Svētdiena, 5. aprīlis Vidaga, Aivija, Vija

Jauniešu mājā stāstīs par brīvprātīgā darba pieredzi Krievijā

Jauniešu mājā stāstīs par brīvprātīgā darba pieredzi Krievijā
Foto: No personīgā arhīva
15.10.2018 11:45

liepajniekiem.lv

20.oktobrī pulksten 17 Bērnu un jaunatnes centra struktūrvienībā ”Jauniešu māja” visi interesenti aicināti uz Alises Akmentiņas pieredzes stāsta vakaru ”Чаю будешь?” (”Tēju dzersi?”). Liepājas ”Jauniešu mājas” projektu vadītāja Daira Knipše portālam vēsta, ka pasākumā Alise stāstīs par iespaidiem un pieredzēto Eiropas Brīvprātīgā darba projektā, kas norisinājās Samarā, Krievijā.

Pagājušā gada oktobrī Alise devās uz Krieviju, lai uzsāktu savu ilgtermiņa Eiropas Brīvprātīgā darba projektu Samarā. Šī projekta ietvaros viņa palīdzēja bērniem ar garīgās un/vai fiziskās attīstības traucējumiem. Projekta laikā Alise ne tikai pilnveidoja savas prasmes darbā ar bērniem, bet arī iepazina krievu tautas tradīcijas, mentalitāti, paradumus un citas sabiedrības īpatnības, kas viņai sniedza labāku izpratni par šo kultūru. Savukārt vietējiem iedzīvotājiem tā bija iespēja uzzināt vairāk par Latviju, mūsu un Eiropas kultūras vērtībām.

”Varbūt var likties mazliet savādi, ka laikā, kad mediju telpa ir pilna ar negatīvu informāciju par Krieviju, mani šī valsts ieintriģēja visvairāk. Bet tā kā neticu melnbaltai informācijai, tā mani nebiedēja. Un, lai gan sākotnēji biju apņēmusies par politiku daudz nerunāt, jāteic, ka tieši mediju nedarbi bija iemesls tam, kāpēc sarunās ar vietējiem pie tējas tases bieži aizkavējos ilgāk,” atskatoties uz aizvadīto gadu, stāsta Alise.

Gads esot bijis par maz, lai izprastu politiskos procesus, bet pietiekoši ilgs laiks, lai Alise iemīlētu šīs valsts cilvēkus, dabu un iepazītos ar silto un viesmīlīgo krievu dvēseli.

Pasākuma laikā būs iespēja uzzināt par pieredzi, līdzdarbojoties EBD projekta rakstīšanas un iesniegšanas etapā, iespējām un izaicinājumiem, īstenojot EBD projektu Krievijā, par iespaidiem un pārsteigumiem, iepazīstot Krievijas kultūru un sabiedrību, kā arī uzdot jautājumus.

Foto galerija

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli