Ceturtdiena, 20. februāris Smuidra, Vitauts, Smuidris

Kopā ar čehu skolēniem

Kopā ar čehu skolēniem
Foto: Egons Zīverts
24.02.2017 07:03

"Kurzemes Vārds"

J. Čakstes Liepājas pilsētas 10. vidusskolas skolēni un skolotāji uzņēmuši ciemiņus – sadarbības partnerus “Erasmus+” projektā no Čehijas. Liepājā ieradušies Pribrama Medicīnas koledžas 19 audzēkņi kopā ar diviem pedagogiem.

Projekta tēma ir “Jauniešu noziedzības novēršana”. Liepājā mūsu skolēni kopā ar čehu topošajiem medicīnas speciālistiem apmeklēja institūcijas, kuras saistītas ar drošības ievērošanas jautājumiem un tiesisko aizsardzību. Kā liepājniekiem, tā čehiem daudz jaunas informācijas deva tikšanās Valsts policijā ar Prevencijas nodaļas priekšnieci Vitu Kaloti. Projekta dalībnieki bija arī Rīgas Stradiņa universitātes Liepājas filiālē, uzkāpa uz kuģa “Virsaitis”, piedalījās jaunsargu apmācībās. Bija arī draudzības pasākumi, mājinieki parādīja viesiem Liepājas raksturīgās vietas un objektus – izstaigāja jūras malu, apskatīja “Spoku koku”, “Lielo dzintaru”, Jauniešu māju.

J. Čakstes 10. vidusskolas direktore Inta Freiberga pastāstīja, ka skola nolēma piedalīties apmaiņas programmas “Erasmus+” projektā, lai skolēni iegūtu plašāku ieskatu dzīves norisēs, iegūtu jaunus draugus, padziļinātu savas svešvalodu zināšanas. Pagājušā gada novembrī liepājnieki – 20 skolēni un 4 skolotāji – devās savā pirmajā braucienā uz Čehiju. Viņi viesos bija 12 dienas. “Būt prom no mājām un citā vidē bija pārbaudījums ne tikai jauniešiem, bet arī pieaugušajiem. Mēs guvām ieskatu citas tautas kultūrā un dzīves stilā, nodibinājām ciešākas draudzības saites ar partnervalsts dalībniekiem,” sacīja direktore.

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli