brīvo laiku, pilsētai vajadzētu aizdomāties par to, lai izveidotu vairāk jauniešu centru, kuros būtu iespējams uzzināt kaut ko jaunu, lai skolēniem un studentiem būtu iespēja realizēt savus plānus un idejas. ”Domāju, ka šādi centri būtu noderīgi pilsētas lielākajos rajonos,” min M.Valtere.

Skolniece atkārtoti uzsver, ka pilsētā trūkst informācijas par jaunatnes centru darbību, kas ir viena no problēmām, ko vajadzētu uzlabot.

”Gribētos, lai arī skolas iesaistās un stāsta, ka tur un tur būs kaut kas interesants. Jo mums ir, piemēram, ”Jauniešu māja”, bet par viņiem bieži vien kaut kas dzirdams tikai tad, kad pasākums jau ir noticis.” Tajā pašā laikā viņa apzinās, ka visus ieinteresētos nebūtu iespējam izvietot nevienā no esošajiem jaunatnes centriem.

Tas arī ir viens no iemesliem, kādēļ pie ”House of Hope” žoga nav piestiprināta plāksnīte ar organizācijas aktivitātēm, min T.Makovija. ”Uz fasādes ir plāksnīte ar uzrakstu, kas tā ir par vietu, un tas viss. Mēs vienkārši nespēsim uzņemt visus viesus, jo mums nav tik daudz darbinieku,” skaidro centra vadītāja.

”Ezerkrastā un Laumas rajonā šādi centri noteikti noderētu, jo pie mums nāk arvien vairāk cilvēku, bet vietas ir tik, cik ir,” saka D.Žovnarenko. ”Vēl gribētos, lai pilsētā bieži notiek kaut kādas profesionāļu meistarklases, it īpaši sportistu. Lai tie, kuri ar sportu nenodarbojas profesionāli, varētu kaut ko iemācīties.”

Tāpat M.Valtere uzskata, ka skolām vajadzētu pievērst lielāku uzmanību skolēnu izglītošanai arī ārpus skolas programmas, kas varētu palīdzēt jauniešiem atrast kaut kādas iespējas, par kurām viņi paši dažādu iemeslu dēļ nezina.

Ik pa laikam uz jauniešu centriem tiek aicināti cilvēki, kuru pieredze varētu būt noderīga jaunākajai paaudzei. Jautāta par to, kādu cilvēku viņa uzaicinātu uz ”House of hope”, ja vien būtu tāda iespēja, T.Makovija min Ričardu Brensonu, kurš izveidojis vairākas kompānijas ASV. ”Man patīk ne viss, ko viņš dara, bet tajā pašā laikā man imponē viņa dzīves pieeja, proti, Brensons vienmēr mudina cilvēkus pamēģināt kaut ko izdarīt,” saka centra vadītāja.

Savukārt abi jauniešu uz Liepāju labprāt uzaicinātu kādu no jaukto cīņu (UFC) pārstāvjiem – Habibu Nurmagomedovu vai Konoru Makgregoru. Saruna ar šādiem cilvēkiem varētu kalpot par motivācijas devu visiem jauniešiem, it īpaši tiem, kuri apšauba savas spējas sasniegt augstākās virsotnes, pārliecināti M.Valtere un D.Žovnarenko.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz