Pirmdiena, 26. oktobris Kaiva, Amanda, Amanta
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Kā pašmāju Ērglis slavu iekaroja

Kā pašmāju Ērglis slavu iekaroja
01.06.2007 19:44

0

Atslēgvārdi

Pirms gadiem diviem Andris Ērglis varēja mierīgi pastaigāties pa pilsētas ielām, īpaši nejuzdams uz sevi vērstus ieinteresētus skatienus. Uz viņu palūkojās tie, kuru privātās ballītēs bija dziedājis, kuri bija redzējuši kādu Liepājas Simfoniskā orķestra koncertu, kur viņš uzstājās arī kā solists, vai nākuši novērtēt apvienības “Cacao” uzstāšanos, kur mūziķis vienlaikus ir vokālists un bundzinieks. Bet pēc iesaistīšanās apvienībā “Bonaparti.LV” un tās piedalīšanās starptautiskajā “Eirovīzijas” konkursā liepājnieks nonācis uz slavas viļņa.

Šonedēļ starptautiskā konkursa “Jaunais vilnis” organizatori paziņoja, ka Andris tajā pārstāvēs Latviju. Jāpiebilst, ka uz šīs skatuves lemts kāpt tikai pašiem talantīgākajiem jaunajiem izpildītājiem, kuriem svētību devuši ietekmīgi, ar mūziku saistīti ļaudis.

Erglēnā mostas karotāja gars

Uzlicis austiņas, Andris Jāzepa Mediņa Mūzikas koledžas kopmītnēs sēdēja un klausījās grupas “Remix” skaņdarbus. Izskanot vārdiem Liepājā vienīgā, topošā bundzinieka galvā notika klikšķis un viņš atskārta, ka atrodas nepareizā vietā. Viņam taču jābūt tur – Liepājā! Pilsētā, kur dzimst mūzikas leģendas, no kurienes nāk viņa elks Igo. Puisis žigli sakravāja mantas, izņēma no skolas dokumentus un māja ardievas galvaspilsētai. Viņam bija vienalga, ka pievīla dažādu konkursu organizatorus, kas mudināja talantīgo Jaunlutriņu pagasta zēnu mācīties Rīgā, ka pedagogi raustīja plecus nesapratnē, jo iestājeksāmenos viņš bija izkonkurēja ne vienu vien spējīgu rīdzinieku. Jaunietis domas nemainīja pat tad, kad pārmetumus saņēma no tēva, kurš no savas skolotāja aldziņas bija atlicinājis naudu konsultācijām, lai dēls varētu iestāties prestižajā Rīgas skolā, bija viņu uz to vedis un sameklējis dzīvesvietu. Sarūgtināts par notiekošo, tēvs  pateica, lai turpmāk visas lietas kārto pats. Tad Andrī gluži kā Bonapartā pamodās karotāja gars. Viņš nopirka autobusa biļeti uz Liepāju, iesniedza dokumentus Emiļa Melngaiļa mūzikas vidusskolā un atrada dzīvokli. Un izvirzīja sev mērķi – kļūt tikpat atzītam kā Igo.

Karā gadās arī neveiksmes

“Kā lai mani izmet no skolas, ja esmu skolēnu līdzpārvaldes prezidents, spēlējis personām, kuras noteica, vai mācību iestāde tiks akreditēta, un kā sitamo instrumentu speciālists laurus esmu guvis dažādos konkursos,” sprieda Andris. Zvaigžņu slimība neļāva nolaisties uz zemes pat tad, ka pie ziņojuma dēļa skaidri un gaiši bija rakstīts, ka Andris Ērglis ir to skolēnu sarakstā, kas stundu neapmeklēšanas dēļ tiek izslēgts no skolas. Līdz skolas absolvēšanai bija palikuši trīs mēneši. Pašlepnums liedza iet lūgt skolas vadībai, lai tā mainītu situāciju. Un jaunietim toreiz viss bija vienalga, jo pa galvu rosījās citas domas. Puisis pārdzīvoja vecāku šķiršanos, jutās nomākts. Un vēl tas uzmācīgais miegs, kas liedza apmeklēt pirmo, otro, trešo stundu. Bet naudu taču jāpelna, tāpēc no uzstāšanās ballītēs atteikties nevar. Draudzenes aizrādījumi par nesakārtoto dzīvi galu galā lika mest ietiepību pie malas un lūgt skolas vadību, lai ņem atpakaļ. Direktore bija piekāpīga. Īsā laika sprīdī Andris atguva kavēto. Viņš bija vienīgais no pūtēju un sitēju nodaļas absolventiem, kas toreiz mācību iestādi pabeidza ar vidējo atzīmi deviņi.

Viens nav karotājs

Andrim ir svarīga pleca sajūta, gan uz skatuves, gan dzīvē. Līdz šim ar aizmuguri viņam laimējies. Jēkabs Ozoliņš – diriģents, kurš pamanīja jaunā censoņa spējas un aicināja dziedāt Simfoniskā orķestra koncertos, arī tajos, kuros liepājniekiem pievienojās zviedru pianists Roberts Velss. Pianists Jānis Strazds – kolēģis un labākais draugs, kura profesionalitāte ļāva nodrošināt privātās ballītēs kvalitatīvu pavadījumu, ar kuru kopā spēlē grupā “Cacao” un kurš portālā “Draugiem.lv” ziņoja par viņa gaitām “Eirovīzijā”. Guntars Račs, kurš viņš nolēma, ka Andris labi iederētos apvienībā “Bonaparti.LV”. Maestro Raimonds Pauls bija tieši tas, kas konkursā “Sonny Jazz Stage” un festivālā “Aile Jazz” noskatīto liepājnieku ieteica “Jaunā viļņa” organizatoriem.    

Slavas kalngals iekarots

Filmēšanās grupas “Cacao” videoklipiem, dziesmu ierakstīšana apvienības debijas albumam. Dalība nacionālajā “Eirovīzijā”. Starptautiskā “Eirovīzija” Somijā. Lielā skatuve, skatītāju pūlis zālē un miljoni pie televizora ekrāniem, prožektoru gaismas, slavenību rokas spiedieni, prezentāciju ballītes, preses konferences… 16.vieta. Atgriešanās mājās, kur katrs trešais pretimnācējs Andrim pauž savus uzskatus par grupas “Bonaparti.LV” sniegumu un nejēdzīgo balsošanas sistēmu.

Nemitīgi telefona zvani. Aicinājumi uzstāties dažādos sarīkojumos, koncertos. Presei jauns, svaigs kumosiņš. Glancētos žurnālos, laikrakstos, dzeltenajos izdevumos pretī vīd Andra smaidīgā seja. Žurnālisti tincina Andri par viņa auto, vēlas zināt, kādus zīmolus izmanto savā apģērbā, kādas smaržas lieto, vai ievēro sievietēm celulītu, grib iztincināt par ģimeni, uzprasās ciemos mājās, lai tur visu iemūžināt. Ģimenei stop! Privāto dzīvi pa laikrakstiem viņš nevazās. Andris redzams televīzijā – te atbild uz jautājumiem raidījumā “Zini vai mini”, te “Semā” stāsta par topošo albumu, te iemūžināts festivālā “Aile Jazz” un koncertā “Palīdzēsim talantam”.

Andris ir uz slavas viļņa. Pārāk strauji. Viņš jūtas apmulsis no lielās uzmanības. Vēl pirms dažiem gadiem nespēja saprast, meklēja vainu, kāpēc netiek ievērots, kāpēc citi jaunie kolēģi gozējas popularitātes saulītē, bet viņa veiksme kavējas. Vai tiešām nošāvis greizi ar profesijas izvēli?

Dažs saka: Andris palicis iedomīgs. Cits ieklausās viņa runas tonī, lai gūtu apliecinājumu tam, ka strauji panākumi jaunos tikai samaitā. Kāds norāda, ka gaita kļuvusi kā slavenam māksliniekam. Tikai paši tuvākie cilvēki zina, ka Andris palicis tāds pats kā iepriekš – sirsnīgs, labestīgs, ar labu humora izjūtu, izpalīdzīgs, ar stāstnieka talantu apveltīts. Jā, viņš zina savu vērtību! Zina, ko vēlas. Gatavs iebilst pat pieredzējušiem māksliniekiem, ar kuriem nesaskan domas. Saspurojas, ja nepamatoti aizrāda, ja grib pamācīt. Pozitīvs egoists – tā viņu raksturo dažs pazinējs. Un tomēr, stāstot par sevi, neaizmirst pieminēt savus grupas biedrus, pilsētu, no kuras nācis, labvēļus.

Zvaigžņu slimība? Nē, to jau divreiz izslimojis. Pietiek. Popularitāte un gūtā skatuves pieredze devusi lielāku pašpārliecinātību. Tagad vairs uz skatuves nav jāiet ar bažām, baidoties, vai publika pieņems, vai neskatīsies ar aizdomām. Tagad ļaudis viņu uzņem ar smaidu, pavada ar aplausiem.

Iekarojumi turpinās

Iespējams, pēc vairākiem gadiem neviens vairs neatminēsies, kādu dziesmu izpildīja bonaparti. Taču Andris pierāda, ka var dziedāt ne tikai grupā, bet ir labs arī kā solists. Vasarā viņam jāpiedalās “Jaunajā vilnī”. Kas zina, kas notiks pēc tam. Varbūt 24 gadus vecais mūziķis iekaros krievu cilvēku sirdis un plašās Krievijas durvis būs plati atvērtas. Bet nesteigsimies notikumiem priekšā. Visam savs laiks – kā teica Andris Ērglis.

Inita Gūtmane,
“Kurzemes Vārds”

Lai arī Andris panākumus gūst kā solists, viņš vienmēr uzsver, ka pārstāv grupu “Cacao”, un koncertos pavadījumu spēlēt aicina savus kolēģus.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz